PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Głośniki tył, wtyczka, kable



Dezir
08-01-2014, 14:08
Witam. Zabrałem się za założenie czegoś co będzie grało w moim Mondeo, bo do tej pory pod zepsutym radiem działał jeden głośnik. Wymieniłem radio i głośniki z przodu, nie było żadnego problemu, gdyż już wcześniej nie było tam oryginalnych głośników, tylko coś włożone przez poprzedniego właściciela. Zamontowałem dystanse przylutowałem przewody i wszystko ok. Chciałbym to samo zrobić z tyłu i tutaj mam pytanie. Z tyłu kiedyś też były oryginalne głośniki, ale zostały wyciągnięte, jest pusta dziura, kabel i wielka wtyczka od oryginalnych głośników. Jeśli chce podłączyć nowe głośniki, to po porostu muszę odciąć starą wtyczkę i mogę się tam spodziewać dwóch przewodów do których podłącze kable do moich głośników ? Jeśli nie, to jak to zrobić ?


Z góry thx za pomoc!

ratmed24
09-01-2014, 00:47
Najprościej jak masz kostki fordowskie to dokupić przejściówki koszt ok 2 zł i wtedy bez lutowania masz krokodylki pod swoje nowe głośniki

---------- Post added at 23:47 ---------- Previous post was at 23:28 ----------

http://allegro.pl/adapter-glosnikowy-alfa-164-33-fiat-tempra-nissan-i3843243079.html?utm_source=archiwum_allegro&utm_medium=Offers&utm_campaign=Product&utm_term=RTV+i+AGD-10_Sprz%C4%99t+car+audio-709_G%C5%82o%C5%9Bniki-1322_Elementy+zabudowy-20162

Dezir
09-01-2014, 10:37
Elegancko! Nie wiedziałem, że takie coś istnieje.

Dzięki za pomoc.

ratmed24
09-01-2014, 14:25
nie ma sprawy :D , a jakie zamontowałeś głośniki i jak się sprawują?

Dezir
09-01-2014, 20:56
Zamontowałem z przodu dwudrożne PIONEER TS-G1722. Teraz planuję kupić coś na tył, BLAUPUNKT BGx 663.

http://www.max4.pl/glosniki-pioneer-ts-g1722-new2012.html

http://www.mediaexpert.pl/glosniki/glosnik-blaupunkt-bgx-663,id-16423

Nie wiem, czy to dobry pomysł, niby głośniki podobne, ale jeśli się okaże, że te Blaupunkty bedą ładniej i głośniej grały, to nic nie szkodzi na przeszkodzie, żeby je zamienić miejscami. Ale to jeszcze zobaczymy. Wszystko gra pod radiem Kenwood kdc u31r. Jak do tej pory wszystko fajnie, jestem zadowolony, nic więcej się nie spodziewałem, dal mnie wystarczająco. Można radio odkręcić na maxa i przy dobrej jakości nagraniu nie ma żadnych zgrzytów i trzasków.

ratmed24
09-01-2014, 21:04
Za 250 zl już można kupić zestaw dwudrozny odseparowany 16cm plus tweetery i taki zestaw fajnie gra szczególnie jak wytlumisz drzwi :) ten sprzedawca z allegro co dałem Ci link ma dużą oferte głośników .osobiście u nich kupowałem sprzęt

Dezir
10-01-2014, 01:40
No właśnie się zastanawiam również nad tym, czy nie wrzucić tych Pionierów do tyłu, a na przód nie dać jakiegoś zestawu odseparowanego. Zobaczymy, jak będzie z funduszami ; )

ratmed24
10-01-2014, 02:42
z helix lub hertz coś w tej cenie znajdziesz :) polecam ps. dystanse z mdfu masz?

Dezir
10-01-2014, 12:54
Tak dystanse z MDF-u, własnej roboty : )

ratmed24
10-01-2014, 13:21
A tak pytałem bo są dostępne też plastikowe a te są do bani

Dezir
10-01-2014, 20:20
Jeśli już jest temat, to może skorzystam i zapytam. Jeśli posiadam radio Kenwood kdc u31r (Maksymalna moc wyjściowa: 4 x 50 W), są do niego podłączone te Pioniery o których pisałem (Maksymalna moc wyjściowa 240W, moc znamionowa 40W), to mogę podłączyć jeszcze zestaw odseparowany np. :

https://car-tronic.pl/hertz-dsk-1653-dystanse-mdf-gratis-p4525.html

Czy będą potrzebował wzmacniacza ?

ratmed24
10-01-2014, 21:57
Mozesz podłaczyc przecież wszystko bedzie grało ja mam podobny zestaw skomponowany gra to po jvc 4x50w.no ze wzmacniaczem dawało by pewnie więcej czadu ale na wzmacniaczach się nie znam :p

Konrad
01-02-2014, 15:27
A ja zrobiłem coś z czego sam się uśmiałem bardziej z zaskoczenia niż z efektu, ale...
Miałem w aucie radyjko pt. DENVER CAD-450, badziewie jakich mało nawet w Chinach, ale póki co ono bangla więc może zostać. Jak zaczęło mi przerywać na głośnikach to się zastanawiałem jaki to ból. Podjechałem do sklepu u siebie i zakupiłem tak na wszelką rację głośniki Peiying PY-AQ572C. I tutaj miła niespodzianka w kwestii brzmienia, bo niby takie kasztany, nikt nie ma odwagi/śmiałości przyznać się do tanich marek a montowane są w niejednym samochodzie i co ważne grają nieco lepiej niż fabryczne głośniki, które były w drzwiach. Nie żebym szukał nie wiadomo czego, bo jeśli miałbym naprawdę inwestować w car-audio to kupiłbym głośniki JBL, np. GTO 572. Radyjko typu USB+SD/MMC, bluetooth jako zestaw do telefonu, bez napędu optycznego, w cenie około 350-400 zeta. Producent nie ma znaczenia bo każde radio jest objęte taką samą 24-miesięczną gwarancją. Po gwarancji jak coś padnie to nie ma znaczenia czy to będzie Peiying, JVC, SONY, Kenwood, Alpine etc. bo i tak zazwyczaj naprawa na własny koszt może przekroczyć granice opłacalności.
Pozdrawiam