PDA

Zobacz pełną wersję : Gaz w mk1 z automatyczną skrzynią biegów



koras
21-05-2005, 21:05
Witam
Posiadam mondeo mk1 1800 rok 93 z automatyczną skrzynią biegów i chciałbym założyć do niego gaz. Mój gazownik twierdzi że tam nadaje się tylko sequent bo skrzynia sterowana jest przez sondę lambda.
Czy miał rację czy mogę bez obaw szukać kogoś innego kto mi założy instalację II generacjii.
Nadmienię że skrzynia ma overdrive i przełącznik econo/sport (nie wiem czy inne automaty mają to samo dlatego piszę).

Za wszelkie info z góry dzięki, może ktoś inny już zakładał gaz w automacie to niech się wypowie.

pozdrawiam

Fredee
22-05-2005, 08:52
WItam,. Ja mam gaz i automat. Skrzynia nie zareagowała wogóle na montaż instalacji LPG - chodzi jak choziła. Instalacja II generacji, sterownik BingoS. POzdrawiam
:banan: :bigok:

altoot
22-05-2005, 08:55
Generalnie to ja sie nie znam, ale co ma wspolnego skrzynia biegów z instalacją LPG??


a sonde lambda ma kazde MDO...
BTW - proponował Ci sekwencje, bo jest to optymalna instalacja do auta o zasilaniiu wielowtryskowym...

koras
22-05-2005, 12:14
Dokładnie gazownik powiedział że mam skrzynię z overdrivem i przełącznikiem econo/sport i jest komputerek sterujacy silnikiem i skrzynia przez sonde lambda (dokładnie to ojcu to wszystko mówili bo on po gazownikach jeździ). Mi to też na jakieś farmazony wygląda. Wiem że lepsza byłaby sekwencja, no ale brak kasy zmusza mnie do założenia II generacji - ludzie na tym jeżdżą i w większości nie mają problemów.
Już od początku gazownicy wymyślali różne rzeczy żebym sekwencję wstawił, a to że plastikowy kolektor i nie wytrzyma (mundzio ma przecież mocny plastik i klapy antywybuchowe załatwią sprawę) inny wyskoczył z teflonowymi gniazdami zaworów (to przecież focus a nie mondeo) a z ostatnim już byliśmy umówieni na montaż, ale jak zobaczył skrzynię to zaraz wielkie halo że tu nie podejdzie II generacjai tylko sequent :zly: Z tego co widzę to wszyscy chyba albo nie portafiliby ustawić zwykłej intalacjii w tym sprzęcie albo chcą ze mnie kasę zedrzeć :getsome:.

Muszę widocznie znaleźć jakąś firmę która się bardziej zna na rzeczy i założy mi tak jak chciałem instalację BRC (mam nadzieję że to będzie się nadawało do mojego mundzia)

pozdrawiam

altoot
22-05-2005, 12:40
byliśmy umówieni na montaż, ale jak zobaczył skrzynię to zaraz wielkie halo że tu nie podejdzie II generacjai tylko sequent :zly: Z tego co widzę to wszyscy chyba albo nie portafiliby ustawić zwykłej intalacjii w tym sprzęcie albo chcą ze mnie kasę zedrzeć :getsome:.

Muszę widocznie znaleźć jakąś firmę która się bardziej zna na rzeczy i założy mi tak jak chciałem instalację BRC (mam nadzieję że to będzie się nadawało do mojego mundzia)

pozdrawiam


skontaktuj sie z kolegą Patrykiem (na forum nazywa sie "badseed") z tego co wiem to ma w posiadaniu dwa zagazowane MDO(o ile pamietam II generacją), w tym jeden automat....Tyle, ze to V-ki... ale to nie ma wg mnie nic do rzeczy...


Aha.. i jeszcze sobie info w profilu uzupełnij...

koras
22-05-2005, 16:10
Dzieki za kontakt, już napisałem do badseed i będę czekał na odpowiedź.
Info już też uzupełnione i mam nadzieję że widać.

