PDA

Zobacz pełną wersję : NO GPS - problem z navigacją mk4



Borzu
14-12-2013, 17:48
http://s6092.chomikuj.pl/Thumbnail.aspx?e=y7Lq1dRFcIF9AqzDN-hAGKK-PfMGZNx9jCLX3HsuwFwI00Ne3Rb_4HZQIq5cfkcnWff3WeurhD _qlWmsiZlJtmAYtNmDbdwBL0oBIkyhVz4&pv=2

Moje Mondeo MK4 od pewnego czasu zgubiło sygnał GPS.
Na wyświetlaczu ma czerwono jest widoczny napis no gps i nawigacja nie funkcjonuje poprawnie.
Nie wiem czy to wina tego że może coś tam w ustawieniach poprzełanczałem przez przypadek (navi jest po niemiecku) lub może jest to wina odbiornika gps.
Mapa na karcie jest oryginalna i nowa z 2013 roku. Działało wszystko ok do czsu. Póżniej raz wystąpił ten problem - no gps a po jakimś czasie znowu było wszystko ok. Teraz od prawie miesiaca jest ciagle no gps !!!

Co może być przyczyna? JAK TO NAPRAWIC?

westblack
14-12-2013, 18:04
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/90710-MK4-Black-Panther-2-0-TDCI-by-westblack?p=2173862&viewfull=1#post2173862

Borzu
14-12-2013, 19:15
kolego prosze o pomoc a nie przekierowanie do watku o wszystkim i o niczym.
Moze ktoś inny pomoże bo z wczesniejszego wątku wynika tylko tyle ze prawdopodobnie antena gps padła.
Miał już ktoś podobny problem?

Colorado30
14-12-2013, 19:32
Przeczytaj kolegi westa watek i bedziesz wiedzial o co chodzi!, Nie ma wiecej innych watkow na ten temat za swiezy samochod!:hmm:

jamax
14-12-2013, 19:33
wynika tylko tyle ze prawdopodobnie antena gps padła.
No to sobie wymień w sposób opisany w podanym wyżej linku.

westblack
14-12-2013, 19:37
1. Allegro -> szukaj -> antena gps fakra
2. Google -> szukaj -> demontaż konsoli radia mondeo mk4
3. Montujesz zakupioną antenę w swoim samochodzie.
4. Składasz wszystko do kupy, tak aby nie zostały żadne śrubki.

jamax
14-12-2013, 19:41
5. Cieszysz się sprawnym GPS

westblack
14-12-2013, 19:45
BTW. Zdanie rozpoczynamy dużą literą.

Borzu
18-12-2013, 16:58
5. Cieszysz się sprawnym GPS

Wiec ... antena została wymieniona w serwisie. Przed wymiana Pan grzecznie mnie poinformował że w 80% to bedzie wina anteny, że może tam sie jakas wilgoć dostała lub coś w tym stylu. Poinformował mnie też że niestety moja gwarancja auta tego nie obejmuje i bede musiał zapłacić z własnej kieszeni ok 95 euro (niemcy).
Po wymianie GPS DALEJ NIE DZIAŁA. Pan z serwisu powiedział że może zaskoczy za dzien lub dwa a jak nie to trzeba sie umówić na kolejny termin w celu wymiany kabla :(

Troche sie wkurzyłem bo stoje w tym samym punkcie tylko że mój portfel jest lżejszy !!!!
Macie jakies pomysły co może być przyczyna tego ze ciagle mam "no GPS"

westblack
18-12-2013, 17:22
Wiec ... antena została wymieniona w serwisie :boshe: i na to wydałeś 95 ojro :panna: i dalej nie działa :jaja:
Rozumiem, że ten wspaniały serwis wymienił tylko stopkę anteny. :jaja:: i na to wydałeś 95 ojro :panna: i dalej nie działa :jaja:
Rób jak chcesz, to w końcu Twoje pieniądze a wystarczyło przeczytać ze zrozumieniem mój post do którego dałem linka na początku.

