PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Jak otworzyć mondka



Piosza
13-01-2014, 20:43
No przyszedł mrozik i oczywiście pojawił się problem :(. Nie mogę dostać się do autka. Otwieranie centralnego z pilota zdechło jakiś m-c temu, kluczykiem tylnej klapy nie otworzę bo mam zjechany kluczyk, zamki od strony kierowcy i pasażera mogę przekręcić ale nie ma żadnej reakcji, próbowałem od środka złapać klamkę drutem ale też nic z tego (klamki zachowują się tak jakby było ryglowanie zamków, którego nie posiadam). No i w sumie pomysły mi się skończyły jak mam się dostać do autka. Ktoś ma może jakiś pomysł w tej kwestii ?

Ls
13-01-2014, 22:05
Koszt szyby w drzwiach to 20-40 zł. Można ją wybić ...

Piosza
13-01-2014, 22:07
No też już tak myślałem ale .... i tak nie otworzę przednich drzwi (klamki wewnętrzne ciągnę ale sprężynują).

RalfiX78
13-01-2014, 22:09
No też już tak myślałem ale .... i tak nie otworzę przednich drzwi (klamki wewnętrzne ciągnę ale sprężynują).
To jak wybijesz, to się dostaniesz do środka i możesz zdjąć boczek :hmm:

Piosza
13-01-2014, 22:14
Szczególnie, że śrubki od boczku da się odkręcić tylko przy otwartych drzwiach :wall:.

DonBolano
13-01-2014, 22:16
No to wybij szybę i jedź do ciepłego garażu ;) Tam odtaja i otworzysz ;)

damian1903
13-01-2014, 22:16
nikt nie powinien odpowiadać na to pytanie bo to nie jest forum do włamywaczy

Piosza
13-01-2014, 22:20
Oj tam, jak zamka nie możesz przekręcić to co Ci da wytrych xD. DonBolano no w sumie masz rację ale opcja z szybą to dla mnie ostateczność.

DonBolano
13-01-2014, 22:21
Chyba, że opalarką potraktujesz karoserię, może zamek się odmrozi.

Ls
13-01-2014, 22:22
Nie masz w środku przycisku do otwierania centralnego zamka ?

Piosza
13-01-2014, 22:26
Chyba, że opalarką potraktujesz karoserię, może zamek się odmrozi.
No opalarką to nie ale nad suszarką już myślałem ale zbrakło prądu do auta(jutro będzie przedłużacz).

Przycisku niestety nie ma.

Tomasz
13-01-2014, 22:28
A jesteś pewien, że nie ma podwójnego ryglowania? Jeżeli klamki wewnętrzne sprężynują i nie dają się otworzyć to może być podwójne.

Robsajson
13-01-2014, 22:31
Nie masz w środku przycisku do otwierania centralnego zamka ?
W Mondeo mkII?

Z doświadczenia wiem, że dorobienie klucza nie jest łatwe.Nie ma żadnego schematu na to i dorabia się je na oko.Stosuje się jedynki i dwójki(sposób nacięcia).Kiedy zatrzasnąłem jedyny klucz, długo kombinowałem ale dało radę otworzyć drutem.
Spróbuj może otworzyć tylne drzwi.Jeśli się uda, zaoszczędzisz na szybie.Czasami pomaga kiedy(jeśli już uda Ci się wejść do środka) otworzyć drzwi z prawej strony i klamki z reszty odskakują.Wygląda jednak na to, że masz podwójne ryglowanie zamka.
Ewentualnie w tej drugiej opcji, odłącz akumulator na chwilę lub podaj masę na przewód sygnałowy zamka.
Opis, który to przewód znajdziesz w tematach o sterownikach zamka.Niestety musisz dostać się do wnętrza więc spróbuj z tymi tylnymi drzwiami.

Piosza
13-01-2014, 22:34
A jesteś pewien, że nie ma podwójnego ryglowania? Jeżeli klamki wewnętrzne sprężynują i nie dają się otworzyć to może być podwójne.

100% nie ma, przynajmniej oryginalna centralka nie miała takiej opcji (był tylko centralny bez obsługi pilotów), teraz jest zmieniona centralka na taką z obsługą DL ale zamki w drzwiach też DL powinny mieć ale nigdy nie udało mi się go uruchomić.


No popróbuję z tylnymi drzwiami bo o tym też dopiero pomyślałem.

