PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Gift od fabryki?



berater
17-09-2006, 11:45
Witam wszystkich,
Mysląc o zawirusowaniu mojego Mundka (przebieg 165 tkm z tego 10 tkm w kraju) pojechałem do Mastersa na hamownię żeby sprawdzić stan techniczny auta. Jakież było moje zdziwienie gdy okazało się, że niezależnie od b. dobrego stanu silnika pomiary wykazały:
Zamiast nominalnego 115 KM i 280 Nm - 123 KM i 302 Nm.
Zakładam, że:
1. Masters wie co robi i mówi.
2. Raczej mało prawdopodobne by poprzedni właściciel tuningował auto do tak niskich wartości.
Mam pytania:
1. Czy to znaczy, że mam prezent od Forda?
2. Czy jesli uaktualnię fabryczne oprogramowanie w ASO, to moc i moment wrócą do wartości nominalnych? (wolałbym nie, a nowe oprogramowanie chcę wgrać w ASO bo mam nadzieję na poprawę pracy elektroniki m.in klimatronika).
3. Czy ktoś spotkał się z taką sytuacją?
Pozdrawiam,

insider
17-09-2006, 11:59
to spis umowe, ze parametry silnika nie maja odbiegac od norm i pomiarow, ktore zostaly wykonane na hamowni.... jak nie, to bedziesz mial podstawe do tego, aby zrobili tak jak bylo wczesniej.... :satan:

gilotyna
17-09-2006, 12:07
to spis umowe, ze parametry silnika nie maja odbiegac od norm i pomiarow, ktore zostaly wykonane na hamowni.... jak nie, to bedziesz mial podstawe do tego, aby zrobili tak jak bylo wczesniej.... :satan:


Pytanie tylko czy obie strony pod tym się podpiszą...

MietasM
17-09-2006, 12:09
Witam wszystkich,
Mysląc o zawirusowaniu mojego Mundka (przebieg 165 tkm z tego 10 tkm w kraju) pojechałem do Mastersa na hamownię żeby sprawdzić stan techniczny auta. Jakież było moje zdziwienie gdy okazało się, że niezależnie od b. dobrego stanu silnika pomiary wykazały:
Zamiast nominalnego 115 KM i 280 Nm - 123 KM i 302 Nm.
Pozdrawiam,

Większość silników TDCi forda przekracza znacznie parametry fabryczne. Jeśli chodzi o 130-konne jednostki, to rzadko można spotkać mondka, który ma mniej niż 140 KM (to opinie z kilku krakowskich firm tuningowych). Mój na ten przykład wykazał się na hamowni mocą maksymalną 145 KM i momentem maksymalnym 360 Nm. Nie widzę powodów, dla których przy silnikach 115-konnych miałoby być inaczej.

Nie ma to jak dobry wujek Ford :satan:

jackuno
17-09-2006, 12:59
Kolega pracował w salonie Skody. Dostali nową oktawię chyba jakąś z silnikiem FSI (nie pamiętam już) miała mieć 115 KM, ale puścili ją na hamownię i wyszło ponad 130 KM. Śmieliśmy się, że za poł roku fabryka wypuści jakąś inną wersję Octawii, doda owiewkę i ... i napisze, że ta nowa wersja ma te 130 KM. Tak to już podobno bywa z tymi katalogowymi wartościami. A silniki fabryki rzadko zmieniają, ewentualnie trochę modyfikują.

