PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Kolektory wydechowe Toyosports/Racebits



valhard
08-01-2014, 22:14
Witajcie,

temat dotyczy Mondeo MK3 V6 2,5 (2004r po liftingu jeżeli to ma znaczenie).

W moim bolidzie przyszła pora na montaż lepszych kolektorów wydechowych.
Najbardziej dostępne i przystępne cenowo są teraz chyba te firmy Toyosports (to chyba to samo co Racebits?).

Wiem, że kilka osób na forum ma takie kolektory więc chciałbym zapytać czy nie ma problemów z ich montażem? czy nie potrzeba nic rzeźbić spawarką żeby je zamontować?

I dodatkowo - na Ebayu widzę, że są dwa różne modele do MK2 i MK3:

MK2:
http://i.ebayimg.com/t/FORD-MONDEO-MK2-2-5-V6-ST24-EXHAUST-MANIFOLD-Y-PIPE-MF6981-/00/$(KGrHqQOKnEE3ZeHQBy(BN9jJLLSww~~_12.JPG

MK3:
http://i.ebayimg.com/t/FORD-MONDEO-MK3-2-5-V6-EXHAUST-MANIFOLD-Y-PIPE-MF6981A-/00/s/MTA0N1gxNjAw/$T2eC16JHJF8E9nnC6VKFBQDVrQ5Rb!~~60_12.JPG

te od MK3 mają jakieś zgrubienia (prekaty?) i łącznik elastyczny.

Pytanie - czy te od MK2 mogę założyć do mojego MK3?

I ile takie cudo może ważyć? Jak długie są te elementy? Dość często ostatnio latam do UK i myślę że sam bym sobie to przywiózł.

A może w ogóle wiecie czy ktoś ma na sprzedaż kolektory używane?

Z góry dziękuję Wam za pomoc :)

WojtasS
09-01-2014, 01:52
z tego co wiem to z mk2 nie pasują do mk3, same kolektory nie pasują od strony silnika, musisz szukać do mk3 ;)

GrekuPL
09-01-2014, 09:24
z tego co wiem to z mk2 nie pasują do mk3, same kolektory nie pasują od strony silnika, musisz szukać do mk3raczej, że pasują ;) Wojtas :) nie wprowadzaj w błąd :los: pasują, bierz bez prekatów, trzeba tylko flansze od y-pipe przerobić pod resztę wydechu ale to i tak mechanik musi mieć migomat/palnik :bigok:

valhard
09-01-2014, 09:52
Greku - ale wtedy i tak muszę jakoś dokleić ten łącznik elastyczny?

czy brak tych prekatów nie spowoduje problemów z 3-cią sondą lambda?

GrekuPL
09-01-2014, 10:17
Greku - ale wtedy i tak muszę jakoś dokleić ten łącznik elastyczny?

czy brak tych prekatów nie spowoduje problemów z 3-cią sondą lambda?no wiesz...tego to nikt Ci nie zagwarantuje, 3 sonda bardziej pilnuje głównego kata ;) łącznik trzeba dospawać, pytanie czy jest dobrej średnicy...nie wiem jak masz z wydechem pomodzone :bigok:

badger
09-01-2014, 10:37
z tego co wiem to z mk2 nie pasują do mk3, same kolektory nie pasują od strony silnika, musisz szukać do mk3
Pasują, trzeba tylko wydłużyć kabelek do jednej z sond.

---------- Post added at 09:35 ---------- Previous post was at 09:33 ----------


Greku - ale wtedy i tak muszę jakoś dokleić ten łącznik elastyczny?
No niewątpliwie nie da się połączyć tego y-pipe z ori łącznikiem bez dospawania rurki, skoro jest krótszy. :)

---------- Post added at 09:37 ---------- Previous post was at 09:35 ----------


Wiem, że kilka osób na forum ma takie kolektory więc chciałbym zapytać czy nie ma problemów z ich montażem? czy nie potrzeba nic rzeźbić spawarką żeby je zamontować?
Jakość jest taka sobie, u mnie np. y-pipe nie pasowała o kilka mm po założeniu kolektorów, komuś innemu jeden z kolektorów haczył o jakiś element silnika, jeszcze ktoś inny miał krzywą flanszę w kolektorach i musiał planować. No i pozostaje kwestia gniazd sond lambda, niektórzy twierdzą, że trzeba wspawać zwykłe, bo te co są za bardzo chowają sondy, ale u mnie akurat to działało...

PS Jeśli szukasz używanych, to lepiej szukaj MSDS. :)

GrekuPL
09-01-2014, 12:38
jeszcze ktoś inny miał krzywą flanszę w kolektorach i musiał planować.ja planowałem swoje dla 100% pewności że będzie ok, czytałem gdzieś po forach zagranicznych i tam potrafiło się zdarzyć tak :hmm:

pozostaje kwestia gniazd sond lambda, niektórzy twierdzą, że trzeba wspawać zwykłe, bo te co są za bardzo chowają sondy, ale u mnie akurat to działało...u mnie też działało, ale przespawałem dla świętego spokoju, i tak uważam, że za bogato jest na pb :wall:

PS Jeśli szukasz używanych, to lepiej szukaj MSDS.to raczej jak szukanie igły w stogu siana ;)

WojtasS
09-01-2014, 18:25
raczej, że pasują Wojtas nie wprowadzaj w błąd

Pasują, trzeba tylko wydłużyć kabelek do jednej z sond.


mea culpa :boshe::glupi:

GrekuPL
09-01-2014, 18:46
mea culpawybaczam :beer:

Grax
26-12-2016, 23:05
Witam serdecznie !!! Szukam kolektorow wydechowych i y pipe wlasnie do 2,5V6 by pozbyc sie katow w moim mk2 jakie polecacie i gdzie kupic ? Szukam na allegro olx i lipton ;/// Prosze o pomoc.

GrekuPL
01-01-2017, 12:01
ebay :) a najlepiej pogadaj z Kleberem, on może Ci załatwi porządniejsze takie kolektorki :bigok: