PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] Falowanie



gfmondeo
18-01-2014, 21:18
Witam. Od razu przepraszam może ten temat już był poruszany, ale każdy pisze o swoich problemach z autkami widząc to ze swojej strony. Jestem posiadaczem mondzio 1.8 16v z 93roczku. Pomimo swoich latek autko spisuje się bez problemowo - tylko jeden szkopuł: mam instalacje drugiej generacji na benzynie pali super, bezproblemowo, lecz gdy go przełącze na gaz pojawiają się falujące obroty, potrafią nawet zejść do 400obr. a nawet zgasnąć - nie wiem czym to może być spowodowane - każdy mówi co innego, jedni to wina parownika, to silniczek krokowy. Może ktoś miał podobny przypadek. Prosze o pomoc

maciek666157
18-01-2014, 21:39
Jesli masz krokowca na gazie, to go wywal i zaloz srube. A jak zachowuje sie na wyzszych obrotach? Oczywiscie na gazie, bo nie napisales nic wiecej.

Wyfałkowane z Z1

gfmondeo
18-01-2014, 22:06
jutro zrobie fotke od parownika do przepustnicy jest coś może mi powiesz co to jest, na wższych obrotach wszystko jest w porządku, tylko wolne obroty falują - jutro fotke podeśle

Netoper
18-01-2014, 22:08
Reduktor ile ma przebiegu? filtr gazu dawno wymieniany? Kiedy ostatni raz była robiona regulacja?
Możliwe że reduktor się kończy, silniczka krokowego też się nie da wykluczyć
Możliwe że wystarczy tylko oczyścić reduktor, albo tylko może wystarczy regulacja śrubką w reduktorze od małego przepływu.

Dla sprawdzenia krokowego dobrym rozwiązaniem jest to co maciek666157 podrzucił, aby spróbować ze śrubą. Z tym, że też nie do końca wyjdzie czy to w razie co krokowy czy złe sterowanie krokowego, ale jak będzie na śrubie OK to można wykluczyć reduktor.