PDA

Zobacz pełną wersję : co myślicie o tym sprzęcie???



JaBodzio
25-09-2006, 23:07
Witam
Mam zamiar kupić CB byłem w odpowiednim sklepie i facowiec poradził mi radio COBRA 19 DX 4 za 290zł
Na allegro znalazłem zestaw
http://www.allegro.pl/item129158542_radio_cb_cobra_19_dx_iv_antena_magne tyczna_gratis.html
Bardzo proszę o poradę co o tym myślicie
Z góry dziękuję :beer:

BS
26-09-2006, 11:33
radio niezłe- sam się nad nim zastanawiam, ale antena do bani ... szukaj anteny lemm 170 cm dlugości- jest to swietna antena dostępna poniżej 100 zeta, bo ten ogryzek co go dodają do tego radia nie zapewni CI łączności na większych dystansach ...

krzys-68
26-09-2006, 19:57
Taki kpl bede mial mozliwosc testowac w przyszlym tygodniu.Cena dobra ale nie zawsze CCC :satan:

BS
26-09-2006, 20:17
jak dasz radę to sprawdź to może z jakąś lepszą anteną ... ten ogryzek to się do niczego przecież nie nadaje....

krzys-68
26-09-2006, 20:59
jak dasz radę to sprawdź to może z jakąś lepszą anteną ... ten ogryzek to się do niczego przecież nie nadaje....Bede mial dokladnie taką konfiguracje jak wymieniona :wall:

pawpor
27-09-2006, 22:30
Radio ok (mam midlanda 1001z prawie to samo),a taką antenke testowałem, i już nie testuje :) cale szczeście ktoś sobie ją pożyczył(antena powyżej 120 sama spadała) i musiałem kupić nową (teraz mam hustlera IC-100 i jestem zadowolony)

JaBodzio
27-09-2006, 23:22
Zdecydowałem się kupię to radio + antenę AT-71 lub AT-72 Myślę że za tydzień je potestuję.
Powiedzcie mi jeszcze czy te radia trzeba dostrajać do anteny
Pozdrawiam

krzys-68
27-09-2006, 23:55
Stroisz antene a nie radio do anteny :))

JaBodzio
28-09-2006, 21:44
he he masz rację to było przejęzyczenie. Codzi mi o to czy są takie anteny , że podłączasz i hula bez strojenia??? Na niektórych aukcjach w allegro tak piszą :jezyk1:

BS
28-09-2006, 22:06
he he masz rację to było przejęzyczenie. Codzi mi o to czy są takie anteny , że podłączasz i hula bez strojenia??? Na niektórych aukcjach w allegro tak piszą :jezyk1:

tak-są takie anteny że nie ma ich jak dostroić i trzeba stroić sam kabel -ale na elektroda.pl pisali że to już wyższa szkoła jazdy...

krzys-68
29-09-2006, 09:00
zasada strojenia taka sama,roboty duzo wiecej bo końcówka za każdym razem do zarobienia :))
No i kabla jak sie za mocno skróci wyciągnąć nie ma jak :satan:

krzys-68
29-09-2006, 09:06
Witam
Mam zamiar kupić CB byłem w odpowiednim sklepie i facowiec poradził mi radio COBRA 19 DX 4 za 290zł
Na allegro znalazłem zestaw
http://www.allegro.pl/item129158542_radio_cb_cobra_19_dx_iv_antena_magne tyczna_gratis.html
Bardzo proszę o poradę co o tym myślicie
Z góry dziękuję :beer:Samo radyjko takie sobie.
Pierwszy 8O :tzw "szybka 19" to przycisk (3 w 1),kolejno przyciskając mamy kanały normal,9 i 19 :))
Po wyłaczeniu i wlaczeniu pradu znowu ustawianie kanalu wiec :ass:
Dzisiaj strojenie Hustlera i próby,zobaczymy :banan:

szczerba
02-10-2006, 08:57
Dzisiaj strojenie Hustlera i próby,zobaczymy


No i jak wypadły próby z Cobrą i zestrojonym Hustlerem?





P.S. Pytam nie tylko z czystej ciekawości :)

Pozdrawiam,

BS
02-10-2006, 09:39
Dzisiaj strojenie Hustlera i próby,zobaczymy


No i jak wypadły próby z Cobrą i zestrojonym Hustlerem?





