PDA

Zobacz pełną wersję : Proszę o opinie na temat tych samochów Mondeo MKIII



lonsdale
25-01-2014, 12:38
Witam
Jestem nowy na tym forum, tak wiec wpierw chciałbym się przywiać. Wiec witam;)

Trafiłem tu gdyż nosze się z zamiarem kupna większego auta. Wiadomo, rodzina się mi niedawno powiększyła i może i sedan starcza ale żona strasznie mi truje pupe o większe auto, najlepiej kombi. A nie powiem i ja bym z chęcią zamienił na coś większego:)

Jako, że aktualnie jeżdżę Fordem Focusem (i tak tez wpisałem w profilu później w razie kupna zmienię) po zastanowieniu zdecydowałem się na Forda Mondeo MKIII. Nie wiem czy to dobrze czy źle, ale mam ograniczony budżet(wiadomo, pampersy i inne) a zauważyłem za za dość niską kwotę da radę wyhaczyć nawet fajny okaz.

No właśnie i dlatego pisze tutaj z prośbą o zerknięcie na te 3 auta, czy warte są zainteresowania. Niestety(albo stety) ale wszystkie dizle. Aktualnie jeżdze na PB i tak myślaem, że jak kupie nowe auto to odrazu z LPG(ewentualnie PB i dołożę sam LPG ale to musiałbym tanio kupić auto, żeby suma sumarum nie wyszło poza budżet, ale też nie auto-szrota) ale tych jak na lekarstwo a dizli masakra.
Dużo szukałem po necie, jedni piszą kupować drudzy nie, ale jak Wy myślicie, siedzący w tym temacie. Na co patrzyć, zwracać uwagę? O focusie wiem niemal wszystko, gdzie patrzyć, co pada, co wymieniać ale w sprawie mondeo to jestem zielony.

Wiem podstawy, co w każdym nowszym dizlu jest i się psuje: dwumasa, wtryski, pompa, dpf(właśnie tu pierwszy pytanie, czy mondziaki mkIII miały te filtry?)
Wszystkie 3 auta maja powymieniane rzeczy które się najczęściej sypią(przynajmniej większość i przynajmniej tak wynika z opisu) A może któryś forumowicz oglądał któreś z tych aut i mógłby się podzielić opinią?


auto1: http://otomoto.pl/ford-mondeo-ford-warty-uwagi-zobacz-C31960597.html
auto2: http://otomoto.pl/ford-mondeo-2002-ghia-skora-xenon-navi-C31910101.html
auto3: http://allegro.pl/ford-mondeo-mk3-kombi-2-0-tdci-2003-rok-6-biegow-i3881442494.html

Nie powiem, ale te ostatnie mnie najbardziej urzekło, mimo, że wcześniejsze ma mniejszy przebieg, więcej rzeczy wymienionych lub lepsze wyposażenie, ale to nie znaczy, że skreślam te 2 pierwsze. Widzę też jakieś obtarcia i inne ale to przyjmuje do wiadomości i wiem że są.

Bardzo proszę o opinie

Pozdrawiam

Pucek_TM
25-01-2014, 13:49
KOlego nie kupisz za 8 tysięcy dobrego TDCI tym bardziej po lifcie. Jak masz ograniczony budzet to nie patrz na rocznik. Tylko szukaj TDDI, bo w takich tanich TDCI może zacząć się coś dziać albo już są jakieś pierwsze objawy, chociazby sypiących się wtrysków. Co do aut to:
1. WYgląda trochę na ulepionego i zaniedbanego, poza tym jak ktoś ostatnio wymienił dwumas i wtryski to po co go sprzedaję za takie małe pieniądze?
2. Wygląda chyba najuczciwiej, co prawda jest przed liftem a co za tym idzie bardziej wadliwe wtryski i pompa
3. Kratka przedniego zderzaka jest po ostatnim lifcie, wiec wymieniana.
Dziwne w tych autach, że są tanie a wszystko z bolączek typowych dla tych aut w każdym zrobione.
Co najlepsze droższe czasami nie miały robione takich napraw :D