PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Problemem z zamkiem master- klucz oraz central



stanik92
03-02-2014, 17:38
Witam, otóż jakiś czas temu padł mi zamek w drzwiach od kierowy tzn centralny bo z kluczyka nie otwiera drzwi, odpuścilem sobie wymiane na pozniej ze wzgledu na te mrozy itd. Mechanik powiedzial, że potrzebny bedzie nowy zamek drzwi prawych przednich. Nie mialem z nim czasu rozmawiac za dlugo a teraz chce jechac juz z czescia do niego na wymiane. otoz w tych drzwiach jest zamek centralny tak? tylko nie wiem jaki kupić bo na allegro widzialem przeróżne i w przeróżnych cenach. Problem zaczal sie pare dni temu kiedy ciezko otworzyc drzwi z kluczyka.. przekrecam a on nie łapie. czyli drzwi otwarte i garaz :| wiec podejrzewam, że zamek centralny to ten sam zamek co ten do kluczyka?
Jesli sie myle to prosze o sprostowanie i podanie jakiegos linku na ktorym jest zamek do kupienia albo cos podobnego.
Albo jakis sposob na to otwieranie z kluczyka. jedym razem zamkne i nie otworze :/
Mieliście podobne problemy?
Nie chce zeby jakis handlarz wcisnal mi nie tego zamka czy coś.

Pozdrawiam
Dawid

Grzechus
03-02-2014, 20:23
Witaj,
zamek sterujący (master) masz w drzwiach kierowcy - on steruje otwieraniem dla wszystkich pozostałych.
Proces naprawy zamka: http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/58427-MkIII-zamek-quot-kierownika-quot-wymiana-wy%C5%82%C4%85cznika
Jeśli nie chcesz się bawić - kup inny o wersji odpowiadającej Twojej (kierownica po lewej albo prawej stronie), a najlepiej taki w czarnej obudowie - są po lifcie - lepiej wykonane i pewnie dłuzej wytrzymają.

Spróbowałbym jeszcze preparatu, który wypiera wilgoć i smaruje zamki - ja użyłem GT85.

stanik92
03-02-2014, 20:57
Ja osobiscie nie bede sie bawic w jego naprawe. Moj mechanik ktory naprawde sie zna na tego typu rzeczach mial go wyjete i stwierdzil ze trzeba kupic nowy dzialajacy. Wiec maja prosba o linka gdzie dostane taki zamek do kupienia.
Jeszcze takie pytanie. Czy to ten sam zamek ktory odpowiada za otwieranie drzwi z kluczyka i pilota?

morhot
03-02-2014, 21:26
Zamek kupisz bezproblemowo na allegro za 150-200 zł, albo nowy na fordsklep.pl za 350 zł.
Musi być z drzwi kierowcy, czyli 8 pinów we wtyczce (niektóre na allegro są opisane 8 pin nawet w tytule aukcji) i musi być z wersji nieangielskiej.
Ten zamek steruje i zamykaniem z kluczyka i z pilota (nie dosłownie steruje, ale jego awaria uniemożliwia uzywania zamykania z pilota :-) )

stanik92
03-02-2014, 22:00
Ten bedzie dobry? http://allegro.pl/centralny-zamek-lewe-drzwi-ford-mondeo-mk3-8-pinow-i3876742621.html

Grzechus
03-02-2014, 22:28
Jeśli masz auto LHD (tylko nie wiem czemu ktoś kazał Ci kupić prawy w takim wypadku) to będzie idealny.
Lewe drzwi przód 8 pinów - motyw przewodni zakupu.

MarekPrint
03-02-2014, 23:04
szukamy na forum , szukamy
zamki przerobione niejednokrotnie tu mamy
ciekawostka , tańszy i pasuje od focusa http://mondeoklubpolska.pl/showthread.php/118524-Zamek-drzwi-kierowcy-zepsuty-silniczek?p=2220194&viewfull=1#post2220194

oczywiście od wersji Europejskiej

stanik92
08-02-2014, 12:50
Witam, zakupiony od focusa master pasuje i dziala :up: dzięki wam zaoszczedziłem stówkę :)
Ale mam jeszcze pytanie otóż, nie tylko zamek był rozwalony ale również wkładka. strasznie ciezko chodzi tzn nie łapie, łapie dopiero jak mocniej się przekreci ale nie zawsze drzwi sie otworzą. Stąd pytanie, co z tą wkładką? Jakiś środek wd40? coś innego? Napewno spotykaliście się z podobnymi problemami :)

Następny problem jest taki. Mam dwa kluczyki zapasowy ktory jest bez pilota ktory posiada immobiliser oraz drugi kluczyk ktory ma pilot do otwierania oraz immobiliser lecz z przypisanym złym kodem. I muszę nosić dwa kluczyki, jedym otwieram z pilota drugim bez pilota odpalam.
Klucznik nie chce podjąć się zamiany immobilasera bo moze go uszkodzić.
Więc trzeba przypisać ten immobliliser ktory jest w kluczyku w pilocie do samochodu. i tutaj zaczynają się schody bo nikt w mojej okolicy nie ma programu forda zeby zrobić taki zabieg.
Jestem z pomorskiego niedaleko trojmiasta.
Pomożecie ?

Pozdrawiam
Dawid

MarekPrint
08-02-2014, 13:46
Szkoda że za wkładkę nie zabrałeś się jak miałeś ją wyjętą przy wymianie zamka. Dokładne wymycie wypłukanie w środku i dopiero nasmarowanie.
Z programowaniem imo też jest dokładnie opisane na forum , dwie możliwości:
Jedna sklonowanie imo z działającego do nowej pastylki imo i włożenie jej do kluczyka z pilotem ( punkty z dorabianiem kluczyka-100-150 zł) , ale jest to klon- oba kluczyki mają ten sam kod i niedoprogramujesz sam kolejnego.
Druga dopisanie kodu imo z kluczyka z pilotem do auta - tylko WDS/IDS.

stanik92
08-02-2014, 15:17
Szkoda że za wkładkę nie zabrałeś się jak miałeś ją wyjętą przy wymianie zamka. Dokładne wymycie wypłukanie w środku i dopiero nasmarowanie.

Druga dopisanie kodu imo z kluczyka z pilotem do auta - tylko WDS/IDS.

nie zabrałem się za nią bo ja tego nie robiłem i myślałem, że wkładka będzie działać lepiej po wymianie zamka ale najwidoczniej nie miało to nic wspólnego :/
Jakiś pomysł co do wkładki na teraz?

dopisanie kodu z kluczyka do samochodu ? to by mnie interesowało. co znaczy wds/ids ?

MarekPrint
08-02-2014, 15:26
Mają w ASO i większe serwisy