PDA

Zobacz pełną wersję : Mam i ja



fordziak76
24-09-2006, 19:56
I wreszcie mam CB Radyjko Alan 100+ , antenka Midland Mini 68cm ,
zamontowana na stałe do relinga.
Radyjko zamontowane w oczywistym miejscu , schowek na gąbke.
Polecam ten zestawik , szczególnie antene , mała dyskretna i co najważniejsze bardzo dobrze zbiera i nadaje
Pozdrawiam :metal

Andrek
24-09-2006, 20:35
fordziak76 proszę Cię nie polecaj nikomu tego zestawu :satan: nie wiem jakie masz doświadczenie z CB i nie chcę Cię martwić ale alan 100 to tzw. "szumołap" co do antenki to jej jedynym plusem jest to że to antenka montażowa nawet przy bardzo dobrym zestrojeniu czyli SWR 1-1:1 jak oczywiście się ją da tak zestroić to nadawanie będzie poniżej średniej zadawalającej a co do odbioru to całkiem inna para kaloszy nawet na zwykłym pręcie można dobrze odbierać :)
Pozdrawiam

fordziak76
24-09-2006, 20:51
Jasne masz prawo mieć swoje zdanie na temat tego zestawu, ale ja jestem bardzo zadowolony, i jakoś nie zauważyłem żeby radyjko było jak to nazwałeś łapaczem szumów
Co do anteny dzisiaj rozmawiałem z gościem oddalonym o około 10 km , w zupełności mi to wystarczy.
Pozdrawiam

Andrek
24-09-2006, 21:11
ja ze swojego pierwszego zestawu też byłem bardzo zadowolony :) jak masz możliwość potestować jakiś inny sprzęcior to polecam jak polatasz np. na "Harym II" to wtedy zauważysz różnice między radyjkiem a "szumołapem" a swoją antenkę wystawisz na Allegro :) co do tych 10 km to jeszcze kwestia czy jest to w lini prostej ??myślę że km po drodze co dużo zmniejsza odległość ale i tak mi w to ciężko uwierzyć :)
aha i jeszcze jedno jak mi ktoś dawał dobre rady to się nie boczyłem ale dziękowałem :) ale miło mi jest że jest kolejny CB-rak :) :brawo:

fordziak76
24-09-2006, 21:47
Nie mam powodu , żeby cie kłamać , a kto powiedział że się bocze?,nie wiem o co ci chodzi? :niewiem:
Pozdrawiam :)

krzys-68
24-09-2006, 22:12
ja ze swojego pierwszego zestawu też byłem bardzo zadowolony :) jak masz możliwość potestować jakiś inny sprzęcior to polecam jak polatasz np. na "Harym II" to wtedy zauważysz różnice między radyjkiem a "szumołapem" a swoją antenkę wystawisz na Allegro :) co do tych 10 km to jeszcze kwestia czy jest to w lini prostej ??myślę że km po drodze co dużo zmniejsza odległość ale i tak mi w to ciężko uwierzyć :)
aha i jeszcze jedno jak mi ktoś dawał dobre rady to się nie boczyłem ale dziękowałem :) ale miło mi jest że jest kolejny CB-rak :) :brawo:Masz bardzo Ciekawe podejscie :banan: Wszystko co nie ma nazwy
President jest "ble"
Do podstawowych zadan do jakich nam CB sluzy alanik jest ok,jednak z dobra antena musi byc.Na krotkim bacie żaden sprzet nie bedzia mial dobrych wyników :bigok:

fordziak76
24-09-2006, 22:18
Oczywiście kolego wszelkie rady są dla mnie bardzo cenne, ale na razie taki zestaw mi wystarczy.
Często latałem na 520xl antena Lemm Magnum AT – 71 na magnesie ,było sto razy lepiej
ale co do radyjka nie widze jeszcze różnicy
Pozdrawiam

fordziak76
24-09-2006, 22:30
ja ze swojego pierwszego zestawu też byłem bardzo zadowolony :) jak masz możliwość potestować jakiś inny sprzęcior to polecam jak polatasz np. na "Harym II" to wtedy zauważysz różnice między radyjkiem a "szumołapem" a swoją antenkę wystawisz na Allegro :) co do tych 10 km to jeszcze kwestia czy jest to w lini prostej ??myślę że km po drodze co dużo zmniejsza odległość ale i tak mi w to ciężko uwierzyć :)
aha i jeszcze jedno jak mi ktoś dawał dobre rady to się nie boczyłem ale dziękowałem :) ale miło mi jest że jest kolejny CB-rak :) :brawo:Masz bardzo Ciekawe podejscie :banan: Wszystko co nie ma nazwy
President jest "ble"
Do podstawowych zadan do jakich nam CB sluzy alanik jest ok,jednak z dobra antena musi byc.Na krotkim bacie żaden sprzet nie bedzia mial dobrych wyników :bigok:
Krzys czy wrazie co można by przedłużyć bat w mojej antenie, czy nie będzie problemu z dostrojeniem?
Na razie nie mam zamiaru tego robić ale chce wiedzieć
Pozdrawiam