Mam teraz trochę inne pytnie, czy wszystkie mk1 w automacie miały przełączniki econo/sport i overdrive (mam wersję GLX kombi z 93roku)? Bo jeżeli nie ma innej skrzyni niż moja to bankowo mnie gazownicy w ciula robią :zly:

ps. Fredee czy ty też masz te przełączniki na skrzyni biegów?
pozdrawiam

pingwin
22-05-2005, 16:36
Nie robia Cie w ciula... Genralnie to skrzynia jest polaczona z komputerem silnika. Jesli komputer silnika dostaje bzdury, to wysyla te bzdury do skrzyni, a ta wariuje. Jest to zazwyczaj spowodowane tym, ze gazownicy wpinaja sie w sonde lambda w ten sposob, ze sygnalu nie starcza dla komputera EEC. I robi sie kaszana, bo silnikiem steruje modul gazu i ten chodzi ok, a skrzynia steruje nadal modul silnika.

I znowu, wszystko sie rozchodzi o to jak jest zalozona instalacja. Ponoc dla II gen da sie to zrobic tak, ze gaz i EEC nie wchodza sobie w droge. Ale latwiej jest po prostu zainstalowac sekwencje, ktora tez jest sterowana z EEC i po problemie.

Mam obecnie problemy z moim automatem i wszedzie jak slysza ze auto jest zagazowane slysze "no tak...".

Pozdrawiam,
pInGwIn

koras
22-05-2005, 17:06
Kurcze to mnie nie pocieszyłeś :wall: , przyznam szczerze że modliłem się o inną odpowiedź, chociaż w twojej jest też cień nadziei.
Może znajdę jakiegoś gazownika który potrafiłby to bezproblemowo zainstalować II generację do tego - chyba że stanowczo odradzacie takie wyjście.

Czy jest ktoś jeszcze może na forum z automatem i lpg?
Prosiłbym o dane dotyczące instalacji (czy macie te przyciski na skrzyni) i jeżeli jest ktoś z Poznania/ Bydgoszczy/ okolic z takim działającym zestawem to równiez warsztat w którym był gaz montowany.

pozdrawiam

badseed
22-05-2005, 17:59
Nie robia Cie w ciula... Genralnie to skrzynia jest polaczona z komputerem silnika. Jesli komputer silnika dostaje bzdury, to wysyla te bzdury do skrzyni, a ta wariuje. Jest to zazwyczaj spowodowane tym, ze gazownicy wpinaja sie w sonde lambda w ten sposob, ze sygnalu nie starcza dla komputera EEC. I robi sie kaszana, bo silnikiem steruje modul gazu i ten chodzi ok, a skrzynia steruje nadal modul silnika.

I znowu, wszystko sie rozchodzi o to jak jest zalozona instalacja. Ponoc dla II gen da sie to zrobic tak, ze gaz i EEC nie wchodza sobie w droge. Ale latwiej jest po prostu zainstalowac sekwencje, ktora tez jest sterowana z EEC i po problemie.

Mam obecnie problemy z moim automatem i wszedzie jak slysza ze auto jest zagazowane slysze "no tak...".

Pozdrawiam,
pInGwIn

Generalnie to go robia strasznie w ciula!!!
Co ma piernik do wiatraka.....
Gdzie ma wplyw skrzynia na rodzaj paliwa jakim jest zasilany silnik???
Instalacja II gen. nie jest wpieta w komputer pokladowy sterujacy silnikiem....jest wpieta tylko w sonde lambda dla czerpania sygnalu na podstawie ktorego komp gazowy ustala sklad mieszanki dodatkowo zaklada sie przekaznik ktory odcina sygnal biegnacy do wtryskiwaczy aby sie nie otwieraly jak auto pracuje na LPG.
Pozatym jak moze "nie starczy syganly dla kompa ECC" i co to jest komp ECC (to jest tylko protokul transmisji danych miedzy "kompem" w aucie a stacja diagnostyczna)....
Jesli II gen zalozona jest przez gazownika ktory sie na tym zna to wszystko jest OK.
Znajdz dobrego gazownika i zakladaj II gen.
Pozdrawiam!

badseed
22-05-2005, 18:03
skontaktuj sie z kolegą Patrykiem (na forum nazywa sie "badseed") z tego co wiem to ma w posiadaniu dwa zagazowane MDO...

Niestety juz tylko jedno MDO :( MkI juz jest u nowego wlasciciela....

