PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Jak sprawdzić spryskiwacze lamp ksenonowych?



Qbator
03-03-2014, 14:21
Witam.
Kolejne problemy z moim nowym nabytkiem.
Nie działają spryskiwacze reflektorów - lub nie potrafię ich uruchomić. Wyczytałem w instrukcji że uruchamiają się automatycznie razem ze spryskiwaczami szyby przedniej oraz żeby nie uruchamiać ich jednorazowo dłużej niż na 10 sekund.
U mnie nie podnoszą się ze zderzaka. Wyjąłem je delikatnie ręcznie aby sprawdzić czy coś ich nie blokuje mechanicznie - wszystko ok.
Czy one są elektryczne czy tylko ciśnieniowe? Jak je sprawdzić w najprostszy sposób? i banalne pytanie: jak one powinny się prawidłowo zachowywać, tzn. kiedy i na jak długo powinny się załączyć, itp.?
Pozdrawiam.

linkgrabber
03-03-2014, 14:29
a masz włączone światła jak próbujesz je uruchomić?

żeby sie włączyły musisz przytrzymać przycisk od spryskiwaczy tak z minimum 2 sekundy

piotr130872
03-03-2014, 20:41
Włącz światła i naciśnij na dłużej spryskiwacz (3-5 sek.)
Powinny wysunąć się na chwilę spryskać lampy i się schować.
U mnie nie działały spalił się bezpiecznik 20A w skrzynce pod maską

Qbator
04-03-2014, 11:21
Włącz światła i naciśnij na dłużej spryskiwacz (3-5 sek.)
Powinny wysunąć się na chwilę spryskać lampy i się schować.
U mnie nie działały spalił się bezpiecznik 20A w skrzynce pod maską

Sprawdziłem wszystko tak jak sugerowaliście - nie działają. Sprawdzę w takim razie jeszcze bezpieczniki, bo rozumiem że spryski coś wspólnego jednak z elektryką mają.

czerwiś
04-03-2014, 11:35
Zobacz czy jest przekaznik niebieski i jak jest to czy cyka jak próbujesz załączyć spryski jak cyka to sprawdz pompke sa dwie w zbiorniku
Jak pompka jest padnięta to pasuje od vw i jest dużo tańsza tylko trzeba kostkę przerobić ale to prosta
sprawa :)


tapatalknięte

darecki_
05-03-2014, 08:10
Czy one są elektryczne czy tylko ciśnieniowe?
Spryskiwacze reflektorów są ciśnieniowe - wysuwają się i spryskują pod wpływem zadziałania ciśnienia płynu, pompowanego ze zbiorniczka o zwiększonej objętości-przy opcji spryskiwaczy, przy pomocy pompki wysokociśnieniowej (tylko na spryskiwacze reflektorów ) zasilanej elektrycznie.

Taki związek ma elektryczność z działaniem spryskiwaczy :up:

Qbator
05-03-2014, 16:20
Czyli tak naprawdę jak działa pompka to powinno wszystko być ok. Ale ktoś wspominał że są dwie pompki przy zbiorniku płynu. Mają jedno zasilanie czy może się zdarzyć że jedna działa a druga nie?

piotr130872
05-03-2014, 16:28
Czyli tak naprawdę jak działa pompka to powinno wszystko być ok. Ale ktoś wspominał że są dwie pompki przy zbiorniku płynu. Mają jedno zasilanie czy może się zdarzyć że jedna działa a druga nie?

Nie wiem jak jest to zbudowane, ale u mnie spryskiwacz szyb działał a reflektorów nie. Dopiero po wymianie bezpiecznika pod maską wszystko wróciło do normy.

czerwiś
05-03-2014, 17:25
Tak są dwie
Jedna na szyby druga na światła i ta druga daje większe ciśnienie które powinno wysunąć spryski
Są w jednym zbiorniku ale to są odrębne układy.
Sprawdziłeś przelicznik?


tapatalknięte

rmf83
17-07-2014, 18:28
Jak wymontować spryskiwacz reflektorów do góry trzeba go wyciągać? Od szyby wiem że trzeba wyciągać w kierunku silnika.

Pomian
11-10-2014, 20:00
Cześć, potrzebuję informacji na temat myjek od xenonów.
Nie działają u mnie od kupna. Wymieniłem właśnie pompkę i nic :/

Stara pompka po rozebraniu okazałą się być calutka zardzewiała. Wałek silnika prawie nie chodzi i blokuje się mechanicznie.

Przed wymianą sprawdziłem czy na styk pompki idzie napięcie - pojawia się zaraz po uruchomieniu wycieraczek i znika.
Przekaźnik cyka, ALE czas jego załączenia jest bardzo krótki - rzędu 0,5 - 1 s czy to normalne?

Zastanawiam się też czy przy wymiania węże mi się nie zapowietrzyły i może przez to nic nie leci(?)

Próbuję oczywiście na właczonych światłach.
Sprawdzałęm też na właczonym silniku, podczas jadzy i z włączonymi wycieraczkami. Trzymałem pryskanie przedniej szyby tak długo, że pół samochodu zmoczyłem.
NIC.