P.S. Pytam nie tylko z czystej ciekawości :)

Pozdrawiam,

Szczerba ... w piątek na spocie rozmawiałem z kolegą kolegi :) - bawi się chłopak w montaż CB i powiedział krótko: lepsza stara onwa turbo niż radio poniżej 500 zeta ...

a onwa teraz jest sprzedawana jako radio MK3 i kosztuje tyle co cobra ... prostackie maksymalnie ale moze rzeczywiście będzie dobrze działać?

krzys-68
02-10-2006, 09:58
Dzisiaj strojenie Hustlera i próby,zobaczymy
No i jak wypadły próby z Cobrą i zestrojonym Hustlerem?
P.S. Pytam nie tylko z czystej ciekawości :)

Pozdrawiam,
No i efekty nie sa najlepsze,gra ale spodziwalem sie lepszych efektów.
Wina zdecydowanie po stronie radia a właściwie modulacji mikrofonu.Radio charczy ,trudno zrozumiec mówiacego :wall:
Zeby bylo ciekawiej,kolejn test wczoraj: radio Alan 1001(czyli w srodku generalnie to samo) i ta sama antena :satan: Czysto,bezproblemu słychac i nadawac można na odległosci 8km(sprawdzone w terenie miedzy dwoma autami-jedno w ruchu) wystarczajaco wiec jak na magnes.Przy predkosciach do 120km/h antena stoi stabilnie :metal
niestety zdejmowanie to pewnosc porysowania karoserii,chyba ze ktos załozy folię na nadwozie :metal

krzys-68
02-10-2006, 10:00
[quote="szczerba"][quote=krzys-68]
Szczerba ... w piątek na spocie rozmawiałem z kolegą kolegi :) - bawi się chłopak w montaż CB i powiedział krótko: lepsza stara onwa turbo niż radio poniżej 500 zeta ...

a onwa teraz jest sprzedawana jako radio MK3 i kosztuje tyle co cobra ... prostackie maksymalnie ale moze rzeczywiście będzie dobrze działać?MK3 K6122 to nic innego jak Alan 100+
Różnica tylko w wygladzie panela i grubości pokreteł :satan:

BS
02-10-2006, 10:12
MK3 K6122 to nic innego jak Alan 100+
Różnica tylko w wygladzie panela i grubości pokreteł :satan:

wszystkie onwy były klonami alana ...

krzys-68
02-10-2006, 13:23
Tak,a na dzień dzisiejszy nawet ceny się już wyrównały :))

szczerba
02-10-2006, 15:13
No i efekty nie sa najlepsze,gra ale spodziwalem sie lepszych efektów.
Wina zdecydowanie po stronie radia a właściwie modulacji mikrofonu.Radio charczy ,trudno zrozumiec mówiacego

Szkoda :(
Już myślałem, że za "małe" pieniądze (200zł) rozpocznę swoją przygodę z CB.
Muszę więc czekać aż TTI 880 potanieją :wall:

W tej chwili i tak będę przewartościowywał priorytety (skończyła mi się laba i pełna wolność :placz: )

Pozdrawiam,

BS
02-10-2006, 15:39
Szkoda :(
Już myślałem, że za "małe" pieniądze (200zł) rozpocznę swoją przygodę z CB.

Pozdrawiam,

ja się jeszcze waham pomiędzy TTI770 a MK3 -na www.cb-radio.pl dali artykuł nawet i MK3 wg nich sprawuje się lepiej od alana100+ ze względu na poprawioną względem niego konstrukcję ... w TTI kusi mnie tylko możliwość podsłuchu dwóch kanałów na raz no i scanner...

krzys-68
02-10-2006, 15:56
TTI770 tego nie ma,te opcje ma TTI 880 :))

krzys-68
02-10-2006, 15:59
No i efekty nie sa najlepsze,gra ale spodziwalem sie lepszych efektów.
Wina zdecydowanie po stronie radia a właściwie modulacji mikrofonu.Radio charczy ,trudno zrozumiec mówiacego

Szkoda :(
Już myślałem, że za "małe" pieniądze (200zł) rozpocznę swoją przygodę z CB.
Muszę więc czekać aż TTI 880 potanieją :wall:

W tej chwili i tak będę przewartościowywał priorytety (skończyła mi się laba i pełna wolność :placz: )

Pozdrawiam,Tendencja cenowa niestety jest rosnaca,i ma to zwiazek ze znacznym popytem na CB.
Niestety dobry kpl zacznie sie cenowo od 350pln.Oczywiscie chodzi mi o nowy sprzet,nikomu nie polece używanego chyba ze ma pewnosć żródła i zna historie zestawu a oferowana cena bedzie mocno konkurencyjna :satan:

marcin_s18
02-10-2006, 18:30
TTI770 ma mega niewygodne pokrętła....

krzys-68
02-10-2006, 20:33
nie ma ideału :satan: TTI 880 ma pokretełka mniejsze :))

