PDA

Zobacz pełną wersję : Mondeo MK3 3l na gazie ;-)



mondeou
11-01-2014, 12:47
Witam.
Może znacie to auto, ewentualnie możecie coś podpowiedzieć w jego sprawie.
Tak się zastanawiam czy nie wymienić go za mojego.

http://otomoto.pl/ford-mondeo-3-0-v6-lpg-titanium-x-C31767453.html

Pozdrawiam.

caqerr
11-01-2014, 13:16
Poszukaj, był gdzieś omawiany w tym dziel. Z tego co pamiętam ma walniętą uszczelke pod głowicą.

dream
11-01-2014, 13:25
Poszukaj, był gdzieś omawiany w tym dziel. Z tego co pamiętam ma walniętą uszczelke pod głowicą.

http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/124946-Nowy-S%C4%85cz-Ford-Mondeo-3-0-V6-LPG-TITANIUM-X

post nr 9

Stfan
11-01-2014, 18:15
Oglądałem ten pojazd. Graja panewki, rozrusznik wyciska z siebie dziwne dźwięki przy odpalaniu i auto chodzi ogólnie nierówno na obu paliwach. Dodatkowo konsola koło radia jest czymś przypalona, jedynie pozostaje wymienić deskę rozdzielczą bo troche kuje to w oczy. Ponadto szukaj ST a nie 3.0...

dream
11-01-2014, 19:36
Ponadto szukaj ST a nie 3.0

Bo? :hmm:

Stfan
11-01-2014, 20:18
Bo po zakupie 3.0 będą cię dręczyć myśli że i tak nie masz topowego mondeo, no chyba że potrzebujesz auto dla pracownika i boisz się o np niski przedni zderzak to 3.0 jest ok. Po co kupować coś z myślą że jest to w połowie to co ma być, skoro za nie wiele więcej jest top półka - każdy dąży w jakiś sposób do ST albo zmienia marke.

caqerr
11-01-2014, 20:37
Dawno większych bredni nie słyszałem.
Zwykłe 3.0 wychodzi dużo częściej z o wiele lepszym wypasem(wentylowane zadki, denso, szyber) + seryjnie zazwyczaj i tak ma pakiet ST albo RS.
Ja bym nie przywiązywał wagi do tego czy to jest ST czy zwykłe 3.0. Brać to co jest w lepszym stanie. 3.0 czasami wychodziło już z seryjnie utwardzonym i obniżonym zawieszeniem. Przy takiej wersji różnice miedzy ST a zwykłym to tylko airbox,wydech,program i recaro. Pierwszy robi się za grosze. A recaro czy do szczęścia są potrzebne ? Nie wiem. Top półka ? Śmieszne określenie ;)

Stfan
11-01-2014, 21:09
W zasadzie masz racje, najważniejszy jest stan pojazdu, i faktycznie 3.0 były często dopasione. Ale taki szczegół jak brak Recaro, które i można dokupić wiadomo to dla mnie bardzo istotna sprawa. Ogólnie 3.0 jest mało Mondków, ten z Nowego sącza jest za niskie pieniądze, ale nie bez powodu. Licząc zrobienie silnika, ogólnie mechaniki i dokupienie Alu wychodzi nam budżet na dobre ST bo komis nie był chętny na negocjacje.

Top półka to żartobliwie powiedziałem, ale ilekroć spotykam kogoś kto miał styczność z ST to miał spore dylematy co kupić żeby było lepsze. Nie do wiary że można mieć tak dobry samochód jakim jest ST za tak niskie pieniądze - mówię oczywiście o poLiftowych bo te przed już zajeżdżają starością.

caqerr
12-01-2014, 00:41
ST nie kupuje się by patrzeć na konsole środkową czy używać 6 biegu. Ok jest przyjemniej ale nie do tego stworzyli te autko ;) W ST i 3.0 tak jak już wyżej pisałeś - pierw patrzymy na stan. Potem sobie przebieramy.
Co do tego powyżej... Machnąć remont silnika i masz pewne auto na dłuższy okres. Postarać się jeszcze troszkę zbić cenę(chodź tak jak pisałeś nie chcą tego zrobić) i byłaby ciekawa oferta :hmm:

mondeou
12-01-2014, 01:12
No chłopaki, dzięki za dyskusję a zwłaszcza za info o aucie. Odpuszczę sobie ten egzemplarz.
Tak czy inaczej powolutku będę szukał jakiegoś benzyniaka ;-)
Pozdrawiam.

Wysłane z mojego LG-P760 za pomocą Tapatalk