---------- Post added at 16:11 ---------- Previous post was at 16:10 ----------

Tak się spytam z ciekawości- wymontowywali radio ?

---------- Post added at 16:22 ---------- Previous post was at 16:11 ----------

Najtańsza antena GPS z darmową przesyłką - 6,39€

Borzu
18-12-2013, 17:56
Czy wymontowali radio? Nie wiem bo auto zabrali na warsztat. Podejrzewam że nie.
Kazali mi sie tylko zgłosic jak by nie zadziałało po kilku dniach (koleś próbował mnie pocieszyc że może wskoczy po 2-3 dniach, że niby może czasu potrzebuje - bzdura), wiec kazali mi sie umówic na ponowny termin w celu wymiany całego kabla ukrytego w podsufitce i belce przy szybie.

A jak wymontowac samemu te radio bez uszkodzenia - boje sie że sam moge sobie nieporadzic lub że połamie jakis zaczask lub porysuje.
Gdzie znajde jakis opis dla laików?

westblack
18-12-2013, 18:30
http://www.fordclubpolska.org/pliki/demontaz_konsoli_srodkowej_mondeo_mk4.pdf

---------- Post added at 17:30 ---------- Previous post was at 17:22 ----------

Laicy nie biorą się za naprawianie czegokolwiek w samochodach. Trzeba mieć chociaż trochę oleju w głowie ;).

Borzu
18-12-2013, 18:51
Dzieki kolego. Jutro biore sie do rozbiórki :) mojego mondziaka.

westblack
18-12-2013, 18:56
Te trójkątne plastiki najlepiej podważyć kartą kredytową lub czymś takim podobnym.

Borzu
19-12-2013, 18:33
Wiec rozebrałem wszystko wedle instrukcji i gdy już doszedłem do momentu wyciagniecia radia z półki okazało sie że napotkałem trudnośći. Nie wiem w jaki sposób moge odłaczyc ten niebieski wtyk. Trzyma jak "cholera" i ani na siłe :) ani żadne podważanie nic nie daje.
Druga sprawa to czy jak zakupie ta antene uniwersalna gps to czy musze ja montowac w jakiejś określonej pozycji np poziomej czy wystarczy tylko "byle jak" ja włożyć i zamontować?
Trzecie pytanie to czy jeśli chciałbym ja zainstalowac od strony pasażera pod deska rozdzielcza to czy bede musiał rozbierac pół auta żeby sie tam dostać? Prawdopodobnie trzeba bedzie wyciagnać poduszke pasażera i schowak?

Na sam koniec mojej dzisiejszej przygody z rozbieraniem mondziaka to mało zawału nie dostałem jak sie okazało że moj Mondziak nie chce zapalic bo nie dziala guzik STARTu ale okazało sie że wypadła jakaś dziwna gumowa uszczelka i po włożeniu jej w odpowiednie miejsce i w odpowiedniej płaszczyźnie mój ukochany Mondziak znowu ożył :)

westblack
19-12-2013, 19:08
Nie wiem w jaki sposób moge odłaczyc ten niebieski wtyk. Trzyma jak "cholera" i ani na siłe ani żadne podważanie nic nie daje.http://www.rfstreet.com/05-chanpin/img/20134241128Fakra%20Z-female-316.jpg

Trzeba przycisnąć zatrzask a nie podważać :))


jakiejś określonej pozycji np poziomej czy wystarczy tylko "byle jak" ja włożyć i zamontować?

Zapytam się jeszcze raz: przeczytałeś posta do którego dałem linka?
Ad.2. Nie i nie ponieważ antena nie może być zasłonięta przez blachę i najlepsze miejsce jest pod podszybiem.
Ad.3. Poduszka pasażera jest umocowana ponad schowkiem deski rozdzielczej więc jej nie musisz ruszać, poza tym nie za bardzo jest jak :)) . Wystarczy tylko schowek (4 śrubki)

Borzu
19-12-2013, 19:14
No to może sobie poradze :)
trzeba kupic antene ze złaczem FAKRA ale jest jakas godna polecenia czy kupic najzwyklejsza?

westblack
19-12-2013, 19:28
Kupiłem pierwszą lepszą...

sztygar
12-01-2014, 22:38
A czy to nie jest wynik tego że niektóre samochody mają szyby antyrefleksyjne? Słyszałem że tego rodzaju szyby mogą ograniczać zasięg gps, viatolla itd.

