PDA

Zobacz pełną wersję : PIRELLI 205/50R17 P7 CINTURATO XL 93W czy warto ?



jareckimondeo
15-01-2014, 14:48
witam mam pytanie czy ktoś już miał do czynienia z tymi oponami ?
Pytam ponieważ przymierzam się już powoli do zakupu opon letnich i znalazłem te opony w bardzo dobrej cenie tzn porównywalnej do "chińczyka".

z góry dzięki za info w tej sprawie

YatzeK
16-01-2014, 09:21
Jedne z najlepszych opon na rynku. Jak weszły do produkcji, to we wszystkich testach albo wygrywały, albo były w ścisłej czołówce.

Jak masz w dobrej cenie to ja bym się ani chwili nie zastanawiał

jareckimondeo
16-01-2014, 10:53
no proszę aż tak dobre ?
wiem że kosztują normalnie około 550 zł za sztukę akurat udało mi się znaleść i odłożyłem sobie trochę taniej dlatego prosiłem o opinie :)
dzięki wielkie

YatzeK
16-01-2014, 11:29
http://www.opony.com.pl/artykul/test-adac-2010-opony-letnie/?id=874 :)

rezulteo opony
17-01-2014, 18:48
Witamy,

Faktycznie jest to bardzo dobra opona z najwyższej półki. Co do ceny, to jest ona znacznie niższa - wystarczy porównać w rezulteo, gdzie obecenie w rozmiarze 205 50 R 17 R17 93 V rozpoczyna się od 441 zł. Więcej o cenach i podobnych modelach pod linkiem: opona Pirelli Cinturato P7 (http://www.rezulteo-opony.pl/opony-pirelli/opona-cinturato-p7/testy-opon-25329). No właśnie w podobnej cenie jest jeszcze m.in. równie bardzo dobry GOODYEAR
EfficientGrip Performance czy nowa propozycja od Nokiana -> Line.
Zachęcamy do porównania opon i cen,

Ekipa rezulteo

boro
18-01-2014, 00:40
Jedne z najlepszych opon na rynku
Aktualnie chyba już nie...
Patrząc na najnowsze testy rewelacji nie ma...


Jak weszły do produkcji, to we wszystkich testach albo wygrywały, albo były w ścisłej czołówce
Masz rację - jak weszły do produkcji... W testach z roku 2010 i 2011 rzeczywiście tak było http://www.testberichte.de/px/1/269955.html. W testach z lat 2012 i 2013 już tak dobrze nie było http://www.testberichte.de/p/pirelli-tests/cinturato-p7-testbericht.html

jareckimondeo
18-01-2014, 23:58
Opony kupione wiec teraz czekać tylko na wiosnę i zobaczymy czy są tak dobre w codziennych warunkach



Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

hawajos
19-01-2014, 00:02
Opony kupione wiec teraz czekać tylko na wiosnę i zobaczymy czy są tak dobre w codziennych warunkach

Też jestem na kupnie 2 sztuk w tym rozmiarze , za ile kupiłeś? podrzucisz jakiegoś linka? :up:

YatzeK
20-01-2014, 11:08
Masz rację - jak weszły do produkcji... W testach z roku 2010 i 2011 rzeczywiście tak było http://www.testberichte.de/px/1/269955.html. W testach z lat 2012 i 2013 już tak dobrze nie było http://www.testberichte.de/p/pirelli-tests/cinturato-p7-testbericht.html
No i co w tym dziwnego? W międzyczasie pojawiły się na rynku nowe modele innych marek, więc to raczej oczywiste, ze porównania z innymi wyjdą inaczej. Ale opony same w sobie pozostały tak samo świetne. Przecież nie zmienili mieszanki na gorszą ;-)

tomzyl
20-01-2014, 11:15
Opony kupione
Mają rant?

jareckimondeo
20-01-2014, 13:28
nie mają

boro
23-01-2014, 00:18
Ale opony same w sobie pozostały tak samo świetne. Przecież nie zmienili mieszanki na gorszą ;-)
Nie pozostały świetne, bo tak naprawdę to one nigdy takie nie były. Rzeczywiście kiedyś te opony okupowały czołówki tabelek, ale tylko z jednego powodu.


Jedne z najlepszych opon na rynku. Jak weszły do produkcji, to we wszystkich testach albo wygrywały, albo były w ścisłej czołówce.

