PDA

Zobacz pełną wersję : O Klimie, z ciekawości



Kafar
21-05-2005, 09:19
Czy da się do auta bez kilmy zapodać klimę?Chodzi mi np. że ja fabrycznie klimy nie mam i czy da się wmontować klimę z innego MKI, jakie są tego koszty i co trzeba rozbebeszać?Pytam z czystej ciekawości bo raczej nie mam zamiaru się bawić w takie cosik, poprostu ładna pogoda się zrobiła i nasunęło mi sie to pytanie :))

jarekch
21-05-2005, 09:29
Da się założyć ale jest z tym dużo zachodu niestety.
Najlepiej przełożyć ją z innego Mondka ale koszt i tak będzie raczej powyżej 1000 o ile nie 2000.

krmt76
21-05-2005, 09:38
na alegro widziałem kompletną klime do mondeo
musisz poszukać wczoraj widziałem
koszt był 2000 zł

krmt76
21-05-2005, 09:48
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=51972106
to ta klima

Kafar
21-05-2005, 09:50
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=51972106
to ta klima

ok dzieki za wypowiedzi :beer:

v1tek77
21-05-2005, 15:38
A jak sie jezdzi w mondim bez klimy? Pytam bo moj sie skubaniec tak nagrzewa, ze musialbym chyba jezdzic nonstop z otwartymi oknami a przy wiekszych predkosciach to tragedia :wall:
Tak sie zastanawialem czemu nie zrobili w tym autku klimy jako standard :satan:

HEVA
21-05-2005, 19:42
A ja wczoraj szalałem z klimą i dzisiaj leżę z tempareturą w łóżku.... :zly:

waldemarz
21-05-2005, 21:27
Panowie klima jest dobra ale na dalekie trasy a nie po miescie. :)) Najlepsza klima dla nas to :beer:

Kafar
22-05-2005, 09:14
A jak sie jezdzi w mondim bez klimy? Pytam bo moj sie skubaniec tak nagrzewa, ze musialbym chyba jezdzic nonstop z otwartymi oknami a przy wiekszych predkosciach to tragedia :wall:
Tak sie zastanawialem czemu nie zrobili w tym autku klimy jako standard :satan:
A spoko nawet, dach otwieram i jakos się wietrzy, gorzej jak słońce w pałę przygrzewa:)

mareckis
22-05-2005, 09:57
Z tym nagrzewaniem mondeo to niestety prawda. Wcześniej jeździłem kilkoma samochodami bez klimy i jakoś sie z tym żyło. Ale w mondim... po małym postoju na słońcu dosłownie aż sie prosi o włączenie klimy.

krzys-68
22-05-2005, 15:21
Czy da się do auta bez kilmy zapodać klimę?Chodzi mi np. że ja fabrycznie klimy nie mam i czy da się wmontować klimę z innego MKI, jakie są tego koszty i co trzeba rozbebeszać?Pytam z czystej ciekawości bo raczej nie mam zamiaru się bawić w takie cosik, poprostu ładna pogoda się zrobiła i nasunęło mi sie to pytanie :))Można,ale musisz zakupić kpl układ klimatyzacji czyli:sprężarkę z podstawa,skaraplacz,chłodnicę,czujniki,zawory na przewody wodne,wazki elelktryczne i przekażnik,panel sterowania itp.Potem jeszcze dłuższy pasek klinowy i montaż,sprawdzenie szczelności i nabicie instalacji.Jełsi chcesz zdecydowac sie na tzw klimatronica czyli automatyczne klimatyzację dodatkowo dochodzi kpl zestaw nagrzewnicy z wymiennikiem ciepła sterowany elelktrycznie i podciśnieniowo,a nie za pomoca linek i pokręteł.Koszt jest sporawy,roboty tez troszkę