Her Otto Flick
27-09-2014, 01:01
i jak kolego poradziłeś sobie z tym problemem u mnie jest to samo NO GPS....

chyba zabiorę się samodzielnie za wymianę anteny.

P.S. gdzie ona jest umieszczona gdzieś pod dachem czy za konsolą przednią możecie mnie nakierować gdzie tego szukać?

born1974
25-04-2017, 09:32
kupiłem Mondeo 2009 r radio z NAVI Blaupunkt, i na początek niespodzianka sygnał GPS na czerwono komunikat NO GPS trochę poczytałem i zdecydowałem się na kupno nowej anteny GPS z końcówką "FAKARA" rozebrałem konsole wyjąłem radio jedyna obawa to czy końcówka pasuje,
okazało się że końcówka pasuje. Po podłączeniu antena zaczęła działać koszt naprawy 42 zł. i godzina czasu pracy własnej, nowa antena została umieszczona pod oświetleniem z przodu kabiny, ma magnes i świetnie się trzyma elementów nadwozia. Też jest sposób na ukrycie dodatkowego kabla. Pozdrawiam.

Lukasshans
27-06-2017, 19:25
Witam kolegów. Podłączam się pod już stary temat ,ale bardzo mnie interesujący. Więc proszę o poradę jaką antenę zamiennik z aledrogo ;-) warto kupić żeby navi działała i łapala dobry sygnał z satelitarne gps bo doczytałem że z antenami bywa różnie a nie mogę znaleźć co polecacie jako zamiennik. Dzięki i pozdrawiam.

Dareckip
18-07-2017, 23:09
i ja się podłączam :)
Czy ktoś wie gdzie jest zamontowania antena GPS w mondeo po lifcie?
Czy to nie jest to małe ustrojstwo?
http://allegro.pl/ford-mondeo-mk4-lift-antena-gps-bs7t-19c175-ba-i6879262555.html#thumb/1

leszcz
23-07-2017, 18:30
Więc proszę o poradę jaką antenę zamiennik z aledrogo ;-)

http://allegro.pl/antena-gps-fakra-ford-blaupunkt-travelpilot-fx-nx-i5915146962.html

---------- Post added at 17:30 ---------- Previous post was at 17:26 ----------


Czy ktoś wie gdzie jest zamontowania antena GPS w mondeo po lifcie?

gdzieś w okolicach lusterka

takie coś :D http://allegro.pl/ford-modul-antena-gps-am5tt-19c175-ac-i6049714220.html

Info dzięki koledze ;)

Michalmichal
28-07-2017, 17:24
Bardzo dobrze że ten link jest bo ja bym sobie nie poradził

duchu029
30-05-2021, 12:17
Witam kolegów,
Podpinam się pod ten temat bo jest pokrewny z moim problemem jednak nie taki sam. Jeśli źle to z góry przepraszam.
Mianowicie mondeo mk4 LIFT navi travelpilot nx SD. Kilka dni temu zakupiłem nowa kartę pamięci z mapami tom tom na rok 2021 skorzystałem z opcji odłącz kartę wyjąłem starą włożyłem nową i nic się nie zmieniło informacje o karcie były ciągle takie same ale nawigacja nawigowała jednakże nieco rozmijało się pokrycie dróg. Przeczytałem w instrukcji że co jakiś czas celem zwiększenia dokładności wymagane jest okresowe kalibrowanie nawigacji. Ale gdzieś w internetach przeczytałem żeby przed kalibracją przywrócić ust fabryczne nawigacji i map, tak też zrobiłem (to był błąd chyba) od tamtej pory pokrycie się rozjechało zupełnie. Próbuję już drugi dzień dokonać kalibracji nawigacji włączam opcje kalibracji pokazuje żeby przejechać 5-15km z sygnałem gps - przejeżdżam dystans rożny 5 , 8, 10, 15 km naciskam następny krok wybieram cel ale pozycja na mapie jest nieprawidłowa ustawiam pozycje ręcznie jest idealna i ruszam w trasę ok 8km dojeżdżam do celu a nawigacja pokazuje ze jestem dopiero w połowie drogi. Co robić? ktoś przeprowadzał kalibrację? można jakoś zmienić skalę czy coś w tym stylu aby punkt odniesienia był prawidłowy?