Może mi ktoś napisać orientacyjnie ile czasu pryskają same myjki xenonów?

Czy ktoś wie co steruje przekaźnikiem od myjek ksenonów?

WojtasS
11-10-2014, 21:43
hmmmm możliwe że impuls trwa z 0.5s... bo one tylko wysuną się psikną i chowają, przekaźnik masz pod skrzynką bezpieczników w kabinie ( niebieski i brązowy- tylko nie pamiętam który kolor jest od sprysków a który od lusterek składanych)

Pomian
11-10-2014, 21:48
Przekaźnik niebieski, to wiem.
Nawet go specjalnie dotykałem, żeby zweryfikować czy cyka na pewno ten.

Nie kumam tego co się dzieje. Wyciągnąłem nawet i zablokowałem jedną dyszę. Dalej nic. Tyle, że mogła być wyciągnięta na 95%, a nie na 100.

czerwiś
11-10-2014, 22:00
A sprawdź czy dochodzi prąd do pompki.
Jeśli dochodzi to może nie daje ona odpowiedniego ciśnienia , ono właśnie wysuwa spryski i jeśli będzie za niskie ciśnienie to spryski się nie wysuną .
Ewentualnie daj prąd bezpośrednio na pompę i wtedy zobacz czy będzie działać.

---------- Post added at 21:00 ---------- Previous post was at 20:58 ----------

Napisz jeszcze jaką dałeś pompkę

Pomian
11-10-2014, 22:13
A sprawdź czy dochodzi prąd do pompki.


Przed wymianą sprawdziłem czy na styk pompki idzie napięcie - pojawia się zaraz po uruchomieniu wycieraczek i znika.


Napisz jeszcze jaką dałeś pompkę

Dałem VW, bo FoMoCo nigdzie nie było. Nówka sztuka. Kupiłem z wtyczką. Starą odciąłem i zlutowałem wszystko, więc połaczenia raczej pewne.

Na krótko dość dużo zabawy, najprędzej bym dał zworę zamiast przekaźnika.

BTW: czy spryski działają też na wyłaczonym silniku? Napięcie idzie, to wiem. Ale może prądu mało lub pompka lepiej kręci na wyższym napięciu?

czerwiś
11-10-2014, 22:20
Ja też mam od VW
A może omyłkowo połączyłeś odwrotnie i teraz zamiast porównać zaciąga :)
Albo coś jest zapchane
Spróbuj na podać napięcie bezpośrednio to przynajmniej będziesz wiedział czy działa pompka i czy winy trzeba szukać w instalacji

Pomian
11-10-2014, 22:28
Podłączyłem według załączonego do pompki opisu. Wątpliwości nie było.

Nowej pompki nie sprawdzałem, bo nie chciałem ryzykować ewentualnego uszkodzenia przez pracę na sucho.

Dziś doszedłem przez nadkole. Jutro może uda mi się wjechać na kanał.

》wymęczone na mądrymtelefonie《

czerwiś
11-10-2014, 22:33
To jak by ci się udało to nie wyciągaj jej ze zbiorniczka tylko podaj odrębne zasilanie na pompkę to będzie wiadomo czy nie jest coś zapchane w przewozach albo dyszach

gnieciuch
11-10-2014, 22:47
czy spryski działają też na wyłaczonym silniku?
u mnie działają na zapłonie, nie muszę odpalać

Sprawdzałęm też na właczonym silniku, podczas jadzy i z włączonymi wycieraczkami. Trzymałem pryskanie przedniej szyby tak długo, że pół samochodu zmoczyłem.
NIC.
to raczej działą co kilka spryśnięć - u mnie co 4-5 spryśnięć jak trzymam dłużej niż 1-2 sek. to włączają się spryski,

ale

impuls trwa z 0.5s... bo one tylko wysuną się psikną i chowają
dokładnie tak jest, sprysk może 0,5 sek, cała operacja ok 2-3 sekund

Pomian
11-10-2014, 22:55
Wydaje mi się, że jest różnie w przed i po FL. Ja mam na pewno tak, że zaskakują zaraz po włączeniu wycieraczek.

》wymęczone na mądrymtelefonie《

Pomian
12-10-2014, 22:32
Problem rozwiązany na jakiś czas.

Winna była sama pompka - chyba źle składowana, bo nówka sztuja a miała opór przy obrocie. Rozruszałem ją delikatnie za pomocą śrubokrętu i szczypiec. Brzydko brzmiały te pierwsze obroty i ciężko było ją ruszyć. Póki co psika ładnie. Zobaczymy ile pożyje.

》wymęczone na mądrymfonie《

din
22-10-2014, 11:42
Pompki faktycznie są 2 ale na obie od razu idzie napięcie, więc obie od razu zaczynaj działać. Spryskiwacze wystrzeliwują dla tego dopiero po ok 2 sekundach od włączenia manetki w kabinie bo tyle trwa wytworzenie ciśnienia wypychającego spryski. Czyli naciskając nawet na chwile spryski obie pompki zaczynają działać.