PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] co myślicie o takim zestawie hamulce przód mk3



Artur Mondeo
20-01-2014, 13:01
Witam, niedlugo bede wymieniac tarcze oraz klocki z przodu z swoim mk3 2.0 tdci 2005.
co myslicie o takim zestawie:
http://ford.sklep.pl/product-pol-16369-klocki-hamulcowe-Motorcraft-os-przednia-1783849.html

http://ford.sklep.pl/product-pol-14641-tarcza-hamulcowa-Ford-os-przednia-1681578.html

i czy przy wymianie samego przodu wypadaloby wymienic plyn hamulcowy ??

ratmed24
20-01-2014, 13:21
a kiedy był ostatnio wymieniany płyn hamulcowy? co 2-3 lata zalecają wymianę, co do tarcz i klocków wybrałeś markowe ale np zestaw taki sam ATE miałbyś za 150zl klocki plus 325zł komplet tarcz czyli 100zł do przodu a też ma dobre opinie

Artur Mondeo
20-01-2014, 13:22
kolego nie mam takiej wiadomosci, ja mam MDO od 1 roku i 4 miesięcy i plynu do tej pory nie wymienialem

GrekuPL
20-01-2014, 13:30
zestaw jak zestaw, może być :) ja bym osobiście brał trw np. albo mikode Polską :bigok: cena na pewno niższa niż tych tarcz ;) co do klocków to już kwestia jakiej firmie ufasz bardziej :bigok:
co do wymiany płynu hamulcowego :hmm: warto wymienić jak nie wiesz kiedy i jak był wymieniany-sprawdź u mechanika ilość wody w płynie, bo może już dawno się nadaje do wymiany :hmm: jak byś wymieniał płyn to wymień też w wysprzęgliku, 10min dodatkowej roboty a będzie sprzęgło na świeżym płynie też działać :)

ratmed24
20-01-2014, 13:31
a to jak nie wiesz kiedy był wymieniany to wg mnie najlepiej wymienić bo koszt nieduży i będziesz miał pewność na czym jeździsz :)

Artur Mondeo
20-01-2014, 13:38
no puki co to ukladu hamulcowego nie wymienialem z fordzie nic jeszcze, ale w innym aucie ktore posiadam to wszystko co kupuje to kupuje TRW i w 100% jestem zadowolony. w wysprzegliku? a to co bede potrzebowac jeszcze zeby tam plyn wymieniac?? plyn jaki?

---------- Post added at 12:38 ---------- Previous post was at 12:33 ----------

jaki ten plyn i ile tego plynu DOT 4 FORDA?? i o co kaman z tym wysprzeglikiem

Artur Mondeo
20-01-2014, 16:32
panowie ile powienien mechanik chciec za wymiane klockow oraz tarcz , sam przod, bylem u jednego szpeca to 150zl chce, chyba troszke przesadzil

linkgrabber
20-01-2014, 16:36
to sama robocizna czy z płynem?

Jak sama robota to trochę drogo wg mnie


A tarcze i klocki to polecam ATE lub Zimmerman

Artur Mondeo
20-01-2014, 17:02
robocizna tylko, no tez mi sie tak wydaje ze duzo

Cinek
20-01-2014, 17:20
panowie ile powienien mechanik chciec za wymiane klockow oraz tarcz , sam przod, bylem u jednego szpeca to 150zl chce, chyba troszke przesadzil

Ja za samą robociznę bez płynu zapłaciłem 80 zł - co uważam za rozsądną cenę.

Artur Mondeo
20-01-2014, 17:45
dzieki za info

---------- Post added at 16:45 ---------- Previous post was at 16:23 ----------

i co jeszcze panowie robicie gdy wymieniacie tarcze i klocki z przodu ??

Cinek
20-01-2014, 18:06
dzieki za info

---------- Post added at 16:45 ---------- Previous post was at 16:23 ----------

i co jeszcze panowie robicie gdy wymieniacie tarcze i klocki z przodu ??

Należy pamiętać by dokładnie oczyścić piastę na styku z tarczą oraz przesmarować prowadnice w zacisku, a także dokładnie tarczę odtłuścić (niektóre są zabezpieczone jako nowe smarem/olejem). Opis co i jak znajdziesz na youtube.
A jeśli nie robisz tego sam to dla mechanika powinna to być oczywista oczywistość :)

Artur Mondeo
20-01-2014, 18:12
no ja bede to napewno u jakiegos mechanika robil

linkgrabber
20-01-2014, 18:18
nie wszystkie tarcze sie odtłuszcza ;)

np:

Innowacją zastosowana w Power Disc ATE jest ochrona antykorozyjna nowej generacji, która przed montażem nie musi być usunięta. Tym samym chroni o wiele dłużej przed rdzą i skraca czas montażu. Tradycyjne tarcze hamulcowe muszą przed montażem zostać dokładnie oczyszczone i odtłuszczone. Jeśli odtłuszczenie tarczy będzie niedokładne, może to w efekcie doprowadzić do wadliwego działania tarcz i klocków w samochodzie.

