PDA

Zobacz pełną wersję : Co myślicie o takich tarczach i klockach hamulcowych



puniu
06-01-2014, 13:42
http://allegro.pl/tarcze-klocki-hamulcowe-tyl-ford-mondeo-mk3-2004-i3830792586.html
uzywał ktoś takiego zestawu?

sssV
06-01-2014, 13:44
Komplet hamulców za 150zeta. Moze frytki do tego?:hehe:

Grzesio
06-01-2014, 13:47
Klasyczny zestaw dla handlarza

WySłNe z PoMoCą ImRc

GrzegorzD
06-01-2014, 13:49
czemu te klocki są takie malutkie?

linkgrabber
06-01-2014, 13:50
kup ATE lub Zimmermann

puniu
06-01-2014, 14:11
czemu te klocki są takie malutkie?

bo sa do poliftowych zaciskow

bili117
06-01-2014, 16:57
Gdzieś koło sierpnia wymieniałem tarcze z przodu to za jedną sztukę BOSCHa płaciłem 160zł. A klocki najtańsze jakie były kosztowały 90zł i takie kupiłem. A gwarantuję, że te tarcze nie wytrzymają długo. Chyba, że oni je na tokarce prostują i szlifują by odnowić w pełnej okazałości.

Tomasz
06-01-2014, 18:15
Ja jak kupowałem do jedynki jakieś polskie zamienniki to za tarcze płaciłem 70zł/sztukę i klocki 70/komplet. Dwa lata temu wyniosło mnie to ponad 2 stówki.

fundil
06-01-2014, 18:20
Nie wiem czy Panowie wiedzą ale wile elementów mamy tej firmy w mondkach. I to wcale nie jest szajs, a godne polecenia tajle.

Pablo81
06-01-2014, 22:19
Przynajmniej na heblach i oponach się nie powinno oszczędzać...

norbi333
06-01-2014, 22:43
Z tego co wiem od kumpla z intercarsu to firma ta robi bardzo słabe części

GrekuPL
07-01-2014, 00:31
szału nie ma, ale do normalnego użytkowania pewnie starczą ;)

Wulkan
07-01-2014, 11:10
Dobre do taczki, by z górki z węglem wyhamować, na UNO 1,0 Fire pewnie starczą. Mondeo moc - masa jest co hamować. Takie tanie zestawy szybko ścierają się w nich klocki. ale najpierw długo będzie irytował Cię ich pisk przy hamowaniu, tarcze szybko się wichrują. Szkoda robocizny by zakładać taki zestaw, szybka będzie ich kolejna wymiana.

Coś tańszego z dużo lepszą jakością i trwałością to polecam MIKODA.

bili117
07-01-2014, 12:22
Coś tańszego z dużo lepszą jakością i trwałością to polecam MIKODA.

Byle nie zakładać BREMBO. Szybciej je zdejmowałem niż zakładałem. Bardzo słabej jakości stal. Tarcze pokrzywiły się po tygodniu użytkowania, lecz producent uznał reklamacje i zwrócił pieniądze

LaBobas
07-01-2014, 12:31
Ja w mondku mialem jakies.....na slowo honoru..sztuka chyba,za niecale 100zl.
I pamietam jak na forum pisalo wielu jak u nich w mikodach,brembo czy siakis drozszych ciagle cos sie dzieje
a mondeusz na tych slabszych az do ostatnich dni jezdzil i zadnego bicia nie bylo:)

linkgrabber
07-01-2014, 12:47
jak zamulałeś to nawet z drewna mogły być :helm:

sokoleokoo2
07-01-2014, 19:37
Witam,

Ja wam powiem że chyba wszystkie już przerobiłem i Bosch i ATF i Brembo, Zimermany i krafty (te chyba najlepiej wspominam bo chociaż tanie były) też i powiem wam że wszystkie tarcze się krzywią już sam nie wiem czy to montaż czy zależnie od trafionego modelu i powiem wam że tylko te które zakładają w fabryce są ok i jest spokój. W moim zakładałem ze 2 lata temu na przód Brembo i już są pokrzywione, teraz kupie najtańsze i pewno też 2 lata pojeżdżę, to samo wcześnie w oplu miałem 2lata i pokrzywione.

