PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkII] jaki prawidlowy symbol pompy ?



slavos13
22-02-2014, 12:39
Witajcie , posiadam mondeo z 97 roku mk2 1.8 td . Padła mi w nim pompa o symbolu lukas F18itci20 , lecz niewiem czy to była oryginalnie montowana pompa , z uwagi iz nie znalazłem w okolicy takiej pompy zakupiłem pompe f18itci30 , lecz jest problem z jej ustawienim , podejrzewam ze to nie z tego modelu . jakie jest wasze zdanie ? czy ta pompa itci20 ma byc w mondeo mk2 ? jak tak odrazu taką kupuje pozdrawiam

kemot678
22-02-2014, 14:27
W mkII była tylko itci30 oraz itci40. W mkI była na 100% itci20 a to to samo co itci10. W każdym razie Ty powinieneś mieć itci30.

taką odpowiedz znalazłem na forum

Tu cały temat (http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/53685-Pompa-wtryskowa-itci-10?highlight=itci20)

slavos13
22-02-2014, 22:25
dzieki kolego , w takim razie mam problem ;/ bo mam własnie założoną taką pompe ale jak ustawie wszystko ładnie na blokady to auto odpala od strzała , ale nierówno chodzi i dymi , jak troche przyśpiesze zapłon to przestaje dymic , odpala , i miękko chodzi , ale podczas ruszania (obciążnia) oraz gałtownego przyśpieszenia bardzo ale to bardzo klekocze , jak odepne korektor to odrzu sie zmienia praca silnika na twrdą ale chodzi równo . obecnie jezdze bez korektora , no i doalam dopiera za drugim razem , a silnik pracuje twardo ;/ co mam nie tak ??

GrzegorzD
23-02-2014, 22:30
powinna być 30. Klekot wtrysków to często zapowietrzenie

slavos13
25-02-2014, 23:20
powietrza w ukłądzie raczej niema ;/ bo bez korektora moge tak ustawic zapłon ze nie klekocze , ale jest twarda praca silnika , dodam jeszcze ze po przekreceniu kluczyka korektor nie pyrka , ale jak go podłącze na działającym silniku to odrazu zmienia sie praca silnika . dodam tez ze w instalacji elektrycznej mam kostki które własnie pasujądo pompy itci20 , czyli jedna kostaka idzie do magnetycznego włącznika tego dużego z przodu , druga do tego "korektora" z tyłu pompy , trzecia na tps no i czwarta na elektrozawór stop . Nie moge sobie z tym poradzic ;/