PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Podczas skręcania czuć na kierownicy przeskakiwanie, stuki



bartek206
02-02-2014, 19:15
Koledzy pomóżcie !!!! wiem że są podobne posty ale to co mojego Mundka boli to nigdzie nie mogłem znaleźć. Podczas kręcenia w lewo lub prawo odczuwalne jest przeskakiwanie stuki w kierownicy. Przy temperaturach minusowych np. - 2 st,C kiedy samochód stał na parkingu i dopiero zaczynam nim jechać przez pierwsze 50 m wszystko jest ok nic nie stuka a później wszystko wraca do stanu faktycznego czyli irytujące przeskakiwanie i stuki w kierownicy.Zauważyłem jeszcze ostatnio że jak gwałtownie puszcze pedał gazu to też stuknie w kierownicy. Na wyłączonym silniku jak ruszam kierownicą góra dół to też słychać takie pukanie. Płyn wspomagania został wymieniony. Proszę o pomoc.

pawciocool
03-02-2014, 00:45
przy podobnych objawach mialem do wymiany koncowke drazka. ale jest jeszcze wiele innych mozliwosci...

Wojt-tg
03-02-2014, 08:10
Mi przeskakiwalo ,powodem byla maglownica

Mortal_Kombat
03-02-2014, 19:04
Jeszcze sprawdź czy łożysko kolumny ci nie przeskakuje, złap za sprężynę i niech ktoś kręci kierownicą, u mnie powodowało to przeskakiwanie na kierownicy.

djkurek
03-02-2014, 20:33
Koledzy mają rację, trzeba sprawdzić mcphersony, łącznie czy łożysko mocowania mcphersona się nie rozleciało. U mnie kiedyś jedna śruba od mocowania maglownicy się poluzowała i również były stuki i zbieżność się rozjeżdżała podczas jazdy. W najgorszym wypadku maglownica do regeneracji. Niestety obstawiałbym to ostatnie...

bartek206
04-02-2014, 13:08
Dziękuje za podpowiedz

linkgrabber
04-02-2014, 13:10
Mi przeskakiwalo ,powodem byla maglownica

u mnie tak samo

aneeza
06-02-2014, 12:13
nie jest tanie ale czasem chytry dwa razy traci jak masz zamiar pojeżdzić autem więcej jak pół roku to kup dobre i spokój raczej na długi czas

Jareczek1980
08-02-2014, 10:57
łozyska mcpersona do wymiany

linkgrabber
08-02-2014, 21:14
łozyska mcpersona do wymiany

to wtedy cały czas by strzelalo a nie tylko poniżej 0

ja tak jak pisalem obstawiam magiel

middy1983
10-02-2014, 10:25
No to mnie to samo czeka. Nie mam szczęścia do maglownic. Oj nie mam. Poduchy McPersonów juz mam. Z zawiechy kilka elementów też (i tak do wymiany). Zobaczymy na dniach co w trawie stuka. U mnie luzów nie ma ale ciągnie w lewo. Na dodatek gdy przeskakuję tory w skręcie kół - auto podskakuje i odskakuje lekko w boki. Na szarpakach mi nic nie wyszło. Jedynie łaczniki ale też mam stuki w kierownicy na skręconych kołach. Będą robił amory na dniach to i poduchy wymienię.