PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIV] Którędy przeciągnąć przewód zasilający wzmaczniacz ?



maciejdm1
23-12-2013, 20:30
Witam.
Postanowiłem trochę ulepszyć moje audio i zamontować subwoofer do bagażnika.Sprzęt już skompletowałem , ale nie wiem którędy pociągnąć przewód zasilający wzmacniacz pomiędzy komorą silnika a kabiną. Patrząc od przodu auta po lewej stronie w komorze silnika wchodzi gruba wiązka kabli przez ścianę grodziową(mniej więcej na wysokości schowka przed pasażerem).Będę próbował tam przepchnąć kabel, tylko nie wiem czy jest jeszcze na tyle miejsca żeby się zmieścił.Mam do Was kilka pytań:
-czy ktoś już próbował?
-czy wystarczy wykręcić śrubki ,które są wewn. schowka ,żeby go zdemontować?
-czy macie jakieś inne pomysły gdzie poprowadzić w/w kabel?
-a może pociągnąć pod autem w jakimś ochronnym peszlu , a do bagażnika przez otwór odpływowy we wnęce koła zapasowego(jeżeli taki otwór jest bo nie sprawdzałem)
Dzięki za podpowiedzi.
Pozdro... i Wesołych Świąt !!!

W przedświątecznej zawierusze znalazłem chwile i przewód do wzmaka jest już na swoim miejscu.Wymontowałem schowek-cztery śrubki torx z przodu i dwie zwykłe wewn.schowka i schowek był mój.Za nim ze ściany grodziowej wychodzi dość gruba wiązka kabli ,a obok był otwór ,którego od strony silnika wcześniej nie zauważyłem.Przechodził tam tylko jeden przewód w gumowej przelotce-tam przeciągnąłem mój przewód zasilający .Chciałem nawet porobić foty ,ale jak na złość komórka mi padła.Reszta roboty po świętach.
Pozdro...

Jak pisałem wcześniej w innym temacie poszukiwałem w radiu 6000CD wyjścia do załączania wzmacniacza (rem. lub antenna).Niestety dziś sprawdziłem wszystkie przewody w kostce zasilającej radio i nie ma takiego wyjścia.Zauważyłem ,że u mnie było robionych trochę przeróbek w związku z założeniem zestawu głośnomówiącego Sony.Z przewodów "prądowych'' u mnie jest podłączone +12v,masa ,+po kluczyku i to wszystko.
Podłączyłem dodatkowe kable do wyjść głośnikowych aby podłączyć specjalny adapter,który przerobi sygnał Hi na Low .
Sygnał +12V do załączania wzmacniacza planuję wziąć z jakiegoś wyjścia ,które ma zasilanie ''po kluczyku''.Może znajdę je w skrzynce bezpieczników w bagażniku.
Witam w nowym roku...
Sprzęt podłączony i tak jak pisałem wzmacniacz dostaje sygnał do załączenia ze skrzynki bezp. znajdującej się w bagażniku.Jest tam kilka wolnych pinów i wystarczy znaleźć odpowiedni.Przewód zasilający pociągnełem prawym progiem a sygnałowy lewym.Wszystkie kable przeciągnąłem dalej pod kanapą i wychodzą pod matą bagażnika do wzmacniacza.Jakość basu jest dużo lepsza ,planuję jeszcze zmienić tweetery w przednich drzwiach.Mam dwa z Opla Insygni,gdzie fajnie syczą -myślę że u mnie też tak będzie.Postaram się napisać po montażu.
No i tweetery zamontowane.Demontaż bardzo prosty-obudowę podważamy do wnętrza auta i przesuwamy do tyłu.Oryginalne głośniczki dość ciężko wymontować z obudowy,ale jakoś poszło...Nowe z Insygni pasują idealnie-wcisnąłem je w miejsce starych i mocno się trzymały,ale dla pewności podkleiłem klejem na gorąco.Sopran jest dużo lepszy.
Pozdro...