Jak masz w dobrej cenie to ja bym się ani chwili nie zastanawiał


http://www.opony.com.pl/artykul/test-adac-2010-opony-letnie/?id=874 :)

W czym Twoim zdaniem one były świetne? Z przytoczonego testu wynika, że ogólne zachowanie na suchym jak w o klasę niższym Firestonie, na mokrym całkiem przyzwoicie (bo tu akurat szeroka 225) ale też bez rewelacji. Za to bardzo dobrze wypadły w kategorii zużycie paliwa i zużycie bieżnika i tylko to pozwoliło im zająć pierwsze miejsce. Więc jak dla mnie to one były co najwyżej dobre i to dawno temu...

Zerknij na nowszy test 205/55/16 http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/2012_Sommerreifen_Test_205_55_R16.aspx?ComponentId =113497&SourcePageId=31821 z 2012 roku. Świetne? Cóż z tego, że ma najlepsze wyniki w kategoriach zużycie paliwa i zużycie bieżnika skoro jednocześnie wyniki na mokrym ma jedne z najgorszych. Gdyby nie te bardzo dobre wyniki w kategoriach ścieralności i zużycia paliwa to nie wiem czy w tym teście nie byłaby ostatnia...

http://www.pirelli.com/tyre/pl/pl/car/genericContent/test-results-cinturato-p7-adac.html
To opona tzw "ekologiczna" gdzie najbardziej liczy się jak największy przebieg kosztem innych własności, moim zdaniem dużo bardziej istotnych podczas jazdy...

jareckimondeo
23-01-2014, 09:40
poczekamy do wiosny i zobaczymy jak się będą zachowywały tym bardziej że większość kilometrów jakie pokonuje to głównie miasto więc zobaczymy

boro
25-01-2014, 01:47
A ja Ci wcale nie chciałem "obrzydzać" tych opon. Tylko takie pisanie, że jest to jedna z najlepszych opon na rynku jakby nie było mija się z prawdą. No chyba, że najbardziej zależy Ci na przebiegu...
Po raz kolejny potwierdza się to, żeby w testach nie patrzeć na końcowe miejsca w tabeli tylko na miejsca w tych kategoriach na których najbardziej nam zalezy.



Pytam ponieważ przymierzam się już powoli do zakupu opon letnich i znalazłem te opony w bardzo dobrej cenie tzn porównywalnej do "chińczyka"
Jeśli tak, to na pewno się opłacało, bo "chińczyk" na pewno byłby dużo gorszy.

YatzeK
25-01-2014, 02:58
W czym Twoim zdaniem one były świetne? Z przytoczonego testu wynika, że ogólne zachowanie na suchym jak w o klasę niższym Firestonie, na mokrym całkiem przyzwoicie (bo tu akurat szeroka 225) ale też bez rewelacji. Za to bardzo dobrze wypadły w kategorii zużycie paliwa i zużycie bieżnika i tylko to pozwoliło im zająć pierwsze miejsce. Więc jak dla mnie to one były co najwyżej dobre i to dawno temu...
Kłania się umiejętność właściwego czytania wyników testów. Przyjrzyj się uważnie obu testom, do których linki podałeś to zobaczysz, że porównywanie ich wyników to jak dyskusja o wyższości Bożego Narodzenia nad Wielkanocą - inny rozmiar, inne indeksy nośności i prędkości, a przede wszystkim ZUPEŁNIE INNE opony biorące udział w teście!

WSZYSTKIE testy - nie tylko opon, ale w zasadzie wszystkie przeprowadzane to testy PORÓWNAWCZE! Ich wyniki należy wprost odnosić WYŁĄCZNIE do danego testu - przenoszenie ich na inne podobne testy, szczególnie jeżeli w teście biorą udział ZUPEŁNIE INNE produkty to tylko przybliżenie, orientacyjne wytyczne, a nie bezwzględna wyrocznia!

jareckimondeo
25-01-2014, 19:52
Szczerze to nigdy nie śledziłem testów opon jak kupowałem do samochodów poprostu kupowałem takie na ile moja kieszen pozwalała mam znajomego u którego kupuje zawsze opony i wiem ze dziadostwa mi nie wciska w Alfie mam budżetowe Infinity letnie i zimowe i bardzo zadowolony jestem


