PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] mk3 - swap z 1,8 na 2,0???



MAG
18-02-2014, 21:57
Pany - jak to ewentualnie wygląda?
Da radę w Mk3 w miejsce padnietego 1,8 wsadzić 2,0?

W Mk2 to nie był problem, ale jak będzie w przypadku Mk3?


Pytam, bo najprawdopodobniej będę musiał na jakiś czas przesiąść się na starsze i tańsze auto i mam mozliwość kupić za śmieszna kasę wypasionego C-Max'a 2004 (a tam sa te same silniki co w Mondku Mk3) z padnietym silnikiem 1,8 - no i zastanawiam się nad mozliwoscią wpakowania tam Duratec'a 2,0 bo te mizerne 120kucyków mnie troszke przeraza ... :boshe:

jackuno
19-02-2014, 02:35
bo te mizerne 120kucyków mnie troszke przeraza ...
Oj tam, oj tam ;)
Jakoś dają radę :hehe:

Ja wymieniałem swojego.
Maciek weź poprawkę na to, że znaleźć zdrowe 1,8 (przynajmniej wg mnie) i do tego w rozsądnych pieniądzach łatwe nie jest. A już na pewno jeszcze trudniej jest z 2,0.

Generalnie silniki takie same. Mój mechanik musiał tylko bagnet do oleju przełożyć, i jak pamiętam nagwintować otwory pod sprężarkę klimy, bo w mondku chyba inaczej siedziała.

Aha i mam teraz... 125 kucy :up::zakrecony:

bartekk
19-02-2014, 06:42
Nie ma problemu... o ile ten 1,8 to wersja 125 KM.

MAG
19-02-2014, 16:34
Etis pokazuje cos takiego:


Silnik:
1.8L Duratec HE PFI (120PS)


Przekładnia:
5-biegowa ręczna - MTX75


Norma emisji spalin:
Etap IV ograniczania emisji



Da się w takim przypadku zrobic przekładkę na 2,0 ???

MarcinDw
20-02-2014, 22:33
to jest najlepiej opłacalne wyjście w przypadku ,,wybuchu,, bądź zatarcia silnika co do komputera różnica w wałkach rozrządu (inne czasy otwarcia zaworów) wymuszają ostrożność co do doboru komputera szczerze nie wiem czy maiłem 110KM czy 125km chodził normalnie ale dla pewności zmieniłem komputer na 2.0 po dłuższym czasie jak dla mnie lekko się rożni spalaniem tzn silnik 2.0 na komputerze z 1,8 palił mniej (ale to moje odczucie) ogólnie bajeczka nikt nie jest w stanie dostrzec różnicy między tymi silnikami wystarczy odkleić plakietkę z boku lub zmienić pokrywę rozrządu co prawda jest wybita pojemność silnika ale przy kolektorze wydechowym więc poparzyć się można z tego co wiem to jakoś inaczej jest ze skrzynią oczywiście wszystko pasuje Sprzęgło jest inne tzn tarcza i dwumasa po lifcie są inne kiedyś doczytałem że niby coś w skrzyni jest inaczej że niby krótsze albo dłuższe czasy przełożeń są ale tym się nie martw bo to taka ciekawostka oczywiście wszystkie inne bebechy pasują (co do kolektora ssącego) to jak masz możliwość to daj poliftowy nie będziesz miał problemu z klapkami no... to tyle :) ja już zamęczyłem 6 silników więc niedługo będę mógł przekładać je z zamkniętymi oczami :hehe:

MAG
26-02-2014, 14:42
Hehe, przyszedł m i do głowy jeszcze jeden głupi pomysł - wstawienie do C-Max'a silnika 2,5T :zakrecony:

Na te chwilę nie jest to w moim przypadku realne, ale mając mozliwośc kupienia rozbitej Foki ST (silnik i napęd nieruszone), to taka przekładka całosci do C-Max'azapewne zaowocowałaby ciekawymi rezultatami :hehe:

Niestety, na te chwile koszty takiej imprezy sa zbyt duze, bo zakup C-Max'a z walnietym silnikiem to powiedzmy ok. 8-10tys zł, a do tego niemasakrycznie rozbity ST (zapewne minimum ok.15tys) plus koszty zabawy w przekładanie prawie wszystkiego powodują, że ląduje sie w granicach calkiem fajnego S-Max'a 2,5T ...

Ale sam pomysł mi sie podoba, bo podejrzewam, że C-Max z tym silnikiem pod maską robiłby niezłe zamieszanie i wywoływal conajmniej zdziwienie wsród kierowców potencjalnie znacznie szybszych i mocniejszych autek :hmm:

A gdyby jeszcze ten silnik podkręcic pod 300kucy ... :hehe:

kordyl
26-02-2014, 15:08
A gdyby jeszcze ten silnik podkręcic pod 300kucy ...

To trakcji nawet na 4 by nie było :hehe:




ja już zamęczyłem 6 silników więc niedługo będę mógł przekładać je z zamkniętymi oczami

Co Ty z nimi robisz ?? Jeździsz tak dużo ??

jackuno
27-02-2014, 08:49
wstawienie do C-Max'a silnika 2,5T
Na Zlocie w Sobieszewie, byłem świeżo po zakupie C-max'a.
Tam zagadnął mnie kolega z Olsztyna (niestety nicku nie pamiętam).
Mówił, że do tej pory bywał głównie na FCP i postanowili przyjechać na Zlot MKP (on miał Mk3 a żona focusa).
Wspominał coś wtedy, że ktoś takiego C-max'a na FCP składał i budowa szła już ku końcowi.
Jak potem wchodziłem na FCP to tematu nie znalazłem niestety :(.