Netoper
13-01-2014, 23:10
W Mondeo mkII?
Jak najbardziej. I więcej jest MK dwójek z DL niż bez.

iceman150
13-01-2014, 23:13
Jak jakiś sąsiad posiada forda pożycz od niego kluczyk i kombinuj przy bagażniku ja tak się do mojego dostałem aa klucz miałem od MKI :P

ratmed24
13-01-2014, 23:17
Ja w mk1 z podwójnym ryglowaniem jak zatrzasnąłem klucze to pozostało mi wybić tylną szybę i od razu pojechać po drugą szybę (koszt 40zł) i ją samemu wstawić

iceman150
13-01-2014, 23:19
A tylko jak będziesz próbował otworzyć bagażnik to jednocześnie przekręcaj kluczyk i wciskaj ten przycisk. U mnie poskutkowało.

Piosza
13-01-2014, 23:51
Dobra, samochód otwarty(prawie). Oczywiście drzwi kierowcy nie ruszyłem ale reszta jakoś poszła po podgrzaniu wnętrza. Pomógł drut na tylnej klamce. Jak już pisałem u mnie na 100% nie ma DL, po prostu przednie klamki tak się właśnie zachowują jakby był DL ale jak dostaną zamki trochę ciepła wszystko wraca do normy.
Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i okazaną pomoc.

Robsajson
13-01-2014, 23:57
Dobra, samochód otwarty(prawie). Oczywiście drzwi kierowcy nie ruszyłem ale reszta jakoś poszła po podgrzaniu wnętrza. Pomógł drut na tylnej klamce. Jak już pisałem u mnie na 100% nie ma DL, po prostu przednie klamki tak się właśnie zachowują jakby był DL ale jak dostaną zamki trochę ciepła wszystko wraca do normy.
Dziękuję wszystkim za zainteresowanie i okazaną pomoc.
Cieszę się, że mogłem pomóc.Ja po takiej akcji wyrwałem aby dorobić klucz oraz zamontowałem niefabryczną centralkę :hehe:

Piosza
14-01-2014, 00:01
Klucz świetnie pasuje do przednich drzwi tylko niestety coś przymarza i trzyma, tak że nawet dobry klucz tu nic nie pomoże. Chyba też założę niefabryczną centralkę (oby coś to dało).


A może ktoś ma na zbyciu centralkę fordowską do mkII z obsługą pilota radiowego ? Jak coś to priv. lub kom.

Stasio1948
14-01-2014, 00:13
Z doświadczenia wiem, że dorobienie klucza nie jest łatwe.Nie ma żadnego schematu na to i dorabia się je na oko.Stosuje się jedynki i dwójki(sposób nacięcia).

Błąd.Dorobienie klucza jest łatwe-oczywiście nie pilnikiem w imadle.Jest schemat liczbowy 6 cyfrowy wg którego klucznik dorobi klucz nawet nie widząc wzoru.Na oko to można z łuku postrzelać.Wielkości nacięć nie jest dwa a cztery.

Poczytaj. http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/58030-Dorabianie-kluczyka-problem

Piosza
14-01-2014, 00:30
Jest schemat liczbowy 6 cyfrowy wg którego klucznik dorobi klucz nawet nie widząc wzoru

No tak ale z czasem nie tylko klucz się zużywa ale i zapadki zamka :(.

Robsajson
14-01-2014, 00:35
Z doświadczenia wiem, że dorobienie klucza nie jest łatwe.Nie ma żadnego schematu na to i dorabia się je na oko.Stosuje się jedynki i dwójki(sposób nacięcia).

Błąd.Dorobienie klucza jest łatwe-oczywiście nie pilnikiem w imadle.Jest schemat liczbowy 6 cyfrowy wg którego klucznik dorobi klucz nawet nie widząc wzoru.Na oko to można z łuku postrzelać.Wielkości nacięć nie jest dwa a cztery.

Poczytaj. http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/58030-Dorabianie-kluczyka-problem
To jednak gość okazał się fachowcem.Mój kluczyk jest prawie okrągły, nie mam opaski z kodem, biegalem 3 razy do auta a jednak jest ok.
Szczerze mówiąc, on ciągle coś o jedynkach i dwójkach mówił więc może nie do końca jest tym super fachmenem.Tym się zasugerowałem i przyjąłem właśnie system na jedynki i dwójki.Jeżeli wprowadziłem kogoś w błąd to przepraszam :bigok:

iceman150
14-01-2014, 09:20
Wpuść kapkę oliwy albo płynu hamulcowego w wkładkę, może nieco mu pomoże to w przyszłości.

Stasio1948
14-01-2014, 12:07
Jeżeli wprowadziłem kogoś w błąd to przepraszam

Nie musisz przepraszać-nie każdy musi sie na wszystkim znać.Tu lepszy temat jak można kluczyk dorobić http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/67874-Przygoda-z-kluczykiem-od-Mk2