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk (http://tapatalk.com/m?id=1)

boro
26-01-2014, 00:41
W czym Twoim zdaniem one były świetne? Z przytoczonego testu wynika, że ogólne zachowanie na suchym jak w o klasę niższym Firestonie, na mokrym całkiem przyzwoicie (bo tu akurat szeroka 225) ale też bez rewelacji. Za to bardzo dobrze wypadły w kategorii zużycie paliwa i zużycie bieżnika i tylko to pozwoliło im zająć pierwsze miejsce. Więc jak dla mnie to one były co najwyżej dobre i to dawno temu...
Kłania się umiejętność właściwego czytania wyników testów. Przyjrzyj się uważnie obu testom, do których linki podałeś to zobaczysz, że porównywanie ich wyników to jak dyskusja o wyższości Bożego Narodzenia nad Wielkanocą - inny rozmiar, inne indeksy nośności i prędkości, a przede wszystkim ZUPEŁNIE INNE opony biorące udział w teście!


Czegoś tu nie rozumiem... Przecież sam na potwierdzenie swoich słów:


Jedne z najlepszych opon na rynku. Jak weszły do produkcji, to we wszystkich testach albo wygrywały, albo były w ścisłej czołówce

przytoczyłeś link do testu tych opon o zupełnie innym rozmiarze niż te zakupione przez @jareckimondeo ...


http://www.opony.com.pl/artykul/test-adac-2010-opony-letnie/?id=874 :)

Więc skoro piszesz, że należy porównywać opony o tym samym rozmiarze i tym samym indeksie prędkości i nośności, to w jakim celu na zapytanie o opony 205/50/17 XL 93W podajesz link do testu 225/45 R17 W/Y?

badger
26-01-2014, 15:04
Przecież boro ma rację, te opony, pod względem przyczepności, były średnie gdy powstały, a teraz są słabe. Dobre wyniki w testach mają ze względu na niski hałas, wysoką trwałość i niskie opory toczenia. Czyli ekologia i ekonomia, NIE przyczepność. Mam wrażenie, że ktoś tu nie spojrzał na cząstkowe wyniki testów, a teraz dorabia ideologię do swojego zakupu. :)

Oczywiście takie opony na pewno będą lepsze od jakichś starych albo i nowych, ale z niskiej półki, ale nie nazywajmy ich jednymi z najlepszych. :)

YatzeK
27-01-2014, 10:06
Więc skoro piszesz, że należy porównywać opony o tym samym rozmiarze i tym samym indeksie prędkości i nośności, to w jakim celu na zapytanie o opony 205/50/17 XL 93W podajesz link do testu 225/45 R17 W/Y?A widziałeś gdzieś kiedyś test opon w rozmiarze 205/50R17? To zbyt mało popularny rozmiar, żeby opłacało się robić testy. Ale jeżeli nie pasuje Ci tamten, to tu proszę, nowszy test, w rozmiarze 205/55R16, czyli szerokość opony taka sama, jak w pytaniu: http://www.auto-swiat.pl/sites/www.auto-swiat.pl/files/image/test%20opon%20letnich%202011/wyniki.jpg

I jeszcze raz powtarzam, trzeba po pierwsze odpowiednio czytać testy. a po drugie zdawać sobie sprawę, ze wyniki testów są ZAWSZE porównawcze, więc wystarczy zmienić zestaw testowanych opon, żeby wyniki się pomieszały zupełnie.

A na koniec - pamiętajcie, że testy są przeprowadzane w idealnie powtarzalnych warunkach przez profesjonalnych kierowców mających profesjonalną aparaturę. Gdyby każdemu z nas dać kilka różnych opon do normalnej, codziennej jazdy w zmiennych warunkach, to nie tylko byśmy tych różnic w ogóle nie wychwycili, ale subiektywnie najprawdopodobniej nasze odczucia byłyby zupełnie inne.

boro
28-01-2014, 00:08
Więc skoro piszesz, że należy porównywać opony o tym samym rozmiarze i tym samym indeksie prędkości i nośności, to w jakim celu na zapytanie o opony 205/50/17 XL 93W podajesz link do testu 225/45 R17 W/Y?A widziałeś gdzieś kiedyś test opon w rozmiarze 205/50R17?
No właśnie nie widziałem i stąd moje pytanie dlaczego podajesz wyniki testu opon o zupełnie innym rozmiarze i indeksie prędkości i nośności skoro piszesz, że takie porównanie w zasadzie nie ma sensu?


