PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] "kroplówka" do GAZU



jeremiasz
18-09-2006, 09:13
Czy ktoś orientuje się na temat montażu specjalnej "kroplówki" która ma na celu wkraplanie jakiejś tłustej cieczy do jakiegoś przewodu ciśnieniowego.

Ponoć stosuje się to ponieważ gaz będąc suchym paliwem może spowodować przyśpieszone zzużycie niektórych części silnika mających styczność z benzyną/gazem... (silniczek krokowy itp)

sebastian_w
18-09-2006, 09:26
Fajna nazwa - "kroplówka" :)
Jest tak owe urządzonka, lecz służy ono smarowaniu gniazd zaworowych, a nie silniczka krokowego-zworu bocznikowego:)

lyssy
18-09-2006, 09:51
Lubryfikacja się to nazywa. Wygląda tak (http://www.allegro.pl/item124371048_zestaw_do_lubryfikacji_flashlube.htm l).

jackuno
18-09-2006, 10:39
Są takie skraplacze, ale podobno nie warto.

insider
18-09-2006, 12:15
kolejny super dodatek.....

jak ma sie gaz, to wiadomo ze silnik zuzywa sie nieco szybciej niz na Pb... ale cos za cos...

Kleber
18-09-2006, 17:46
do mondeo z przed 98r nie trzeba zakładać lubryfikacji

krzys-68
18-09-2006, 18:01
do mondeo z przed 98r nie trzeba zakładać lubryfikacjikolejny cudowny srodek do drenazu portfela z $$$$$$$.
A juz jak slysze ze niezbedny przy II generacji :)) a prze sekwencji zbedny to widac jaka jest fachowosc majstrów.LPG jako paliwo jest tu i tam :)) i dokladnie tak samo obmywa gniazda zaworowe :satan: wiec niby czemu tam musi byc a tu nie :satan:

sebastian_w
18-09-2006, 20:41
Co gaziarze to opinia :) :metal
Moi gazownicy co "instalowali" mi gaz stwierdzili iz emulacja lambdy jest dla niej samej i podpieli tak iz sygnał emulowany trafiał na lambdę 8O
Inni natomiast stwierdzili iz do blosa nie maja softu 8O
natomiast moją instalację regulowali pod hala :) na słuch to są dopiero majstry :beer:

lyssy
18-09-2006, 21:31
natomiast moją instalację regulowali pod hala :) na słuch to są dopiero majstry :beer:
No wiesz, kiedyś nie było sond lambda :) I akurat regulacja na słuch może byc całkiem skuteczna - jeżeli się wie jak to zrobić...

sebastian_w
18-09-2006, 21:35
Dawne przyzwyczajenia, albo olewanie klienta :wall:
Ciekawe czy sekwencje tez pod halą regulują. Oj jak to dobrze iz moje LPG to II gen którą sam mogłem poprawić, bo jak by to była IV gen. to nie wiem... Partacze - tak ogólnie można by ich nazwać.

lyssy
18-09-2006, 21:42
Ciekawe czy sekwencje tez pod halą regulują.
Też :wall:

Dlatego zażyczyłem sobie KME - jest darmowy, działający bez klucza soft, więc mogę sobie poregulować sam. Musiałem tylko czujnik kalibracyjny dorobić... :)

sebastian_w
22-09-2006, 22:56
Teraz żałuję iż nie załozyłem sekwencji. Chociaż z drugiej strony Blos całkiem nieźle daje radę. I nie trzeba laptopa do regulacji :))

Jedynym co moge żałowac to iż wybrałem zły warsztat i tak popaprali mi instalację.