Artur Mondeo
20-01-2014, 18:19
duzo jeszcze dzisiaj czytalem ,ale zostaje przy tym co wybralem czyli tarcze forda, klocki motocraft , no i bede wymieniac to u mechanika wiec mysle ze bedzie wiedzial o oczyszczeniu itp

MayheM
20-01-2014, 23:01
Artur, zebys sie nie zdziwil, jakimi partaczami jest 90% mechanikow... Zwalą kola, zaloza nowe tarcze w dodatku uwalone smarem od brudnych rąk, docisną kolo pneumatykiem i spieprzaj dziadu, bo nie mam czasu. Ani nie sprawdzą czy zaciski pracuja bez zarzutu, ani nic :/

Artur Mondeo
23-01-2014, 01:28
domyslam sie bo nie takie rzeczy juz widzialem , i dlatego mam dylemat gdzie auto wstawic , bo ja sam tego napewno nie zrobie, musze wybrac do kogo i tyle

1olek
23-01-2014, 01:44
Swietny zestaw, bedziesz zadowolony.

Mischel
23-01-2014, 11:04
Też się zastanawiałem nad tym zestawem tylko kupowanym w stacjonarnym aso forda. Trochę taniej można kupić tracze ate power disc i klocki ate. Myślałeś o takim zestawie? czy ktoś wie ile płynu hamulcowego wchodzi do mondeo?

jerry77
24-01-2014, 22:59
Najlepszy zestaw do MDO to tarcze i klocki ATE,jakość naprawdę satysfakcjonująca i przynajmniej u mnie dużo lepszy hamulec niż przed wymianą,minus to cena,nie jest tanio...ale nie żal mi ani złotówki,płyn też wymieniałem na ATE,u mnie wystarczył 1L

Artur Mondeo
25-01-2014, 01:05
http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Plyn-hamulcowy-FORD-SUPER-DOT-4-1L-1776311/1595

czy taki plyn jest odpowiedni??

Artur Mondeo
25-01-2014, 19:29
zamowilem juz ten zestawil czyli tarcze ford klocki motocraft :) wymiana w przyszlym tygodniu jesli sie uda

Piccolo_Jr
27-01-2014, 03:09
zestaw jak zestaw, może być :) ja bym osobiście brał trw np. albo mikode Polską :bigok: cena na pewno niższa niż tych tarcz ;) co do klocków to już kwestia jakiej firmie ufasz bardziej :bigok:
Powiedz że żartujesz z tą Mikodą. Ja osobiście mam bardzo nieprzyjemne doświadczenia z tym... czymś. Nie wiem jak w innych autach ale w Mk III mi się kompletnie nie sprawdziło to to.

Mischel
27-01-2014, 10:48
http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Plyn-...L-1776311/1595

czy taki plyn jest odpowiedni??

Mi taki sprzedali w fordzie jako odpowiedni do mondeo, kupiłem 1,5L na wszelki wypadek

BibiDrift
27-01-2014, 11:30
zestaw jak zestaw, może być :) ja bym osobiście brał trw np. albo mikode Polską :bigok: cena na pewno niższa niż tych tarcz ;) co do klocków to już kwestia jakiej firmie ufasz bardziej :bigok:
Powiedz że żartujesz z tą Mikodą. Ja osobiście mam bardzo nieprzyjemne doświadczenia z tym... czymś. Nie wiem jak w innych autach ale w Mk III mi się kompletnie nie sprawdziło to to.

Mikodę miałem w poprzednim samochodzie BMW 328.Samochod mocny, ciezki a hamowal jak dziki ;).Była to tarcza nacinana a do tego klocki greenstaffy.

pawpor
27-01-2014, 13:36
Mikodę miałem w poprzednim samochodzie BMW 328.Samochod mocny, ciezki a hamowal jak dziki .Była to tarcza nacinana a do tego klocki greenstaffy.