Ale jeżeli nie pasuje Ci tamten, to tu proszę, nowszy test, w rozmiarze 205/55R16, czyli szerokość opony taka sama, jak w pytaniu: http://www.auto-swiat.pl/sites/www.auto-swiat.pl/files/image/test opon letnich 2011/wyniki.jpg
To chyba 2011 rok



Zerknij na nowszy test 205/55/16 http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/2012_Sommerreifen_Test_205_55_R16.aspx?ComponentId =113497&SourcePageId=31821 z 2012 roku.

Nie ma co gdybać - wyniki różnych testów 2012/1013 mówią same za siebie :). Nie była i tym bardziej teraz nie jest to świetna opona. Może i kiedyś była w czołówce opon 2010/2011, ale to też trzeba by się przyjrzeć testom z jakiego powodu. Chociaż to chyba widać z tych zalinkowanych przez Ciebie testów z 2010 i 2011.



I jeszcze raz powtarzam, trzeba po pierwsze odpowiednio czytać testy
Właśnie. Dlatego przyglądnij się dokładnie wynikom testu do którego przytoczyłeś linka http://www.auto-swiat.pl/sites/www.auto-swiat.pl/files/image/test opon letnich 2011/wyniki.jpg i powiedz co tam widzisz?



a po drugie zdawać sobie sprawę, ze wyniki testów są ZAWSZE porównawcze, więc wystarczy zmienić zestaw testowanych opon, żeby wyniki się pomieszały zupełnie
No ale przecież właśnie po to robi się testy, żeby PORÓWNYWAĆ ze sobą RÓŻNE opony. Chyba o to w tym chodzi?



A na koniec - pamiętajcie, że testy są przeprowadzane w idealnie powtarzalnych warunkach przez profesjonalnych kierowców mających profesjonalną aparaturę
Dzięki temu właśnie wyniki są wiarygodne.


Gdyby każdemu z nas dać kilka różnych opon do normalnej, codziennej jazdy w zmiennych warunkach, to nie tylko byśmy tych różnic w ogóle nie wychwycili, ale subiektywnie najprawdopodobniej nasze odczucia byłyby zupełnie inne.
Pewnie gdyby dać opony bardzo podobne do siebie jakościowo, to tak, ale różnicę między dobrą, a kiepską oponą każdy powinien wychwycić.

YatzeK
28-01-2014, 09:45
Nie chcę bić dalej piany, bo testy są po to, żeby każdy na ich podstawie wyciągnął własne wnioski, więc peace :)

Gdyby każdemu z nas dać kilka różnych opon do normalnej, codziennej jazdy w zmiennych warunkach, to nie tylko byśmy tych różnic w ogóle nie wychwycili, ale subiektywnie najprawdopodobniej nasze odczucia byłyby zupełnie inne.
Pewnie gdyby dać opony bardzo podobne do siebie jakościowo, to tak, ale różnicę między dobrą, a kiepską oponą każdy powinien wychwycić.Tu masz rację, ale przecież testy nie są po to, żeby udowodnić, że Conti czy GY są lepsze od Baruma, czy Dębicy, bo to w zasadzie oczywiste :) Kłopot pojawia się w porównywaniu opon do siebie zbliżonych - wtedy znaczenie ma WSZYSTKO, a przede wszystkim idealna powtarzalność warunków testu i ogromne doświadczenie osób go przeprowadzających.
Założę się o duże pieniądze, ze każdy z nas posadzony na torze w tym sa mym samochodzie na oponach Conti, GY, Michelin, Dunlop jedyną różnicą jaką by zauważył, byłaby różnica w hałasie ;)
Umówmy się, że to, że w jednym roku na BMW miałem Pirelli 17" a w drugim Vredestein 19" nie uprawnia jeszcze do twierdzenia o ile Pirelli były lepsze :) I nie chodzi o różnicę rozmiarów bo w tym samym rozmiarze takie porównanie także nie miałoby sensu - inny stan dróg, inne warunki, inny stopień zużycia auta i opon, inne ciśnienie w oponach itp.