U mnie nawigacja działała do momentu resetu do ustawień fabrycznych nie wyświetla mi nic na czerwono żadnego komunikatu NO GPS ale jak wejdę w info pokazuje na zielono Satelity 0 (czasem 2) ale długość i szerokość geograficzną pokazuje prawidłowo.

Z góry dziękuję za jakiekolwiek wskazówki i Pozdrawiam

Edit:

Przed chwilą byłem woskować auto i pomyślałem ze jak stoi jest ładna pogoda to włączę nawigacje niech sobie tych satelit szuka. Efekt był zadziwiający otóż momentami pokazywał nawet 10 satelit średnio 8 pozycje nawet bez kalibracji pokazywało dobrą pomyślałem ze skoro tak ładnie działa zrobię kalibracje i zonk jak tylko ujechałem dosłownie kilka metrów satelity 0 ;/

Ktoś wie jak się rozbiera ten plastik przy lusterku? u mnie jest taki duży (nie taki mały jak widziałem tu gdzieś na forum).

Edit2:
Temat zakończony przyczyna znaleziona wyeliminowana wszystko działa satelity wróciły.
A teraz słowo wyjaśnienia najpierw poszedłem wybebeszyć trochę auto i odszukać gdzie jest antena GPS, znalazłem w obudowie lusterka po prawej stronie taki mały dynks w metalowej obudowie. Jakiś czas temu robiłem małego moda i za lampką w podsufitce zamontowałem ładowarkę USB żeby zasilać z tam tąd wideo rejestrator (pomyślałem ze przy modzeniu tego, uszkodziłem kabel od anteny ale wszystko jest OK.) A teraz do sedna sprawy wideo rejestrator przyklejony był po prawej stronie lusterka tuż przy antenie od GPS i robił takie zakłócenia że gdy się włączał po zapłonie satelity mówiły papa. Stąd dziś z rana zaobserwowałem obecność satelit na postoju a gdy odpaliłem i ujechałem kilka metrów a rejestrator się włączył satelit było 0. odkleiłem i przykleiłem 10cm dalej i wszystko działa jak ta lala kalibracja zrobiona bez problemu nawigacja nawiguje pokrycie jest dokładne. 3 dni stresu i szukania ocb i 3 sekundy usuwania przyczyny i 3 lata skrócone życie od tego stresu heh.

Pozdrawiam być może komuś się to przyda.

Netoper
30-05-2021, 12:51
Może coś z anteną skoro max 2 satelity pokazuje

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Szczepanh1
20-06-2021, 13:33
Witam szanowne grono. W zeszłym roku kupiłem Mondo mk4 wersja po lifcie. Niestety mam problem ponieważ nie widzi satelit. Antena gps znajduje się w obudowie lusterka wstecznego. Pomyślałem że za czym ją wymienię kupie najtańsza ze złączem fakra żeby sprawdzić. Wyjąłem radio podpiąłem zamiennik i dalej cisza. Komunikat NO GPS. Czy ktoś ma pomysł gdzie szukać przyczyny? Pytałem gościa od Navi mówi że może naprawić koszt +- 400 ale sam nie wie co może być przyczyną . Proszę o wskazówki