PDA

Zobacz pełną wersję : uginanie się opon na zakrętach



Marakame
21-12-2013, 14:13
Witam,
rozglądam się za nowym kompletem opon całorocznych. W poprzednim Mondeo mk2 (1.8,16v, kombi) miałem Klebery Quadraxery 195/60/15 ...o ile dobrze pamiętam) Opony były super, świetne przede wszystkim na deszczu, niezłe na śniegu i latem nie ścierały się za bardzo. Ale.... i tu przeżyłem szok - uginały się na ostrzejszych zakrętach!!! Szczególnie np. na zjazdach z autostrady typu 270 stopni.
Musiałem ostro zwalniać bo bujało jak na złapanym kapciu. Nie pojechałem z tym do serwisu, bo jakoś mi zeszło i w sumie teraz nie wiem czy to specyfika tych opon?? Czy wadliwy egzemplarz?
Miał ktoś takie doświadczenie?
Pytam też bo szukam czegoś w rozmiarze 205/55/16 i zastanawiam się co wybrać. Czytałem, że wielu forumowiczów i nie tylko poleca Hankooki a cena lepsza od Klebera i w testach wygląda lepiej.
Jakieś niespodzianki przy Hankookach - ktoś ma doświadczenie?
Dzięki

Wikar2
22-12-2013, 16:56
Doswiadczenia w calorocznych nie mam, ale jesli opona pracuje w zakrecie szukaj takich z wyzszym indeksem predkosci - maja twardsza scianke boczna.

No i wez pod uwage, twardosc scianki bocznej letnie>caloroczne z racji zastosowania.

rezulteo opony
23-12-2013, 15:25
Witamy:car:

Opony Hankook są z tej samej półki co Kleber, ale można porównać dane modele na naszej stronie rezulteo oto różne marki opon (http://www.rezulteo-opony.pl/marki-opon) pod linkiem.
Przy okazji można porównać także ceny.
Pozdrawiamy,
Rezulteo

bili117
23-12-2013, 21:45
Opony były super, świetne przede wszystkim na deszczu, niezłe na śniegu i latem nie ścierały się za bardzo. Ale.... i tu przeżyłem szok - uginały się na ostrzejszych zakrętach!!! Szczególnie np. na zjazdach z autostrady typu 270 stopni.
Musiałem ostro zwalniać bo bujało jak na złapanym kapciu

A czy jesteś w 100% pewien że to wina opony? Może warto zajrzeć jak tylny zawias wygląda, może jakaś tuleja do wymiany? Może sprężyna pękła a może zbyt duża prędkość przy zjeździe. Czynników może być sporo, ale na mój głupi rozum na lichej oponie prędzej wpadniesz w poślizgi niż wyczujesz że się ugina.