PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] używane radio



kuba01a
11-01-2014, 15:40
witam. chcialem sie zapytać gdyż mam problem z radiem samochodowym. dostałem je od kolegi. musze przyznać ze za flaszke no ale cóż. mówil ze działa. oczywiscie działa ale cos w nim od czasu do czasu piszczy (co minutke czasem nie całą) i podczas odtwarzania muzyki ciagle szumi. piski i szumy są denerwujące. piski są dość wysokiej częstotliwości tak ze muzyka ich nie zakłóca. co moze być tego powodem? czyżby jakieś zakłócenia zwiazane z elektryką autka? dodam iż poprzednie radio działało bez żadnych szumów i gwizdów. prosze o szybką odpowiedź.

Cinek
11-01-2014, 15:48
witam. chcialem sie zapytać gdyż mam problem z radiem samochodowym. dostałem je od kolegi. musze przyznać ze za flaszke no ale cóż. mówil ze działa. oczywiscie działa ale cos w nim od czasu do czasu piszczy (co minutke czasem nie całą) i podczas odtwarzania muzyki ciagle szumi. piski i szumy są denerwujące. piski są dość wysokiej częstotliwości tak ze muzyka ich nie zakłóca. co moze być tego powodem? czyżby jakieś zakłócenia zwiazane z elektryką autka? dodam iż poprzednie radio działało bez żadnych szumów i gwizdów. prosze o szybką odpowiedź.

Dodaj jeszcze kiedy pojawiają się te szumy i piski. Czy podczas odtwarzania CD czy może radia FM?

kuba01a
11-01-2014, 15:56
szumy są podczas słuchania radia fm jak i odtwarzania mp3 czy pendrive czy karty pamieci. szkoda mi go wywalić ponieważ ma moduł bluetooth a duzo jeżdżę i przydałoby mi sie takie cos do rozmow. czy to może robić takie zakłócenia? dodam ze szumy i piski są ciągle tej samej głośniści. znikają tylko wtedy jak nic nie gra i gdy wlącze mutte. co to moze być? opłaca sie cos kombinowac?

Cinek
11-01-2014, 16:02
szumy są podczas słuchania radia fm jak i odtwarzania mp3 czy pendrive czy karty pamieci. szkoda mi go wywalić ponieważ ma moduł bluetooth a duzo jeżdżę i przydałoby mi sie takie cos do rozmow. czy to może robić takie zakłócenia? dodam ze szumy i piski są ciągle tej samej głośniści. znikają tylko wtedy jak nic nie gra i gdy wlącze mutte. co to moze być? opłaca sie cos kombinowac?

A problem pojawia się na włączonym silniku? Czy nie ma różnicy?

kuba01a
11-01-2014, 16:03
w tym problem ze nie ustępuje on gdy wyłączymy silnik. próbowałem właśnie radio w domu prosto z akumulatora i to samo sie dzieje. więc to coś z radiem a nie w autku. jakies propozycje?

dream
11-01-2014, 16:05
chcialem sie zapytać gdyż mam problem z radiem samochodowym. dostałem je od kolegi. musze przyznać ze za flaszke

Podejrzewam, że radio jakieś no name?

kuba01a
11-01-2014, 16:09
jest to radio digital dynamic cdbt-600. jest dla nie go ratunek jeszcze?

Cinek
11-01-2014, 16:12
Więc przynajmniej wiadomo, że problem leży po stronie radia. W przypadku radyjek tego typu można dać sobie spokój. Uszkodzony może być praktycznie każdy element odpowiadający za wyjście sygnału, dlatego nie sprawdzając tego można wróżyć z kart...

Nawet wujek google nie zna tego modelu :P

kuba01a
11-01-2014, 16:15
jest to radio digital dynamic cdbt-600. nie wiem czy to wystarczy. rozkrecałem go wydmuchalem z kurzu ale dalej to samo. ktoś coś poleci? co sprawdzić? moze zimne luty na złączu iso?
właśnie wiem ze nawet wujek google go nie zna ale szkoda mi go troche wywalic ponieważ fajnie wygląda i dość dobrze gra mimo tych pisków i szumów.
moze ktoś zna jakiegoś dobrego reperatora radyjek na podkarpaciu? krosno bądź jaslo?
niestety nie ma funduszy na nowe radyjko a stare wydarte z autka po prostu wyłącza sie po okolo 3 minutach pracy.

dream
11-01-2014, 16:25
jest to radio digital dynamic cdbt-600

Ależ ten kolega musi Cie nie lubić :hehe:


W przypadku radyjek tego typu można dać sobie spokój

Dokładnie, tym bardziej, że


dodam iż poprzednie radio działało bez żadnych szumów i gwizdów

ghostu
12-01-2014, 09:57
Napiszę z własnego doświadczenia.Padła końcówka mocy.Dokładnie to zrobiła zwarcie z przegrzania (ktoś musiał dać czadu na zbyt mocnych głośnikach).Zabierz radio do elektronika i niech sprawdzi Ci końcówkę mocy.Zapewne jest jedna w tego typu grajku (chińczyk).Koszt wymiany wraz z częściami to ok.50-70zeta...o ile da się to zrobić,bo chinole są cwani i tak montują,że czasem nie ma możliwości wymiany tego elementu.Nie mniej co Ci szkodzi podjechać do sprawdzenia ? Powodzenia i pozdrawiam.

