PDA

Zobacz pełną wersję : [MkI] porysowane boczne szyby



jackvip
20-09-2006, 10:02
Witam

Standard o mondeo..porysowane szyby przednie,przy opuszczaniu szybek.
Zakupiłem nowe uszczelki, ale za nim je założę , chciałbym usunąć rysy na szybach, jak to zrobić najlepiej. pasta polerska do szyb? czy może szlifowanie szyb w zakładzie a'la auto szyby?

radeq
20-09-2006, 10:07
moze zamiast polerowania w zakladzie za co napewno wezma jakas kase poszukaj uzywek w dobrym stanie, sa w granicach 50-60zl chyba ze samemu mozna cos z tym zrobic...

BS
20-09-2006, 10:17
jak założysz nowe uszczelki i wymyjesz dobrze szyby to usuniesz sproszkowane aluminium z rys i troszkę lepiej będzie to wyglądać ...

z polerowania szyb wyjdzie CI tylko i wyłącznie soczewka ... jeżeli rysy bardzo CI przeszkadzają to kup używki bo jest ich sporo na rynku....

krzys-68
20-09-2006, 10:20
Witam

Standard o mondeo..porysowane szyby przednie,przy opuszczaniu szybek.
Zakupiłem nowe uszczelki, ale za nim je założę , chciałbym usunąć rysy na szybach, jak to zrobić najlepiej. pasta polerska do szyb? czy może szlifowanie szyb w zakładzie a'la auto szyby?po polerowaniu bedzie tylko gorzej :satan:

jackvip
20-09-2006, 10:31
Czyli z tego wynika że pozostaje mi tylko zakup używek?nie jest to zbyt dobra wiadomości rozwiązanie.

krzys-68
20-09-2006, 10:33
z tym problemem da sie jezdzic :satan: jesli nie masz akurat $$$ na wymiane

BS
20-09-2006, 10:34
ja udaję że tego nie widze ... czeka mnie jeszcze wymiana uszczelki w drzwiach pasażera bo niestety też uległa dezintegracji ....

jackuno
20-09-2006, 10:47
Dla wszystkiego dowiedz się co z polerką w warsztacie a`la szyby. U mnie robią to w firmie , która okleja szyby i koszt chyba około 60zł (kolega macias mi o tym powiedział), efekt podobno dobry, więc może warto się zastanowić. Druga szyba jakieś wyjście, ale w mondeo były chyba różne stopnie przyciemnienia i na to będziesz musiał zwrócić uwagę.

GrzegorzD
20-09-2006, 21:17
u mnie wiecznie wyłazi uszczelka w tylnej prawej szybie( a u spodu) jakoś to kleić czy nowa?