PDA

Zobacz pełną wersję : [Wnętrze] Czyszczenie wnętrza.. fotole, bagażnik podsufitka itd.



Zibi7071
12-02-2014, 21:16
Witam, poszukuję poradników do jak skutecznie wyczyścić podsufitkę fotele i wykładzinę w bagażniku. :zakrecony::zakrecony: Może ktoś z Was zna skuteczne preparaty albo techniki pracy by to fajnie wyczyścić :) i było świeżo

Stalowy
12-02-2014, 21:46
Kopalnia wiedzy na temat utrzymania samochodów:

http://forum.kosmetykaaut.pl/

kodex
12-02-2014, 21:55
VALETPRO HEAVY DUTY CARPET CLEANER

Wszystko w temacie.

Jondi
13-02-2014, 20:17
Kodex polecił Ci już bardzo fajny produkt to ja dam jeszcze radę nie odciągaj przypadkiem wody z boczków i podsufitki odkurzaczem bo będzie buba :)

Mischel
14-02-2014, 12:50
Na ciężkie zabrudzenia dobrze sprawdza się dimer. Według producenta jest to środek do mycia ciężarówek ale do tapicerki się nadaje. Myłem tym u siebie podsufitkę, słupki i kanapę w domu a znajomy już kilka samochodów tym mył i jesteśmy zadowoleni z efektów

Jondi
14-02-2014, 20:28
Na ciężkie zabrudzenia dobrze sprawdza się dimer. Według producenta jest to środek do mycia ciężarówek ale do tapicerki się nadaje. Myłem tym u siebie podsufitkę, słupki i kanapę w domu a znajomy już kilka samochodów tym mył i jesteśmy zadowoleni z efektów

Jestem po wrażeniem że nic nie odbarwił. Jenak ja bym nie ryzykował i kupił dobry sprawdzony produkt przeznaczony do tapicerek :)

Mischel
14-02-2014, 20:34
Podchodziłem do tego z obawą ale się sprawdził. Moc zależy od rozcieńczenia więc można sobie regulować, zbyt mocny skórę z rąk ściąga :)

rustin
16-02-2014, 22:02
Ja prałem u siebie Nielsenem i też dał radę.

Mortal_Kombat
17-02-2014, 23:58
Opiszcie jak wykonać takie czyszczenie.

nie odciągaj przypadkiem wody z boczków i podsufitki odkurzaczem bo będzie buba
Ja tak robiłem z fotelami, psikałem środkiem dokładnie z autolandu, szczotką wcierałem, a potem odkurzacz, myślałem że taki sposób jest do czyszczenia w aucie wszystkiego. Jak prać podłogę jak fotele, boczki i podsufitkę może ktoś wyjaśni, bo pewnie większość osób tak robi jak opisałem :).

Jondi
18-02-2014, 12:39
Boczki i podsufitkę trzeba prać fibrą bez odciągania wody (natrysk opryskiwaczem i potem fibrą szorujesz) :) Tak wiec wszystkie zanieczyszczenia wyciągasz mokrą fibrą dlatego też trzeba ją często płukać. Jeśli jest bardzo brudno to trzeba czynność powtarzać :) A i nie przemocz materiałów bo się odkleją

Dokładny opis jak prać już gdzieś podawałem a jak nie to jest na forum kosmetyki aut opis wszytkich czynności dla początkujących (od mycia przez pranie do polerowania)

dominiq
18-02-2014, 12:48
A dlaczego nie można odciągać z podsufitki? Może się odkleić?

brzozek
18-02-2014, 13:11
2 razy prałem ekstrakcyjnie podsufitkę i na szczęście nic się nie odkleiło

dominiq
18-02-2014, 13:12
Też mi się wydaje, że jak się raz wypierze po 10 latach to nic się nie powinno stać ;)

rustin
18-02-2014, 15:54
Ja z atomizera psikałem potem miękka szczotką szorowałem , potem mokrą MF i na koniec suchą MF

Mortal_Kombat
18-02-2014, 19:28
natrysk opryskiwaczem
Jaki to ma być opryskiwacz lub atomizer?
Na pewno by mi coś się przydało co delikatnie rozpyla środek czyszczący. Po moim ostatnim czyszczeniu foteli, gdzieś po miesiącu wyszły takie jakby jaśniejsze miejsca na siedziskach. Podejrzewam że to wina spraya, bo psikał jakby strumieniem i dosyć mokre były fotel. Czytałem na forum, że najlepiej było by ściągnąć tapicerkę i wyprać, alepewnie bym nie założył tego z powrotem dobrze.

Podsumowując, to najpierw lekko natryskuję kawałek podsufitki, potem szczotką lub fibrą mokrą szoruję, na koniec wysuszam suchą fibrą.

Jondi
19-02-2014, 13:51
Podsumowując, to najpierw lekko natryskuję kawałek podsufitki, potem szczotką lub fibrą mokrą szoruję, na koniec wysuszam suchą fibrą.
tak

Co do plam na fotelach rozumiem że środek który natryskiwałeś na nie potem odciągałeś odkurzaczem piorącym?
Ja używam opryskiwaczy ciśnieniowych



A dlaczego nie można odciągać z podsufitki? Może się odkleić?