kuba01a
12-01-2014, 11:08
ok dzieki kolego na pewno sprawdze to. jutro podjade do mechaniora jakiegoś bo brak radia zle wplywa na atmosfere a we wtorek robie 900km w jedną strone...

kuba01a
14-01-2014, 16:04
witam. A czy radio moze robic takie cuda przez to ze antena jest nie podlaczona?
Niestety nie mam przejsciowki do anteny i nie mam jak sprobowac. Dzisiaj radyjko poszlo do sprawdzenia. Pytam bo facet wlasnie sie pytal czy antene podlaczalem.

Cinek
14-01-2014, 17:03
witam. A czy radio moze robic takie cuda przez to ze antena jest nie podlaczona?
Niestety nie mam przejsciowki do anteny i nie mam jak sprobowac. Dzisiaj radyjko poszlo do sprawdzenia. Pytam bo facet wlasnie sie pytal czy antene podlaczalem.

Nie powinno to robić różnicy w przypadku odtwarzania z CD. Może pytał bo myślał, że zakłócenia robi antena.

kuba01a
14-01-2014, 19:29
wiec wróciłem od mechaniora. radia nie opłaca sie naprawiać. jednak koncówka mocy. szkoda sie w to bawić. teraz myslę nad kupnem jakiegos innego. dobrze by było gdyby było to radio 2 din. mysle o czymś takim np.
http://allegro.pl/radio-samochodowe-dignity-7-lcd-2-din-ht869-usb-sd-i3803530675.html
http://allegro.pl/nowe-radio-dvd-gps-ekran-lcd-7-2din-tuner-tv-bl-i3872195077.html
co o tym myslicie? czy lepiej sie w takie cos nie pchać?

Cinek
14-01-2014, 19:44
wiec wróciłem od mechaniora. radia nie opłaca sie naprawiać. jednak koncówka mocy. szkoda sie w to bawić. teraz myslę nad kupnem jakiegos innego. dobrze by było gdyby było to radio 2 din. mysle o czymś takim np.
http://allegro.pl/radio-samochodowe-dignity-7-lcd-2-din-ht869-usb-sd-i3803530675.html
http://allegro.pl/nowe-radio-dvd-gps-ekran-lcd-7-2din-tuner-tv-bl-i3872195077.html
co o tym myslicie? czy lepiej sie w takie cos nie pchać?

Szczerze to ja bym się w to nie pchał, bo niedługo możesz mieć problemy takie same jak z obecnym radiem. Chińszczyzna to jednak niezbyt polecany sprzęt. Ja bym Ci polecił jeśli na 2din to Sony do Mondeo MK3, a jeśli koniecznie się upierasz z DVD i innymi tego typu bajerami to dozbieraj trochę kasy :)

zbiban1967
14-01-2014, 19:48
Wygląda na to że dalej chcesz bawić się w wytwory '"no name". Za takie pieniądze kupisz średniej klasy radio dobrej firmy ,a co najważniejsze z gwarancją ,która będzie honorowana w serwisach. Nie kupuj dziadostwa ,które będziesz musiał wyrzucić bo nikt go nie naprawi.

kuba01a
14-01-2014, 19:52
czyli mówisz ze jedynie SONY? nic więcej? masz coś konkretnego na myśli?

ghostu
14-01-2014, 19:56
Szczerze to ja bym się w to nie pchał, bo niedługo możesz mieć problemy takie same jak z obecnym radiem. Chińszczyzna to jednak niezbyt polecany sprzęt. Ja bym Ci polecił jeśli na 2din to Sony do Mondeo MK3, a jeśli koniecznie się upierasz z DVD i innymi tego typu bajerami to dozbieraj trochę kasy

Dobrze prawisz Cinek.Kubuś,dobre jakościowo 2 dinowce zaczynają się w cenie od 1.5 tysia w górę.Te w linkach to chinole z bajerami ładnie wyglądające.Miałem Naviheaven-a 7296 przez miesiąc.Ładne,ale do niczego się nie nadawało.Poza tym pod 2din trzeba trochę popodcinać konsolę,bo fabrycznie jest na 1.8.Proponuję zapodać wątek w dziale kupię i z pewnością ktoś się odezwie.Napisz co oczekujesz od radia...znaczy co ma mieć na pokładzie.Taka moja rada.

Cinek
14-01-2014, 19:57
czyli mówisz ze jedynie SONY? nic więcej? masz coś konkretnego na myśli?

Tu nie chodzi o markę, że jedynie SONY, zwyczajnie jest takie radyjko, które można było zamówić w wyposażeniu i jest stworzone pod MK3, bo np. dla mnie niezbyt pasuje do MK3 radio 1 din, a skoro nie masz kasy to nie warto się bawić w chinoli.

