PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] pakiet assistance



D.A.R.O
31-12-2013, 12:55
Witam wszystkich;]

nie wiem czy dobry dział ale spróbuje tutaj

mam pyatnie odnoście ubezpieczenia auta, mam wykupiony podstawowy pakiet oc w axie, chcialbym dokupic dodatkowy pakiet assistance, najbardziej zalezy mi na cholowaniu na terenie kraju, czy taki pakiet mozna dokupic w innej ubezpieczalni? wiem ze pzu oferuje karte pzu pomoc jednak limit wynosi 150km jesli chodzi o cholowanie no i koszt 300zł, czy orientujecie sie co by inne firmy mialy tez mozliowsc dokupienia oddzielnie takiego pakietu? ewentualnie moze ktos spotkał sie na rynku z lepsza oferta?

sokoleokoo2
31-12-2013, 14:52
Witam,

Ja załatwiałem to 2-mce temu i mam OC w Proamie bo najtańsze + PZU Full (bez limitu/polska + MC) za PZU wyszło 192 pln (razem 600pln)

Teraz walczę z MC w PZU bo mi auto załatwili więc albo dadzą forsę albo będę walczył ale Holowanie wyszło mi za full (zdjętym limitem kilometrów) za 192 przez agenta bez problemu 300 to za dużo.

Jeszcze nie korzystałem ale znajomy miał w Link4 i w ciągu 1 mca holowali (nie na linkę tylko na pełnej naczepie) go kilka razy po 200 km i nie było problemów a na lawetę czekał może ze 20 min więc tu byłem pod mega wrażeniem bo np. jak miałem w warcie to tylko 1x dla danego zdarzenia więc 2x jak złapałeś gumę to samo w Libery Direct a nie było koła to już by cię nie zaholowali.

bluebob
31-12-2013, 17:34
Nie wiem o co chodzi z tym limitem w PZU 150km. Ja mam OC+AC+NW i jak kiedyś korzystałem z ich pomocy to na infolinii poinformowali mnie, że limit jest, ale do 50km od miejsca zamieszkania. Powyżej 50km jest holowanie bezpłatne. Ja byłem 90km od domu. Po sprawdzeniu wszystkiego poprzez infolinię po 20 minutach podjechała laweta i gościu się tylko zapytał dokąd chce jechać. Miejsce nie ważne, byle na terenie kraju.

sokoleokoo2
01-01-2014, 19:00
Nie wiem o co chodzi z tym limitem w PZU 150km. Ja mam OC+AC+NW i jak kiedyś korzystałem z ich pomocy to na infolinii poinformowali mnie, że limit jest, ale do 50km od miejsca zamieszkania

Witam, ja już walczyłem kilka razy z ubezpieczycielami i powiem wam że tak naprawdę to jest to wyciąganie pieniędzy od obywatela i taka prawda jest.

Z tym limitem jest tak że w podstawowej opcji za 122 pln limit holowania jest równy 150 km - powyżej trza dopłacić w dodatku jeżeli auto wymaga holowania a jest unieruchomione w odległości poniżej 25km od miejsca rejestracji to lipa i podziękują a ty radź sobie sam. Co gorsza sporo ludzi o tym nie wie a w większości ubezpieczycieli tak jest - kryją takie durne zapisy w takich miejscach aby ich nie znaleźć.

Jest to po to że jak auto spod domu nie odpali to radź sobie sam to samo jak udasz się na zakupy do pobliskiego marketu i po zakupach już nie odpalisz też radź sobie sam. Często macie auto pomoc (lew paliwo, guma, awaria...) też z limitem 25-50km od domu, czyli jak podjedziesz na pobliską stację i zalejesz lewe paliwo a masz ubezpieczenie od takiej sytuacji ale stacja jest bliżej niż 25 km od domu to leżysz i płaczesz bo zabuliłeś a oni nic nie zrobią.

Ja już kilka razy się nadziałem i ogólnie tam gdzie bardzo się reklamują i rzekomo jest tanio to jest drogo i nic nie ma.

D.A.R.O
02-01-2014, 12:45
Wiec moze ktos moze polecic jakas ubezpieczalnie która w maire "uczciwie" podchodzi do tematu?

głownie interesuje mnie cholowanie ostatnio mialem sytuacje że 200km od domu atko padło, i koszty jednorazowej wycieczki z holowaniem wyszly o wiele wieksze niz zakup takiego ubezpieczenia.