Bauma
17-09-2006, 14:18
silniki porzadnych firm maja troszke wiecej mocy z uwagi na ich docieranie, warunki pracy, nie kazdy silnik jest idealnie tak samo zlozony, i co najwazniejsze zeby po przejechaniu sporego przebiegu nadal bylo ok wartosci katalogowej pod maska a nie zbyt duzo ponizej.... dlatego norma jest ze silniki np VAGa maja wiecej niz w katalogu z Fordami bywa to roznie szczegolnie benzynami....

wracajac do silnika FSI tam duze znaczenie ma na jakimpaliwie jest jezdzone czy 95 czy 98 kiedys bylo porownianie i zdecydowanie mocniejsze jest auto na 98 czego nie mozna powiedziec o benzynach z posrednim wtryskiem, tu roznica prawie nie wyczuwalna...

berater
17-09-2006, 15:54
wracajac do silnika FSI tam duze znaczenie ma na jakimpaliwie jest jezdzone czy 95 czy 98 kiedys bylo porownianie i zdecydowanie mocniejsze jest auto na 98 czego nie mozna powiedziec o benzynach z posrednim wtryskiem, tu roznica prawie nie wyczuwalna...
Ależ ja mam diesla...

Bauma
17-09-2006, 17:25
a czy ja mowie ze masz benzyne?? 2ga czesc mojej wypowiedzi tyczyla postu kolegi ktory napisal post przedemna i wspomnial o skodzie....

ugni
17-09-2006, 19:12
Po wizycie na hamowni mondkami(patrz zloty i spoty),Koledzy Hugo i Pablo77 z slinkiami TDCi oba o mcy nominalnej 130Km wykazali kolejno 138KM i 141KM.Wiec Ford daje gratisy :banan: :banan:

Exodos
17-09-2006, 19:29
To nie gratisy, przecież takie same silniki w praktyce różnią się od siebie, niektóre mają więcej mocy, niektóre mniej, nigdy nie mają tyle ile jest w katalogu.
Nawet 1.8 TD miały takie przypadki, mój np. miał fabrycznie 92 HP.

ugni
17-09-2006, 20:09
Tak wiem.Tak sie porostu smieje.A propo TD to m3hoo miał 82Km.Troszku mu uciekło :)

m3hoo
17-09-2006, 23:08
Troszku mu uciekło :)
Biorąc pod uwagę wiek auta, jestem bardzo zadowolony. Myślałem, że może być gorzej - tfuj też 3 kuce wypluł :) - podobnie jak renuffka Huga. Być może one już takie z fabryki wyjechały - nigdy nie wiadomo. Ogólnie jestem happy - wykresik wyszedł ładnie - wszyściutko wzrastało liniowo, bez żadnych skoków. Pozostaje cieszyć się i śmigać dalej.

Pablo81
18-09-2006, 19:56
Po wizycie na hamowni mondkami(patrz zloty i spoty),Koledzy Hugo i Pablo77 z slinkiami TDCi oba o mcy nominalnej 130Km wykazali kolejno 138KM i 141KM.Wiec Ford daje gratisy :banan: :banan:

małe sprostowanie - mój klekot miał 144KM :) :terefere:

gilotyna
18-09-2006, 20:21
Nie ma to jak dobry wujek Ford :satan:
Wujcio Henio F.

Tak wiem.Tak sie porostu smieje.A propo TD to m3hoo miał 82Km.Troszku mu uciekło :)
Ciekawe gdzie je trzyma

małe sprostowanie - mój klekot miał 144KM :) :terefere:
Ale walczy o swoje

kolpi
22-09-2006, 13:07
Ostatnio znajomy był a4 b7 1.9 tdi u Marka na hamowni i fabryka dała gratisy ponieważ fabrycznie powinno być 130KM i 285Nm, a było 153,8KM i 319,7Nm.
Nowy program i jest: 175,7KM i 369,2 Nm.

Muszę i ja kiedyś podskoczyć i sprawdzić ile jest naprawdę. Czy ubyło czy jest ponad normę.

blur
22-09-2006, 14:13
Nie wiem dokladnie jak jest w fordach bo swiezy jestem, ale regula jest w przypadku grupy VW, ze TDi mialy zawsze sporo nadwyzke .... jak i to ze regula jest to ze silniki wolnossace bardzo rzadko trzymaly serie. Nie wiem czy u Forda jest inaczej, ale podejrzewam ze tak.