Mikoda ostatnio strasznie spadła na jakości - niestety, kiedyś były to dobre tarcze aktualnie już takie dobre nie są. Z naszej strony polecamy Zimmermanny lub Ate (obie tarcze z powłokami antykorozyjnymi). Zimmermann wychodzi korzystniej cenowo a jakościowo porównywalnie lub nawet lepiej niż Ate (Zimmermann = 100% produkcja Niemcy)
- tarcze przód MKIII - http://www.brakeparts.pl/category.php?id_category=30257
- klocki przód MKIII - http://www.brakeparts.pl/category.php?id_category=4465


Z płynów polecamy
Do samochodów bez ESP Ate Typ 200 - 280stC temp wrzenia, wymiana co 3 lata - http://www.brakeparts.pl/product.php?id_product=223546
Do samochodów z ESP Ate SL.6 o obniżonej lepkości kinematycznej - http://www.brakeparts.pl/product.php?id_product=223545

:)

remlen
27-01-2014, 14:23
A ja miałem Zimmermany (tarcze+klocki) w Oplu Vectra B. Po 20 kkm niestety zaczęły minimalnie bić. Zaznaczę od razu, że napewno były oryginalne i nigdy nie przegrzane. Zły montaż również wykluczam. Teraz możecie się śmiać, ale w MDO na tył wrzuciłem tarcze Rotinger i klocki Steinhoff i śmiga. Poczytałem trochę o nich i gość przetestował je na przodzie chyba w Passacie B6 i zrobił 40 kkm i wszystko pięknie hulało. Za zestaw na tył zapłaciłem 210 zł., ale jak ktoś chce to niech wydaje...

pawpor
27-01-2014, 14:35
Poczytałem trochę o nich i gość przetestował je na przodzie chyba w Passacie B6 i zrobił 40 kkm i wszystko pięknie hulało
Ja też to czytałem... Szkoda, że pisał to importer tego badziewia do Polski... Trafiają do nasz "szczęśliwi" posiadacze tych tarcz i klocków (na tyle nawet nie poczujesz jak będą słabo hamować..)

Co do Zimmermanna i prawidłowego montażu to powiedz jak były zamontowane? (tzn co było wykonane przy montażu) :)

remlen
28-01-2014, 07:48
Poczytałem trochę o nich i gość przetestował je na przodzie chyba w Passacie B6 i zrobił 40 kkm i wszystko pięknie hulało
Ja też to czytałem... Szkoda, że pisał to importer tego badziewia do Polski... Trafiają do nasz "szczęśliwi" posiadacze tych tarcz i klocków (na tyle nawet nie poczujesz jak będą słabo hamować..)

Co do Zimmermanna i prawidłowego montażu to powiedz jak były zamontowane? (tzn co było wykonane przy montażu) :)

Eee tam...ja nie jeżdżę wyczynowo i mi się sprawują dobrze. Nie wiem czy pisał to importer czy nie, były nawet fotki na forum (teraz mi się nie chce szukać). Tarcze są ładnie, równo przycierane, nic nie piszczy, hamuje, co tu chcieć więcej? Montaż Zimmermanów był zgodnie "ze sztuką". Wszystko wyczyszczone, do połysku. Jarzma i nawet tłoczki wyciągnięte, rozebrane, wyczyszczone, nasmarowane co trzeba więc o fuszerce nie ma mowy, a i tak biły po 20 kkm.

Artur Mondeo
28-01-2014, 14:45
no wlasnie dostalem paczuszke z czesciami, zobaczymy moze jutro rano uda sie wymienic

Artur Mondeo
28-01-2014, 17:12
a jednak dzisiaj sie udalo wymienic wszystko. Wymienilem u goscia u ktorego wymieniam olej i filtry i jestem zadowolony. Zaplacilem 120zl za wymiane wszystkiego razem z plynem, oczywiscie wszystko tak jak pisaliscie mechanik robil czyli odtluscic nasmarowac , przeczyscic itp itp . Zaciski oraz caly osprzet jest w super stanie wiec nie byo potrzeby naprawiania czy wymieniania czegos.

brave2010
30-01-2014, 19:12
i czy przy wymianie samego przodu wypadaloby wymienic plyn hamulcowy ??

Osobiscie zawsze przy wymianie tarcz i klockow wymieniam plyn hamulcowy.

Artur Mondeo
31-01-2014, 10:22
no i ja tez tak zrobilem, na orginal forda plyn

Mischel
31-01-2014, 20:03
Ile płynu zużyłeś? Wymieniałeś też w wysprzęgliku?

Artur Mondeo
05-02-2014, 23:50
zrobilem ponad 500km od wymiany tarcz klockow i plynu i jestem mega zadowolny , nic nie rzuca kierownica i wogole tak jak coniektorzy pisza na forum, co orginal to orginal takie mam zdanie