PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Problem z szyberdachem



arrtee(tm)
10-01-2014, 22:03
Witam.

Mam następujący problem: Prawdopodobnie uwaliła się zębatka (szyber elektryczny) i gdy naciskam przycisk to tylko przeskakuje. W dodatku sam szyber mogę swobodnie podnieść ręką (przy szybszej jeździe wypycha go i niemiłosiernie szumi powietrze).

Pytanko: co można z tym zrobić. W sumie to jeszcze nie oglądałem jak to jest mocowane - ale w razie czego jak można ten szyber wyjąć?

gacznik
11-01-2014, 08:15
Prawdopodobnie uwaliła się zębatka (szyber elektryczny) i gdy naciskam przycisk to tylko przeskakuje. W dodatku sam szyber mogę swobodnie podnieść ręką
Raczej tu będzie problem z samym mechanizmem szyberdachu. Silnik elektryczny i jego przekładnia raczej nie ma nic do tego.

W mondeo cały szyber (szyba, prowadnice, stelaż w którym się chowa) wychodzi w dół do wnętrza po zdjęciu podsufitki. Przykręcony jest do dachu jak dobrze pamiętam ośmioma śrubami. Trzeba je odkręcić, zwolnić plastikowe zaczepy i całość wychodzi w dół.

damian1903
12-01-2014, 20:18
odkręć silniczek od szyberdachu i zobacz w jakim stanie jest plastikowa zębatka

arrtee(tm)
13-01-2014, 22:00
Dzięki za info, na dniach jak będę miał warunki (czas i miejsce) to zobaczę co da się z tym zrobić.