PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Opór w kierownicy



M@ti
05-01-2014, 20:20
Witam mam taki problem, wpadłem w dziurę i od tamtej poru pojawił się opór w kierownicy jak chcę skręcić to pojawia sie taki opór a po tym oporze przeskok i jeżeli chcę wrócić do jazdy na wprost to też ten przeskok się pojawia, ale jeżeli przekręce kierownicę o 180 czy 360 st. to tego przeskoku nie ma. Czy ktoś miał taki problem?

zetes
06-01-2014, 00:31
Podjedź na diagnostykę, coś się skrzywiło od dziury a tam Ci dokładnie sprawdzą i powiedzą co.

Wytaptane z fona

Tomasz
06-01-2014, 08:04
Mogła pęknąć sprężyna.

swiezytczew
06-01-2014, 08:21
Miałem podobnie jak piszesz tylko że u mnie zakończyło się wymianą płynu w układzie kierowniczym i wszystko wróciło do normy. Tylko że ja nie wpadłem w dziurę po prostu płyn już się zużył i trzeba było wymienić. A jak mówisz że wpadłeś w dziurę to sprawdż czy przekładnia oraz dróżki są całe może coś w zawieszeniu się uszkodziło.A jeszcze mi się przypomniało że u kumpla tak strzelało orzy skręcie kierownicą i miał uszkodzone łożysko nad sprężyną nie wiem jak to się dokładnie nazywa.

M@ti
06-01-2014, 11:34
Ja po tym incydencie od razu wymieniłem łączniki stabilizatora i końcówki drążka. Jak podjechałem na zbieżność to diagnosta przejrzał całe zawieszenie i według niego w zawieszeniu jest ok żadnych luzów, ani skrzywień. A jeszcze występuje na obu kołach taki sam przeskok;/ To jest tylko w jednym punkcie na kierownicy.