2 razy prałem ekstrakcyjnie podsufitkę i na szczęście nic się nie odkleiło

z naciskiem na na szczęście

Szczelina w końcówce odkurzacza do odciągania wody jest bardzo wąska więc i ciśnienie robi się sporę co zwiększa ryzyko jej odklejenia. Nigdy nie wiesz jak i z czego jest zrobiona podsufitka. W MKIII wygląda ona solidnie ale po co ryzykować? Wolę zrobić to 2 czy 3 razy na spokojnie niż potem ruszać kasę z ubezpieczenia żeby pokryć szkody klienta. Nie mówiąc już o renomie która też ucierpi.

Reasumując z boczków i podsufitki bezpieczniej jest nie odciągać wody :) np w MKII boczki lubią się odkleić :)

Mortal_Kombat
19-02-2014, 20:25
Co do plam na fotelach rozumiem że środek który natryskiwałeś na nie potem odciągałeś odkurzaczem piorącym?
Psikałem czymś takim http://rimkowalczyk.pl/autoland-preparat-do-tapicerek-tap-ultra-atom-700-ml.html . Siedzenia pasażera wyszło fajnie, kierowcy ma białe plamy. Po natryśnięciu szczotkowałem to, a potem zwykłym odkurzaczem z wąską dyszą odsysałem, takie amatorskie podejście :) .

A co do natryskiwania polecisz konkretnie dla amatora, wiadomo coś dobrego i w miarę taniego :)

Jondi
21-02-2014, 01:03
VALETPRO HEAVY DUTY CARPET CLEANER
Kodex już polecił dobry produkt :)
Jak masz zwykły odkurzacz to uważaj bo jak się woda do niego dostanie może odmówić posłuszeństwa :)
Z 2 strony nie prościej zlecić to komuś? Koszta nie powalają wbrew pozorą

eckhartapx
26-06-2014, 15:44
Ja ostatnio prałem wszystko co w samochodzie miękkie, również podsufitkę.
Odkurzaczem Karcher Puzzi 200 i proszkiem K2 Turbo coś tam...

Dla samej podsufitki nie miałem litości :) wyprała się elegancko. Zapach (smród) oraz wszystkie plamy zniknęły.

Cinek
12-09-2014, 14:02
Najprostszym sposobem na zadowalający efekt jest środek, który wcześniej był opisywany ValetPro HD Carpet Cleaner i do tego odkurzacz piorący (bez problemu od kogoś ze znajomych można pożyczyć), ja używałem dość starego i wysłużonego odkurzacza Zelmer Wodnik i jako tako dał radę. Prałem nim VW Passata, Opla Zafirę i Seata Ibizę, razem z podsufitką i boczkami - nic się nie odkleiło. Na dniach zabieram się za swoje Mondeo.

Cała technika prania jest dość prosta - przygotowanie środka w postaci prespray'u o większym stężeniu, następnie szorowanie miękką szczotką, chwila przerwy na piwko i ekstrakcja.
Dokładnie to wygląda tak (w przypadku środka z którego korzystałem):
Prespray w stężeniu 1:10 (na 1 litr ciepłej wody 100 ml koncentratu) nanosimy na praną powierzchnię po czym wcieramy za pomocą miękkiej szczotki zmywając większe plamy, czekamy ok. 10 minut i zaczynamy zabawę z ekstrakcją. Preparat do ekstrakcji rozrabiamy w proporcjach 1:80 (około 13 ml na 1 litr wody) i działamy. Auto po wypraniu musimy wysuszyć, jeśli pogoda nie sprzyja jest na to jeszcze patent, ale tutaj musimy posiadać w pełni sprawny układ chłodzenia w aucie - wszystkie szyby w aucie zamknięte, uchylamy tylne szyby na kilka cm, odpalamy auto, nawiew na max i na najwyższą temperaturę ustawiamy na nogi i twarz, zostawiamy auto na godzinę, a później już tylko cieszymy się czystym i świeżym wnętrzem :)

lookson83
20-11-2014, 14:47
J zakupiłem ostatnio czernidło do plastików za całe 13zł i jakąś piankę do tapicerki i powiem że auto wśrodku wygląda jak nowe.

rustin
20-11-2014, 20:06
W takim razie profi robota :thumbup:

SE

Sławomir
10-12-2014, 11:37
Ja do tapicerki polecam to ;
http://www.elektrovip.pl/pol_pl_PISTOLET-TORNADOR-DO-PRANIA-TAPICERKI-TENZI-1L-36704_1.jpg

djadamus
08-01-2015, 20:51
Witam Panowie. Jaki środek polecacie do czyszczenia plastików w Mondku mk4? Kupiłem samochod i chciałbym go posprzatac po poprzednim właścicielu. Dotychczas żywałem Plaka ale wszystko sie po nim lepi. Może doradzicie coś lepszego. Dzieki.