Jedyne co to tarcze brałbym u mechesa bo jak są lewe to on się niech martwi a klocki byle gdzie do zwykłej jazdy każda firma się nada.

zsberg
09-01-2014, 20:13
Jedyne co to tarcze brałbym u mechesa bo jak są lewe to on się niech martwi a klocki byle gdzie do zwykłej jazdy każda firma się nada.
Pokaż mi warsztat który daje papier na montaż :)
Nawet jakbyś na drugi dzień przyszedł to 3/4 warsztatów nie pozna Cie - obracam się zawodowo w tych tematach i uwierz, że tak jest choć tak być nie powinno.

Druga sprawa to cena - zniżki w hurtowniach są dla mechaników, a nie dla Ciebie. Każdy chce zarobić, więc i mechanik dołoży swoją marżę.

A wracając do tematu: mój mondek w 2013 roku i najechanych 30 000km zjadł 4 komplety tarcz. Najpierw stare oryginały - wiadomo, miały już dość i były cienkie. Potem holenderskie ABS. Potem TRW. Kolejne znowu TRW. Teraz znowu ABS, ale od jakiś 2 miesięcy jest dobrze. Stare poszły na złom. Jedne ABS i jedne TRW zareklamowane i uznali. Kolejny komplet TRW nie uznano, ale trafił sie kupiec, który je przetoczył wiec niewiele straciłem. W piaście można się było przejrzeć. Zaciski wydawało sie, ze chodzą lekko. Był słaby ręczny i ludzie sugerowali, że bije przez tylne hamulce. Założyłem kit TRW skladający sie ze szczek, cylinderków, tłoczków, rozpieraków i sprężynek. Ręczny igła, ale dalej biło. W końcu kupiłem zestaw: prowadnice + wszystkie gumki + przewody hamulcowe elastyczne + płyn + hamulce ABS. Wszystko rozebrane, wymyte. Tłok oczyszczony z rdzy, choć nie było jej wcale dużo. Tłoczek palcem daje się wciskać. Z 80km/h puszczam kierownicę i do zera hamuje tak jak by jechał po torach. Hamulce ostre. Koszta nie są wcale wielkie - jedno koło to prowadnice Frenkit za 15zł, reperaturki zacisku 20zł, przewód WBH 20. Niestety wiek robi swoje.

Jeśli chce się założyć coś budżetowego to iść do zaufanego sklepu/hurtowni/mechanika i pogadać jak chłop z chłopem. Niech doradzą coś taniego, a sprawdzonego, a nie tego na czym ma sie największą marże. Bo są części niskobudżetowe o dobrej jakości, tylko trzeba wiedzieć co kupić.

Pablo81
09-01-2014, 20:26
Pokaż mi warsztat który daje papier na montaż

ASO :)

mało tego, w poniedziałek przyjeżdżają do mnie do fabryki, zabierają Skodzitsu, wymieniają klocuchy (bo się kontrolka zaświeciła) i odstawiają furę pod drzwi :) ofkors z papierem za wsio :skromny:

Brodziu
09-01-2014, 20:57
A ja mam taki warsztat w Łodzi :-) Daje fakturę i gwarancje i to nie jest ASO :-)

w locie

kreml73
09-01-2014, 21:42
Byle nie zakładać BREMBO. Szybciej je zdejmowałem niż zakładałem.
Byle nie uogólniać:skromny:
Ja na swoich Brembo z przodu zrobiłem prawie 100kkm i były prościutkie do samego końca:bigok:
Niestety żyjemy w czasach gdzie każdy zakup jest loterią...

sokoleokoo2
09-01-2014, 22:54
Pokaż mi warsztat który daje papier na montaż

W krakowie znalazłem 1 (żaden z polecanych) który nie robi problemów, a jak kilka razy się do nich jedzie to też inaczej patrzą.



Jeśli chce się założyć coś budżetowego to iść do zaufanego sklepu/hurtowni/mechanika i pogadać jak chłop z chłopem. Niech doradzą coś taniego, a sprawdzonego, a nie tego na czym ma sie największą marże. Bo są części niskobudżetowe o dobrej jakości, tylko trzeba wiedzieć co kupić.