---------- Post added at 19:57 ---------- Previous post was at 19:56 ----------

Sorka, nie zauważyłem, że masz Mondeo przed liftem. W takim przypadku 1din jeszcze jakoś daje radę. A tutaj już masz duże pole do popisu :) Ewentualnie załóż seryjne radio.

Sam widzisz, że chińczyka nawet nikt naprawiać nie chce. Po 1 w markowym radyjku końcówka pada dość rzadko, po 2 nawet jeśli tak się stanie to bez problemu znajdą się części zamienne i naprawa jest bezproblemowa o ile nie przewyższy to wartości radia. Wniosek jest prosty - tak jak pisałem wcześniej.

kuba01a
14-01-2014, 20:01
właśnie sony (te które mozna bylo kupić w orginale) do mojego sie nie nada a radyjko 1din pasuje do mondeo jak pięść do nosa i to ani tak ani tak. a orginał juz się skonczył ten który miałem


a zmieniająć troszke temat Cinek co masz za światełka w swoim? to ksenon?

Cinek
14-01-2014, 20:05
właśnie sony (te które mozna bylo kupić w orginale) do mojego sie nie nada a radyjko 1din pasuje do mondeo jak pięść do nosa i to ani tak ani tak. a orginał juz się skonczył ten który miałem

To kup inny oryginał. Możesz jeszcze wymienić konsolę na poliftową, ale to już bardziej kosztowna sprawa (było opisywane na forum)

bzikol
15-01-2014, 10:55
Witam,
nie będe zakładał nowego tematu

interesuje mnie taka rzecz w moim radio Ford 6000 z gałka są 2 wejścia antenowe i tyleż samo "kabli antenowych" wetkniętych jest do radia,
do czego one służą i takie tam inne info potrzebuję ...

zdjęcia z netu

http://home.foni.net/~sanol/Bilder/Ford%20Audio%206000CD%20RDS_hinten.jpg

z góry dzięki za wszelkie informacje.

Cinek
15-01-2014, 15:02
Witam,
nie będe zakładał nowego tematu

interesuje mnie taka rzecz w moim radio Ford 6000 z gałka są 2 wejścia antenowe i tyleż samo "kabli antenowych" wetkniętych jest do radia,
do czego one służą i takie tam inne info potrzebuję ...

zdjęcia z netu

http://home.foni.net/~sanol/Bilder/Ford%20Audio%206000CD%20RDS_hinten.jpg

z góry dzięki za wszelkie informacje.

Zapewne jedno wejście to AM, zaś drugie FM. Oba są identyczne?

bzikol
16-01-2014, 18:04
Zapewne jedno wejście to AM, zaś drugie FM. Oba są identyczne?

i to jest jedyna różnica między takim samym 6000 z jednym wejściem antenowym ??

a jakbym chciał inne radio to ta antena się nadaje czy także trzeba ją wymienić ??

Cinek
16-01-2014, 19:22
Zapewne jedno wejście to AM, zaś drugie FM. Oba są identyczne?

i to jest jedyna różnica między takim samym 6000 z jednym wejściem antenowym ??

a jakbym chciał inne radio to ta antena się nadaje czy także trzeba ją wymienić ??

Zapewne jedno wejście jest męskie, drugie żeńskie? A widziałeś radio FORD 6000CD z jednym wejściem? Wrzuć jeszcze fotkę podglądową jak radio wygląda z przodu.
Do podłączenia 2 anten do 1 radia możesz użyć rozgałęziacz dostępny w większości klepów.

kruszyna
16-01-2014, 19:53
z góry dzięki za wszelkie informacje

jedno jest do anteny na dachu, drugie do anteny na tylnej szybie, pierwsze dwa paski od góry wchodzące w światło stop nie są paskami od podgrzewania, to antena :)

bzikol
16-01-2014, 21:27
Wrzuć jeszcze fotkę podglądową jak radio wygląda z przodu.

to jest moje radio z dwoma wejściami antenowymi
http://trioma.ru/base/ford/pic/6000cd_rds.jpg

natomiast mam jeszcze takie i to ma jedno wejście antenowe

http://img01.tablica.pl/images_tablicapl/108420945_1_644x461_orginalne-radio-ford-6000-rds-eon-kod-zary.jpg

Cinek
16-01-2014, 22:01
W sumie to już otrzymałeś odpowiedź o tych dwóch wejściach antenowych. Jeśli będziesz chciał podłączyć radio z jednym wejściem to masz rozgałęźnik do tego. Więc co konkretnie potrzebujesz jeszcze?

bzikol
17-01-2014, 08:13
W sumie to już otrzymałeś odpowiedź o tych dwóch wejściach antenowych. Jeśli będziesz chciał podłączyć radio z jednym wejściem to masz rozgałęźnik do tego. Więc co konkretnie potrzebujesz jeszcze?

już wszystko jasne ale niech zdjęcia zostaną informacyjnie dla innych ...

dzięki za pomoc :)