PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Głośniki na tył pod seryjne radio 6000, przód już mam :)



Jurek.K
09-03-2014, 22:25
Naczytałem się na forum o głośnikach i zgłupiałem.
W moim aucie przednie głośniki grają całkiem przyzwoicie, natomiast z tyłu jeden charczy i ogólnie cicho grają.
Jeśli ustawię na sam tył, to jest połowę ciszej niż fader na 0 lub sam przód...

Pomyślałem o najtańszej opcji, czyli zakupie fabrycznych głośników na allegro, koszt 17zł sztuka i wymianie tych tylnych... ale wszyscy tutaj piszą, że fabryczne głośniki to kupa... i nabrałem wątpliwości czy może w moich przednich drzwiach są jakieś inne włożone.

Czy jest sens kupować fabryczne, używane głośniki na tył, czy może to co z przodu gra przyzwoicie włożyć na tył a na przód kupić coś nowego, ale czy kupię coś sensownego do kwoty powiedzmy 150zł za komplet i czy będzie duża różnica między fabrycznymi pod radiem 6000CD ?
Czy tył powinien grać z podobną głośnością jak przód, czy to norma, że gra ciszej? Chodzi mi o fabryczny zestaw.

Widziałem wiele tematów, ale sprzed lat i linki do allegro wygasły.

Jurek.K
12-03-2014, 15:53
Trochę się wyjaśniło...
Pooglądałem dzisiaj drzwi i widać, że z przodu są okrągłe głośniki, białe membrany, w środku czerwony sopran z błyszczą metaliczną membraną... na pewno nie są to seryjne głośniki!
Nie zdejmowałem boczków, zabrakło czasu, ale już wiem dlaczego tak dobrze grają, głęboki soczysty bas, fajny sopran :)

Pytanie nadal pozostaje: co włożyć na tył, bo z tyłu są fabryczne głośniki od nowości auta, grają cicho i jeden charczy.
Czy to możliwe, że przednie głośniki grają dużo głośniej od fabrycznych z tyłu pod samym radiem, czy może ktoś upchał wzmacniacz, którego się nie doszukałem jeszcze :) ??

ratmed24
12-03-2014, 16:19
Możliwe ze przód gra mocniej to chyba logiczne skoro mowisz ze masz wstawione inne okrągle glosniki-zapewne mocniejsze, wywal tylne wstaw jakieś owale 5x7 do 150zl kupisz cos spokojnie -bedzie gralo i nie trzeszczało :)

FiFi20
21-04-2014, 20:17
Nie kupuj oryginalnych głośników,zastąp je nowymi najlepiej poszukaj na allegro takich samych co masz z przodu lub o tych samych parametrach a za 150 zł kupisz coś fajnego. na pewno to będzie lepszym rozwiązaniem niż zabawa w fabryczne pudła..

cristoferec
23-04-2014, 22:20
Dystanse + 16cm, zagra lepiej niż 5x7
np http://allegro.pl/glosniki-jbl-cs6-ford-focus-cmax-kuga-tyl-lodz-i4092515937.html