PDA

Zobacz pełną wersję : Jak to jest z tą modulacją FM?



MietasM
21-09-2006, 15:33
Modulacja FM w CB przydaje się czy nie? Szukam ostatnio jakiegoś zgrabnego CB-ka i spodobało mi się (głównie ze względu na wymiary) radyjko Team MC-8 HP. Niestety, w sklepie twierdzą, że ma tylko AM (choć na zdjęciach na wyświetlaczu wyraźnie świeci FM - ale ponoć to ściema). Pozostałe funkcje w normie, a nawet lepiej od osławionego Unidena 520. Stąd pytanie początkującego: Na co może mi się przydać modulacja FM a raczej co stracę gdy z niej zrezygnuję?

krzys-68
21-09-2006, 16:04
Zachód Panie "gra na FM" :banan:
u nas sie nie korzysta,chyba ze jazda bardzo blisko w kolumnach kilku aut razem,daje mniejsze zaklócenia :bigok:

krzys-68
21-09-2006, 16:24
Modulacja FM w CB przydaje się czy nie? Szukam ostatnio jakiegoś zgrabnego CB-ka i spodobało mi się (głównie ze względu na wymiary) radyjko Team MC-8 HP. Niestety, w sklepie twierdzą, że ma tylko AM (choć na zdjęciach na wyświetlaczu wyraźnie świeci FM - ale ponoć to ściema). Pozostałe funkcje w normie, a nawet lepiej od osławionego Unidena 520. Stąd pytanie początkującego: Na co może mi się przydać modulacja FM a raczej co stracę gdy z niej zrezygnuję? :banan: Pamiątka z wakacji przyszła? :))

MietasM
21-09-2006, 16:25
Zachód Panie "gra na FM" :banan:
u nas sie nie korzysta,chyba ze jazda bardzo blisko w kolumnach kilku aut razem,daje mniejsze zaklócenia :bigok:

Sie znaczy olać FMa? Bo chyba na Zachodzie to mi się nie przyda :)

Pamiątki nie dostałem, ale chciałem nowe autko wyposażyć ;)

krzys-68
21-09-2006, 17:38
Mozna potraktowac FM marginalnie,wazniejsza szybka 19,szczególnie jak podlaczenie spod stacyjki idzie :metal
Moze TTI 880?
Ma wszystko co chcesz,full opcje tylko rozmiar wiekszy :))

ubidigi
21-09-2006, 20:28
FM modulacja częstotliwościowa, moim zdaniem lepsza od AM pod względem czystości modulacji. Ja osobiście wole FM od AM. Ale tak zgodnie z Twoim pytaniem - na dzień dzisiejszy w Polsce FM nie jest Ci potrzebny. Ale.... np. w Czechach AM zakazany, w Niemczech tylko 1W a w pozostałej reszcie krajów nie wszystkie 40 CH w AM dozwolone. Dlatego też nigdy nie wiadomo co naszym "mądrym" głowom z władz odbije a radyjko raczej na sezon się nie kupuje. Wystarczy kupić raz a dobrze a będzie służyło wiele lat. Powodzenia w doborze.

piatek77
13-10-2006, 00:10
FM modulacja częstotliwościowa, moim zdaniem lepsza od AM pod względem czystości modulacji. Ja osobiście wole FM od AM. Ale tak zgodnie z Twoim pytaniem - na dzień dzisiejszy w Polsce FM nie jest Ci potrzebny. Ale.... np. w Czechach AM zakazany, w Niemczech tylko 1W a w pozostałej reszcie krajów nie wszystkie 40 CH w AM dozwolone. Dlatego też nigdy nie wiadomo co naszym "mądrym" głowom z władz odbije a radyjko raczej na sezon się nie kupuje. Wystarczy kupić raz a dobrze a będzie służyło wiele lat. Powodzenia w doborze.

Odkręć SQ na FM to przestaniesz lubic FM. Albo niech ktoś ma troche rozjechane radio w czestotliwosci nośnej, lub rozbuchaną modulację to nie pogadasz w FM-ie.

ubidigi
13-10-2006, 14:09
Nie musisz mi mówić co będzie gdy odkręcę SQ w FM. Mimo wszystko lubię i wolę FM. (I to zarówno w paśmie 11m CB, 10m, 6m, 2m, oraz 70 cm) I co ja na to poradzę, że lubię i w moim subiektywnym odczuciu jest najlepsza dla słuchającego. (względy Audio)
A z takim co ma:
troche rozjechane radio w czestotliwosci nośnej,
lub rozbuchaną modulację to nie pogadasz w FM-ie
no i nie muszę.
A z takim co
troche rozjechane radio w czestotliwosci nośnej,
lub rozbuchaną modulację tyle że w AM
rozumiem że spoko ??
Jak ktoś ma radyjko szmelc to prędzej czy później nikt z nim nie będzie chciał gadać - i to niezależnie czy w AM czy FM czy też SSB (bo kręcenie RIT'em też :ass: ).
Ale co tam niech każdy rozmawia/posługuje sie modulacją, która mu pasuje :metal i znajduje w niej adwersarzy. :beer: :beer:

kubus-
13-10-2006, 14:35
FM modulacja częstotliwościowa, moim zdaniem lepsza od AM pod względem czystości modulacji. Ja osobiście wole FM od AM. Ale tak zgodnie z Twoim pytaniem - na dzień dzisiejszy w Polsce FM nie jest Ci potrzebny. Ale.... np. w Czechach AM zakazany, w Niemczech tylko 1W a w pozostałej reszcie krajów nie wszystkie 40 CH w AM dozwolone. Dlatego też nigdy nie wiadomo co naszym "mądrym" głowom z władz odbije a radyjko raczej na sezon się nie kupuje. Wystarczy kupić raz a dobrze a będzie służyło wiele lat. Powodzenia w doborze.