Andrek
24-09-2006, 22:37
Masz bardzo Ciekawe podejscie :banan: Wszystko co nie ma nazwy
President jest "ble"
O kolego ja nic takiego nie powiedziałem :getsome: i nawet nie wymieniłem nazwy President podałem tylko przykład radia lepszego od Alana 100 radyjka takie jak Uniden 520 XL (ostatnio poleciłem je koledze z forum i popatrz wcale nie President!!) , Dragon CB 94 też są lepsze od Alanika i wcale nie są to Presidenty :) Dla Twojej wiadomości w moim zestawie nie ma nic związanego z nazwą President

krzys-68
24-09-2006, 22:43
ja ze swojego pierwszego zestawu też byłem bardzo zadowolony :) jak masz możliwość potestować jakiś inny sprzęcior to polecam jak polatasz np. na "Harym II" to wtedy zauważysz różnice między radyjkiem a "szumołapem" a swoją antenkę wystawisz na Allegro :) co do tych 10 km to jeszcze kwestia czy jest to w lini prostej ??myślę że km po drodze co dużo zmniejsza odległość ale i tak mi w to ciężko uwierzyć :)
aha i jeszcze jedno jak mi ktoś dawał dobre rady to się nie boczyłem ale dziękowałem :) ale miło mi jest że jest kolejny CB-rak :) :brawo:Masz bardzo Ciekawe podejscie :banan: Wszystko co nie ma nazwy
President jest "ble"
Do podstawowych zadan do jakich nam CB sluzy alanik jest ok,jednak z dobra antena musi byc.Na krotkim bacie żaden sprzet nie bedzia mial dobrych wyników :bigok:
Krzys czy wrazie co można by przedłużyć bat w mojej antenie, czy nie będzie problemu z dostrojeniem?
Na razie nie mam zamiaru tego robić ale chce wiedzieć
PozdrawiamTak,kupisz kpl druga antene i caly kpl wymienisz :metal

krzys-68
24-09-2006, 22:49
O kolego ja nic takiego nie powiedziałem :getsome: i nawet nie wymieniłem nazwy President podałem tylko przykład radia lepszego od Alana 100 radyjka takie jak Uniden 520 XL (ostatnio poleciłem je koledze z forum i popatrz wcale nie President!!) , Dragon CB 94 też są lepsze od Alanika i wcale nie są to Presidenty :) Dla Twojej wiadomości w moim zestawie nie ma nic związanego z nazwą President

Andrek napisał:
ja ze swojego pierwszego zestawu też byłem bardzo zadowolony jak masz możliwość potestować jakiś inny sprzęcior to polecam jak polatasz np.na "Harym II"to wtedy zauważysz różnice między radyjkiem a "szumołapem" a swoją antenkę

A tak nawiasem mówiac Uniden od Presidenta w analogicznych dla siebie modelach rozni sie tylko nazwą i ewentualnie wizualna kosmetyka sciany czolowej.Jest zlozony dokladnie z tych samych czesci,przez te same rece w tej samej chinskiej fabryce :banan: To samo dotyczy porównań Onwa vs Midland vel Alan :banan:

fordziak76
24-09-2006, 22:54
ja ze swojego pierwszego zestawu też byłem bardzo zadowolony :) jak masz możliwość potestować jakiś inny sprzęcior to polecam jak polatasz np. na "Harym II" to wtedy zauważysz różnice między radyjkiem a "szumołapem" a swoją antenkę wystawisz na Allegro :) co do tych 10 km to jeszcze kwestia czy jest to w lini prostej ??myślę że km po drodze co dużo zmniejsza odległość ale i tak mi w to ciężko uwierzyć :)
aha i jeszcze jedno jak mi ktoś dawał dobre rady to się nie boczyłem ale dziękowałem :) ale miło mi jest że jest kolejny CB-rak :) :brawo:Masz bardzo Ciekawe podejscie :banan: Wszystko co nie ma nazwy
President jest "ble"
Do podstawowych zadan do jakich nam CB sluzy alanik jest ok,jednak z dobra antena musi byc.Na krotkim bacie żaden sprzet nie bedzia mial dobrych wyników :bigok:
Krzys czy wrazie co można by przedłużyć bat w mojej antenie, czy nie będzie problemu z dostrojeniem?
Na razie nie mam zamiaru tego robić ale chce wiedzieć
PozdrawiamTak,kupisz kpl druga antene i caly kpl wymienisz :metal
Chodzi mi przedłużenie samego bata,nie całej anteny

krzys-68
24-09-2006, 23:01
Nie da się :))

fordziak76
24-09-2006, 23:15
OK tak myślałem, dzięki
Pozdrowienia