A przecież zdecydowana większość z nas w taki właśnie sposób ocenia opony - "ostatnie 4 sezony miałem Goodyeara, a teraz założyłem Conti i są o wiele lepsze" - no a jakie miały być, jak GY były już zjechane ;)

boro
28-01-2014, 23:26
Nie chcę bić dalej piany, bo testy są po to, żeby każdy na ich podstawie wyciągnął własne wnioski, więc peace :)
Dokładnie. Ja np. http://www.auto-swiat.pl/sites/www.auto-swiat.pl/files/image/test opon letnich 2011/wyniki.jpg widzę tutaj kilka opon lepszych od P7 Cinurato czy Vredesteina ;). Osobiście gdybym miał wybierać z tych opon wolałbym chyba nawet Fuldę zamiast tych Cinturato (pomijam tutaj oczywiście opony, które według mnie powinny zająć podium) :)

Podsumowując - jeśli

(...) znalazłem te opony w bardzo dobrej cenie tzn porównywalnej do "chińczyka".
to nawet nie było nad czym zastanawiać...



Umówmy się, że to, że w jednym roku na BMW miałem Pirelli 17" a w drugim Vredestein 19" nie uprawnia jeszcze do twierdzenia o ile Pirelli były lepsze :) I nie chodzi o różnicę rozmiarów bo w tym samym rozmiarze takie porównanie także nie miałoby sensu - inny stan dróg, inne warunki, inny stopień zużycia auta i opon, inne ciśnienie w oponach itp
Zgadzam się.


A przecież zdecydowana większość z nas w taki właśnie sposób ocenia opony - "ostatnie 4 sezony miałem Goodyeara, a teraz założyłem Conti i są o wiele lepsze" - no a jakie miały być, jak GY były już zjechane ;)
Z tym również się zgadzam. Podobne rzeczy dość często w opiniach o nalewkach można przeczytać - ktoś kupuje nowe nalewki i pisze, że są lepsze niż te markowe, które miał do tej pory. No jak jeździł na jakichś starych i zużytych pewnie do granic możliwości, to nie ma się co dziwić choćby to była nie wiadomo jak dobra opona...

jareckimondeo
29-01-2014, 11:21
Nie chcę bić dalej piany, bo testy są po to, żeby każdy na ich podstawie wyciągnął własne wnioski, więc peace :)
Dokładnie. Ja np. http://www.auto-swiat.pl/sites/www.auto-swiat.pl/files/image/test opon letnich 2011/wyniki.jpg widzę tutaj kilka opon lepszych od P7 Cinurato czy Vredesteina ;). Osobiście gdybym miał wybierać z tych opon wolałbym chyba nawet Fuldę zamiast tych Cinturato (pomijam tutaj oczywiście opony, które według mnie powinny zająć podium) :)

Podsumowując - jeśli

(...) znalazłem te opony w bardzo dobrej cenie tzn porównywalnej do "chińczyka".
to nawet nie było nad czym zastanawiać...



Umówmy się, że to, że w jednym roku na BMW miałem Pirelli 17" a w drugim Vredestein 19" nie uprawnia jeszcze do twierdzenia o ile Pirelli były lepsze :) I nie chodzi o różnicę rozmiarów bo w tym samym rozmiarze takie porównanie także nie miałoby sensu - inny stan dróg, inne warunki, inny stopień zużycia auta i opon, inne ciśnienie w oponach itp
Zgadzam się.


A przecież zdecydowana większość z nas w taki właśnie sposób ocenia opony - "ostatnie 4 sezony miałem Goodyeara, a teraz założyłem Conti i są o wiele lepsze" - no a jakie miały być, jak GY były już zjechane ;)
Z tym również się zgadzam. Podobne rzeczy dość często w opiniach o nalewkach można przeczytać - ktoś kupuje nowe nalewki i pisze, że są lepsze niż te markowe, które miał do tej pory. No jak jeździł na jakichś starych i zużytych pewnie do granic możliwości, to nie ma się co dziwić choćby to była nie wiadomo jak dobra opona...

co do nalewek to kiedyś się skusiłem ale na zimowe z bieżnikiem Michelin Alpin jeśli dobrze napisałem :) i powiem szczerze że na śniegu spisywały się bardzo dobrze gorzej już było na błocie pośniegowym i na mokrej nawierzchni ale i tak nie były aż takie złe .

boro
01-02-2014, 11:20
co do nalewek to kiedyś się skusiłem ale na zimowe z bieżnikiem Michelin Alpin jeśli dobrze napisałem :) i powiem szczerze że na śniegu spisywały się bardzo dobrze gorzej już było na błocie pośniegowym i na mokrej nawierzchni ale i tak nie były aż takie złe .