JaBodzio
02-10-2006, 22:00
Panowie zdecydowałem się na coś takiego http://www.allegro.pl/item128799781_cb_radio_tti_tcb_770_antena_gratis_w ysylka_fv.html
Co do Cobry słyszałem wiele niepochlebnych opini
Napiszcie co myślicie o tym zestawie a w szczególności o antenie.

krzys-68
02-10-2006, 22:04
antenka ostatnio na top-ie wsrod magnesów :metal

szczerba
02-10-2006, 22:08
Niestety dobry kpl zacznie sie cenowo od 350pln.Oczywiscie chodzi mi o nowy sprzet,nikomu nie polece używanego chyba ze ma pewnosć żródła i zna historie zestawu a oferowana cena bedzie mocno konkurencyjna

Pisząc 200zł miałem na myśli cenę radia. Na antenę przeznaczałem 100-150zł, czyli w tym przypadku chciałem wydać 300-350zł. Zrezygnowałem jednak definitywnie z Cobry i na razie najbardziej skłaniam się do TTI880-czarny (wygląd, funkcje, możliwości)

Pozdrawiam,

krzys-68
03-10-2006, 09:18
Masz "górke" na antenie wiec... :)) Radio mozeszobejrzec i wypróbowac u mnie.
W kolorze czarnym prezentuje się lepiej niż w srebrnym :metal

BS
03-10-2006, 09:26
TTI770 tego nie ma,te opcje ma TTI 880 :))

a paskudni sprzedawcy piszą że ma :getsome:

ubidigi
03-10-2006, 11:19
Z kupnem CB radia to jest tak jak z każdym innym sprzętem czy samochodem.
Możemy kupić Fiata Pandę w cenie już od 29 800 PLN, ale możemy też kupić MKIII używanego w tej cenie. (Większość z nas wybrałoby Mondeo). Tu mamy nowy a tu mamy duży wygodny i bezpieczny samochód używany tyle, że powstają pytania co tak właściwie kupujemy, czy przypadkiem nie będzie totalna wtopa, bo o ile stan techniczny możemy sprawdzić, to czy silnik po paru tysiącach km nam nie padnie kosztochłonnie - tego nie wiemy. Tak samo radio CB dylemat nowe czy używane z wyższej półki. Te same pytania, te same dylematy. Ja wolałbym lepsze z wyższej półki a używane, choć jeszcze pozostaje kwiestia czy się zmieści w naszej magicznej półeczce na gąbkę - bo to chyba najbardziej rozsądne miejsce. Dla osób stojących przed dylematem kupna a mieszkających na śląsku lub w opolskim pozostawiam do rozważenia zakup nowego radia CB w Czechach u ichniego dystrybutora Presidenta w Ostrawie.
HARRY II Clasic 2 790,-
HARRY II ASC 2 950,-
TAYLOR II 3 390,-
TAYLOR III 3 560,-
WALKER ASC 3 590,-
JOHNSON ASC 4 190,-
HERBERT ASC 4 840,-
GEORGE ASC 8 480,-
ceny w koronach czeskich a 1 korona czeska to ok. 0,1421 pln
link TU (http://www.president-electronics.cz/)

Monfan
03-10-2006, 11:27
A moze byś podał namiary w Ostrawie lub www bo jeżdzę często i gęsto na południe więc mógłbym tam po drodze podskoczyć i zobaczyć. Bo ceny warte zastanowienia.

JaBodzio
03-10-2006, 12:51
a po ile jest korona?? :jezyk1:

BS
03-10-2006, 14:06
a po ile jest korona?? :jezyk1:

0,1399 na dziś -tak więc ceny wychodza bardzo całkiem niezłe ... chyba dochodzi koszt przestrojenia (czy Czesi przypadkiem nie gadają w 5? noi radio musi mieć AM bo u nich chyba fm...)

edit: po opisie radia już widać że czesi w piątkach gadają...

ubidigi
03-10-2006, 14:34
tak gadają w "5" ale zwróćcie uwagę że wiekszośc radyjek ma funkcje "multinorma" gdzie pod funkcją PL jest -5 kHz. Ustawisz raz na PL i wszystkie kanały są w zerach. I to bez grzebania. W Częstochowie też takie sprzedają.
Podporuje všechny evropské normy. V případě, že použijete k vysílání AM modulaci v těch státech, kde je to povoleno (viz tabulka evropských norem), máte k dispozici přepínač (mode) modulací AM/ FM. Pro uživatele je nejdůležitější možnost jednoduché volby různých národních norem zejména pro EU podle toho, ve které zemi se právě nachází . Nechybí ani polská norma s nulkami, nebo německá 80. kanálová verze ( FM) , kterou můžeme v ČR používat .
W związku z tym problem piątek i zer rozwiązany całkowice.