Odkręć SQ na FM to przestaniesz lubic FM. Albo niech ktoś ma troche rozjechane radio w czestotliwosci nośnej, lub rozbuchaną modulację to nie pogadasz w FM-ie.Na pewno,ale ma tez Fm swoje"+".Sprobuj jechac b.blisko w kolumnie aut i rozmawiac miedzy soba na AM,wrecz nie możliwe a na FM :metal

krzys-68
13-10-2006, 15:04
Ups,poszlo z konta kubusia :wall:

BS
13-10-2006, 15:08
no to najlepiej kupić TTi i się cieszyć multistandardem ... szukam w sieci dobrego radyjka i już w paru opisach- a przede wszystkim na stronie producenta znalazłem info że wszystkie tti -770 i 880 obecnie u nas dostępne- mają multistandard ...

krzys-68
13-10-2006, 15:12
TTI 880 na pewno ma :metal

marcin_s18
13-10-2006, 16:05
no to najlepiej kupić TTi i się cieszyć multistandardem ... szukam w sieci dobrego radyjka i już w paru opisach- a przede wszystkim na stronie producenta znalazłem info że wszystkie tti -770 i 880 obecnie u nas dostępne- mają multistandard ...

ano dokładnie, oba są multi. A jak wjeżdżasz do zachodnich sąsiadów, to pyk w menu przestawiasz na niemcy i gadasz :)

BS
13-10-2006, 16:09
A jak wjeżdżasz do zachodnich sąsiadów, to pyk w menu przestawiasz na niemcy i gadasz :)

szprechasz ... i to jak umiesz :)) :metal :satan:

ubidigi
13-10-2006, 22:11
Nie koniecznie.
Wystarczy żeby przestrzegać przepisów miejscowych.
W czechach to :ass: patrzą tylko czy PL nadają u nich w zerach i w AM. A potem to sie strasznie czepiają. Miałem tak, zatrzymał mnie taki cwaniak z napisikiem z boku Policie i do mnie że mam CB i w naszym standarcie nadaję. Ja mu. że nie, to był FM w "5" tylko że wzdłuż linia kolejowa idzie i może dlatego źle słyszał. No to sie zaczęło sprawdzanie: gaśnice, trójkąty, głebokośc bieżnika itp.
Więc może proponuję aby mimo wszystko zagranicą PL używać jako wywoławczego Ch28 w FM i "5" - co to nas kosztuje, NIC (prawie wszyscy to mamy). A CH 28 w FM w "5" w całej UE dozwolony i to z 4W.

Tomex
26-10-2006, 12:46
Zachód Panie "gra na FM" :banan:
u nas sie nie korzysta,chyba ze jazda bardzo blisko w kolumnach kilku aut razem,daje mniejsze zaklócenia :bigok:

Sie znaczy olać FMa? Bo chyba na Zachodzie to mi się nie przyda :)

Pamiątki nie dostałem, ale chciałem nowe autko wyposażyć ;)


A to znaczy sie Mietas jest monojęzyczny? :) :satan:

krzys-68
26-10-2006, 12:53
Nie koniecznie.
Wystarczy żeby przestrzegać przepisów miejscowych.
W czechach to :ass: patrzą tylko czy PL nadają u nich w zerach i w AM. A potem to sie strasznie czepiają. Miałem tak, zatrzymał mnie taki cwaniak z napisikiem z boku Policie i do mnie że mam CB i w naszym standarcie nadaję. Ja mu. że nie, to był FM w "5" tylko że wzdłuż linia kolejowa idzie i może dlatego źle słyszał. No to sie zaczęło sprawdzanie: gaśnice, trójkąty, głebokośc bieżnika itp.
Więc może proponuję aby mimo wszystko zagranicą PL używać jako wywoławczego Ch28 w FM i "5" - co to nas kosztuje, NIC (prawie wszyscy to mamy). A CH 28 w FM w "5" w całej UE dozwolony i to z 4W.tak tez wsyscy TIR siedza za granica :))

krzys-68
26-10-2006, 12:54
Zachód Panie "gra na FM" :banan:
u nas sie nie korzysta,chyba ze jazda bardzo blisko w kolumnach kilku aut razem,daje mniejsze zaklócenia :bigok:

Sie znaczy olać FMa? Bo chyba na Zachodzie to mi się nie przyda :)

Pamiątki nie dostałem, ale chciałem nowe autko wyposażyć ;)


A to znaczy sie Mietas jest monojęzyczny? :) :satan:O to nie podejrzewam :banan: .Po "radzyniance" rozmowa była zcasami trudno rozumiana :))

krzys125
26-10-2006, 13:42
Ups,poszlo z konta kubusia :wall:


spamer :terefere: :terefere: :terefere:

krzys-68
26-10-2006, 13:53
Poczekaj chwilke,te kilka latek zaraz zleci i bedziesz mial ten sam problem :wall: