PDA

Zobacz pełną wersję : gaz



luck
21-05-2005, 00:27
jak mozna ustawić obroty na gazie? Podczas jazdy na wciśniętym sprzęgle mi gaśnie( jest zatankowany bardzo dobry gaz), czasami bam za małe obroty i skaczą na biegu jałowym. Mam wymienione świece i filtr powietrza. Swego czasu strzelał co było przyczyną?

jarekch
21-05-2005, 00:57
Napisz jaki masz silnik i instalkę. Jeżeli IV generacja, to raczej będziesz musiał udać się do gazownika. Przy II możesz pobawić się troszkę pokrętełkiem na reduktorze. Ustawia ono skład mieszanki - może być zbyt uboga lub za bogata i wtedy nie będzie ci chodził na wolnych obrotach.
Przeczyść też silniczek krokowy.

luck
21-05-2005, 22:13
Mam silnik 1.8 z roku 93 a gaz taki chyba normalny ma jakiś komputer a sekwencja to też nie jest nie wiem bo kupiłem go już z gazem nie dawno. Jak jedzie to spoko jestem zadowolony i nawet dużo nie pali ale te obroty mnie męczą.

krzys-68
22-05-2005, 15:26
jak mozna ustawić obroty na gazie? Podczas jazdy na wciśniętym sprzęgle mi gaśnie( jest zatankowany bardzo dobry gaz), czasami bam za małe obroty i skaczą na biegu jałowym. Mam wymienione świece i filtr powietrza. Swego czasu strzelał co było przyczyną?mało danych :(

Tommy
22-05-2005, 17:10
Napisz jaki masz silnik i instalkę. Jeżeli IV generacja, to raczej będziesz musiał udać się do gazownika. Przy II możesz pobawić się troszkę pokrętełkiem na reduktorze. Ustawia ono skład mieszanki - może być zbyt uboga lub za bogata i wtedy nie będzie ci chodził na wolnych obrotach.
Przeczyść też silniczek krokowy.
Gdzie jest ten silnik krokowy i jak ewentualnie się to robi??

burton
22-05-2005, 18:03
ja mimo wszystko polecam wizyte u gazownika...serwis nie zaszkodzi...moze czas juz na sprawdzenie jakie syfy sa w instalacji???i ustawienie calej tej instalki???

badseed
22-05-2005, 18:07
jedz do gazownika ale na 99% silnik krokowy....nie trzyma obrotow a na gazie jest strasznie wazny....
Regulacja tez by sie przydala....

jarekch
23-05-2005, 23:45
Jeżeli chodzi o silniczek krokowy, to poszukaj trochę w poprzednich postach - jest dużo informacji na ten temat.
Radziłbym jego wyczyszczenie przed ewentualną wizytą u gazownika.
Gazownicy na ogół nie lubią tykać auta i mocno ingerować w takie sprawy a i odwrotnie zwykły mechanik ci powie, że jak gaz, to nie do niego.

Czy na benzynie chodzi ci na wolnych obrotach?

Z tego co piszesz, to masz instalkę II generacji i możliwe nawet, że z silniczkiem krokowym sterującym dawką gazu (to jest silniczek od instalacji gazowej). Jeżeli go nie masz, to będziesz miał śrubę, którą ustawiasz dawkę gazu.

Na tej stronie masz opis jak ustawić instalację gaźnikową.
http://citroen.triger.com.pl/citroen_2630.html
Może być pomocny szczególnie w ustawianiu wolnych obrotów śrubką na reduktorze.