BS
03-10-2006, 14:53
tak gadają w "5" ale zwróćcie uwagę że wiekszośc radyjek ma funkcje "multinorma" gdzie pod funkcją PL jest -5 kHz. Ustawisz raz na PL i wszystkie kanały są w zerach. I to bez grzebania. W Częstochowie też takie sprzedają.
Podporuje všechny evropské normy. V případě, že použijete k vysílání AM modulaci v těch státech, kde je to povoleno (viz tabulka evropských norem), máte k dispozici přepínač (mode) modulací AM/ FM.
W związku z tym problem piątek i zer rozwiązany całkowice.

świetnie tylko multinorma dotyczy raczej am/fm - a podejrzewam że presidenty mają tzw obsługę dziur- i pewnie tam można sobie gadać na polskich kanałach -ale moim zdaniem dla normalnej pracy będzie konieczne przestrojenie ...

ubidigi
03-10-2006, 16:28
tak gadają w "5" ale zwróćcie uwagę że wiekszośc radyjek ma funkcje "multinorma" gdzie pod funkcją PL jest -5 kHz. Ustawisz raz na PL i wszystkie kanały są w zerach. I to bez grzebania. W Częstochowie też takie sprzedają.
Podporuje všechny evropské normy. V případě, že použijete k vysílání AM modulaci v těch státech, kde je to povoleno (viz tabulka evropských norem), máte k dispozici přepínač (mode) modulací AM/ FM.
W związku z tym problem piątek i zer rozwiązany całkowice.

świetnie tylko multinorma dotyczy raczej am/fm - a podejrzewam że presidenty mają tzw obsługę dziur- i pewnie tam można sobie gadać na polskich kanałach -ale moim zdaniem dla normalnej pracy będzie konieczne przestrojenie ...

Czytałem instrukcje obsługi. Jesteś w błędzie nie trzeba przestrajać jesli posiada tzw. multinormę. Radio posiada wybór norm przy pomocy przełącznika "F". Włącznikiem tym można ustawić różne zakresy częstotliwości, a mianowicie gdy na wyświetlaczu pojawi się:
"E" to zakres Estonii, Italii, Rosji i działa 40 kanałów w FM i AM z mocą 4W
"d" to zakres Niemiec czyli FM 80 kanałów 4W i AM 80 kanałów 1W
"EU" to Grecja, Irlandia, Holandia, Portugalia, Hiszpania, Szwajcaria, Francja FM 40 kan. 4W i AM 40 kan. 1W
"EC" to Luxemburg, Dania, Belgia, Austria FM 40 kan. 4W
"U" to Wielka Brytania "CEPT 40 kan. 4W + ENG 40 kan. 4W
"PL" tutaj raczej nie muszę tłumaczyć ale konsekwentnie napiszę:
FM -5 KHz 40 kan. 4W oraz AM -5 KHz 40 kan. 4W

9) FREQUENCY BAND SELECTION
The frequency bands must be chosen according to the country where you
are going to operate. Do not use another configuration. Some countries
require user’s licence.
a) Radio set switched OFF.
b) Slide the F/OFF switch on F position.
c) Switch ON the radio.
d)Choose the request configuration with the channel rotary switch.
e) Slide the F/OFF switch on OFF position.
f) And then, for final confirmation of the choice before operating in the
configuration, switch OFF then ON the radio set.

krzys-68
03-10-2006, 16:32
Takie ustawienia na 1005 ma TTI 880 :banan:

BS
03-10-2006, 18:18
no to fajnie jak taka sprawa jest- a TTI 880 coraz bardziej kusi :jezyk1:

krzys-68
03-10-2006, 19:20
Wszystko zależy od możliwości wykorzystania tych zalet.Jeśli bedziesz podróżował tylko po RP ta opcja jest tylko gadżetem :))

ubidigi
03-10-2006, 19:49
Gadżet gadżetem, ale jak masz możliwość kupienia Presidenta Harry II ASC nówkę w cenie ok. 412,00 PLN w Ostrawie zamiast z Częstochowy za 595,oo PLN to gadżet ten staje się koniecznością a raczej brakiem konieczności przestrajania.

JaBodzio
04-10-2006, 23:54
zakupiłem CB
http://www.allegro.pl/item128799781_cb_radio_tti_tcb_770_antena_gratis_w ysylka_fv.html
towar dostarczony i założony w moim Białym Łabędziu :)
jutro przetestuję go gruntownie na trasie Polkowice - Opoczno