PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Dziwne odgłosy po włączeniu nawiewu



autista
18-01-2014, 19:23
Witam,

od jakiegoś czasu zaraz po włączeniu nawiewu z kratki wentylacyjnej po prawej stronie lub jej okolic dobiega cichy ,ale wyraźny dźwięk - jakby cykanie ,a czasem brzmi to trochę, jak odgłos cieczy w zamkniętej butelce, kiedy nią potrząsnąć. Na początku odgłos jest dość miarowy,w interwałach kilkusekundowych, potem wraz ze wzorstem temperatury jego częstotliwośc maleje, staje się nieregularny. Pojawia się zarówno przy włączonej klimatyzacji, jak i wyłączonej ( być może nawet częściej w tym drugim wypadku ) . Z początku myślałem ,że to ma związek z klimatyzacją i niewielką ilością czynnika w układzie, ale czynnik został uzupełniony, sprężarka, która ciekła, uszczelniona, a odgłos się nie zmienił. Czy to może miec związek z osuszaczem , którego nie wymieniłem, a może to z wentylatora ( trochę terkocze ostatnio ) ? Będę wdzięczny za wszystkie podpowiedzi.

MarekPrint
19-01-2014, 01:13
Wyjmij schowek pasażera i posłuchaj , może to coś z wentylatorem.

Cinek
19-01-2014, 02:04
Wentylator daje oznaki przy mniejszych temperaturach, więc to jakby się zgadzało, bo ostatnio i mój o sobie przypomina, ale nigdy nie ma czasu się do niego porządnie zabrać, bo jak robi się ciepło to o nim zapominam :)