Widziałem porównanie Michelin Alpin A4 z nalewkami Equipe Alpin Master o wzorze bieżnika identycznym z tym Michelin Alpin A4. Na śniegu było porównywalnie, na suchym nalewka przegrała z oryginałem, chociaż jak na nalewkę wypadła całkiem przyzwoicie, natomiast bardzo kiepsko było na mokrym - sama tylko różnica w drodze hamowania ze 100 km/h to aż 12 metrów.
W sumie potwierdza się to, że nalewki są bardzo dobre na śniegu tylko trzeba pamiętać o tym, że zima to nie tylko sam śnieg i dlatego dobra opona zimowa zapewnia odpowiednie własności nie tylko na śniegu, ale także na mokrej nawierzchni - czyli tu gdzie nalewki wypadają bardzo słabo.
Chociaż jak widać zakup nowej, zimowej, sprawdzonej nalewki będzie lepszy niż jazda w zimie na jakichś mocno zużytych używanych zimówkach...

algreen
18-02-2014, 18:34
Tak a propos testów m.in opon przeprowadzanych przez tak do tej pory "szanowną" instytucję jak ADAC, chyba już większość z was słyszała/czytała jak te "testy" wyglądały... Psu w d... dwie strony dyskusji na forum;) Mniej więcej tak można określić miarodajność tych i podobnych testów;)

YatzeK
18-02-2014, 23:15
Już gdzieś pisałem na ten temat - więcej w tym szumu niż rzeczywistego problemu. dopóki to nie zostanie UDOWODNIONE, to możemy se bić pianę bez sensu na forum. A prawda jest taka, że NIE MA w 100% czystych instytucji, firm, ludzi - każdy cośtam za uszami ma. Co nie zmienia faktu, że nadal to właśnie testy robione przez duże magazyny motoryzacyjne i instytucje typu ADAC pozostają najbardziej wiarygodnym źródłem informacji.

algreen
19-02-2014, 13:26
Co nie zmienia faktu, że nadal to właśnie testy robione przez duże magazyny motoryzacyjne i instytucje typu ADAC pozostają najbardziej wiarygodnym źródłem informacji.
Powodzenia...

YatzeK
19-02-2014, 14:15
... dziękuję

W takim razie co jest według Ciebie bardziej wiarygodnym źródłem informacji niż testy porównawcze?

Malinka
19-10-2016, 01:40
A na 2016r.jakie opony letnie polecacie?

bartekk
19-10-2016, 06:41
Na 2016 to wątpię żeby Ci ktoś jakieś letnie polecił.

Ciężko odpowiedzieć, sprecyzuj przede wszystkim o jaki rozmiar chodzi i jaki budżet wchodzi w rachubę.

Malinka
19-10-2016, 13:31
Chodzi o 205/55/16- pirellip 7 cinturato lub hankook k425-kinergy eco

Marko03
21-10-2016, 21:37
Ze swojej strony polecam Ci Hankook ventus prime3 K125 205/55 R16 91 V
Niedrogie w zakupie, calkiem przyjemne w użytkowaniu. Według testu/testów powinny przejechać sporo więcej niż poprzednie Dunlop Blueresponse...
Jak będzie, to zobaczy się :)

pajer
27-10-2016, 09:24
Dunlop Blueresponse

a ile rzeczywistych km przejechałeś na tych oponach?

ja założyłem pod koniec czerwca,przejechane 23kkm i zużycie 1,6-1,8mm (zmierzę dokładnie gdy zdejmę letnie koła) - nie ma tragedii ale też i szału...

w porównaniu do wzmacnianych Hankook Ventus V12 Dunlopy są o wiele cichsze i spalanie mniejsze o około 0,5l/100km...

DjTommi
28-10-2016, 18:53
Ja na przyszły sezon kupiłem w dobrej cenie 205-50-17 Pirelli P1 Cinturatio i zobaczymy jak będzie. Ktoś miał jakieś doświadczenia z tymi oponami? Z tego co ja wyczytałem to nie jest to zła propozycja.

Pozdrawiam
Tommi

zbiban1967
28-10-2016, 23:39
Dunlop Blueresponse




Kupiłem BlueResponse gdy wchodziły na rynek ,przez 3 sezony zrobiły jakieś 25 tysi. Zużycia praktycznie nie widać ,dziwi mnie więc ,że komuś znikają w oczach.