Tu jest problem bo bo jak nowy klient to mają cię gdzieś a jak cię znają to inna sprawa.

Kłopot w tym że, przy klockach czy tarczach jest trochę zabawy i za robociznę potrafią policzyć tyle co za części, niech mają nawet drożej niż ja kupię w necie ale chociaż jak zwalą robotę to nie będę płacić za ponowne rozbieranie i montaż. A już mam nauczkę po amorkach - drogo mnie to wyniosło.

Amorki, sprzęgła, hamulce, układ paliwowy - na tym się nie oszczędza i nie kombinuje i uwaga bo nie każdy wie sworzeń wahacza ! pilnować, łącznik czy tulejka to pikuś ale na sworzniu też nie zaoszczędzimy.

A pamiętajcie że idioci zrzucają tarcze i od razu potrafią założyć nowe nawet nie przejadą szczotką drucianą albo co gorsza zaaplikują jakiś smar na rdze, tarcza się źle ułoży i po robocie, albo tak jak mnie w oplu szczęk nie dokręcą akurat w Asterce i śrubka się wykręci i po feldze jak wam przy stówce zacznie latać zacisk w przednim kole, dobrze że przy małej prędkości.

ratmed24
09-01-2014, 23:56
ja miałem tarcze i klocki jurid 4 lata i wytrzymały kupę km aż jakieś pół roku temu bić zaczęły , przy demontażu okazało się, że już prawie tarcz nie było :P , obecnie od 2000km mam mintexy i jest ok a cena przystępna była, następny komplet to będzie ate, jak ja słyszę, że komuś w rok 4 razy tarcze wymieniali przy 30tys to jakaś parodia :P

remlen
10-01-2014, 07:13
http://allegro.pl/tarcze-klocki-hamulcowe-tyl-ford-mondeo-mk3-2004-i3830792586.html
uzywał ktoś takiego zestawu?
Ja na tył kupiłem tarcze ROTTINGER i klocki STEINHOFF (taki zestaw za 210 zł. z przesyłką). Zrobiłem jakieś 3 kkm i narazie wsio gra. Uważam, że bez sensu jest kupowanie mega drogich zestawów tym bardziej na tył.
BTW: Do Opla Vectry B kupiłem na przód tarcze i klocki ZIMMERMANN (380 zł. po znajomościach) i niestety po 20 kkm czuć było delikatne wibracje przy hamowaniu.

KGR78
10-01-2014, 08:33
http://allegro.pl/tarcze-klocki-hamulcowe-tyl-ford-mondeo-mk3-2004-i3830792586.html
uzywał ktoś takiego zestawu?

Oszczędzać można, ale nie na wszystkim, ponieważ któregoś pięknego dnia możesz się na tym bardzo przejechać.

Ja u siebie mam komplet Zimmerman (przód + tył + klocki) i jestem bardzo zadowolony. Tarcze są proste (mają już ponad 20tyś) a siła hamowana lepsze niż na fabrycznych częściach.

Linarr
10-01-2014, 10:05
A co powiecie o tarczach lucasa?

Pablo81
10-01-2014, 10:08
Nic dobrego o nich nie słyszałem

wyImprezowano z Galaxy S4

puniu
10-01-2014, 21:11
panowie - na bezpieczenstwie nie oszczedzam - na przodzie mam ate power disc ale na tyl z racji tego ze zainwestowalem w poliftowe zaciski to pomalu najpierw chce uruchomic to co kupilem a pozniej zalozyc cos lepszego
poniewaz brakuje mi jednej blaszki do mocowania zacisku to napewno klocki beda ate (bo w zestawie sa blaszki) - czy zmienie tarcze - okaze sie jak je zmierze

ARASSS
15-01-2014, 20:27
Ja na przod kupiłem tarcze TRW a klocki tez jakiejs firmy z 3 literami nie pamietam jakiej :/. Namowil mnie jak sie nie myle kolega Fred albo Uro. Daja rade :). Na tył taki sam chyba zestaw kupie jak bede wymienial :)