Fredee
22-05-2005, 19:53
każda skrzynia automatyczna w mondeo miała przełącznik O/D i Eco/Sport - to standard. U mnie ze skrzynią nie dzieje się nic, mało tego - w mojej rodzinie są jeszcze 3 samochody z automatem na gaz - każdy chodzi dobrze - jeden MB190 2.3 i dwa ople senatory - w żadnym automat z gazem sie nie kłóci. Jak gazownik marudzi to moze po prostu nie chce mu się.... Moim zdaniem instalacji LPG jest bez różnicy czy jedzie z automatem czy bez ( zresztą - kiedyś przez tydzien jeździłem bez sondy lambda - jak mi padła i czekałem na nową - na LPG i automat sprawował się bez zarzutu.) NIe daj sobie wcisnąć kitu - znajdź dobrego gazownika i po krzyku. Wiadomo ze jak założą Ci IV gen to więcej na tym zarobią...nic nowego. POzdroffki i życze bezproblemowej eksploatacji.
:banan: :bigok:

koras
22-05-2005, 20:12
Hmm to może jednak rozejżę się za kimś innym :D Panowie jeżeli macie rację to uratowaliście mojego mundka - znaczy się jeżeli IIgen będzie działała jak trzeba (o ile podejmą się u mnie montowania tego) to mdo zostaje u mnie :metal

Fredee
22-05-2005, 20:32
No cóż - u mnie działa...ale nie gwarantuję że u Ciebie tez będzie na 100 % ok...wiesz - gwarancja do bramy....:)
W każdym razie - u mnie działa..:P
Pozdroffki

badseed
22-05-2005, 22:04
Hmm to może jednak rozejżę się za kimś innym :D Panowie jeżeli macie rację to uratowaliście mojego mundka - znaczy się jeżeli IIgen będzie działała jak trzeba (o ile podejmą się u mnie montowania tego) to mdo zostaje u mnie :metal

bedzie dzialac napewno jesli zrobi to dobry fachowiec!
I nie zapomnij o pkt.3 :) (swiece i kable)
jak juz znajdziesz warsztat to podczas instalacji stoj i patrz gosciowi na rece pytaj o wszystko i nie daj sie zwiesc tekstami "tak ma byc" :)
im wiecej info zbierzesz przy zakladaniu i o sposobie dzialania instalki tym madrzejszy bedziesz podczas jej eksploatacji :)
a pozniej to juz tylko jezdzic jezdzic i patrzec jak $ w kieszeni sie mnoza :)

P.S. szkoda by bylo autka sie pozbywac przez glupote i nie kompetencje gaziarza...
Wejdz na Autocentrum (http://autocentrum.pl) i na forum LPG popytaj o dobry warsztat w twoim miescie napewno ci chlopaki podpowiedza gdzie isc.
Pozdrawiam!

robocord
22-05-2005, 22:25
Witam Kolegów,

Może trochę Post Facum, ale dodam swoje trzy gosze o dyskusji. Mam MKII 2.5V6 automat i od począku (tzn. kiedy go sprowadziłem) mam założony gaz (od 9 miesięcy). Jedyne na co narzekał mój gazownik po założeniu to fakt że nieźle się musiał natrudzić żeby zmieścić instalację pod maskę. Co do samej pracy i jazdy na gzie to jak do tej pory (puk, puk w niemalowane drewno) wszystko jest ok (oczywiście mam gaz II generacji). Raz na samym początku zdarzyło mi się iż wyskoczył błąd skrzyni biegów (migała kontolka O/D OFF). Zatrzymałem się, wyłączyłem zapłon, ponownie włączyłem i wszystko było ok (nawet nie wiem czy to może mieć jakiś związek).

Pozdrawiam

koras
22-05-2005, 23:35
To mnie utwierdziliscie w przekonaniu ze cos mi krecili gazownicy :)

O świecach i kablach wiedziałem, brat juz na LPG wystukał trochę kilometrów, poza tym przekopałem chyba wszystkie tematy na forum o LPG zanim założyłem ten temat :)

Poza tym, słyszałem że mk1 ma jeszcze ręcznie regulowane zawory i należałoby pamiętać o ich regulacji co 20kkm przy jeździe na gazie.

Mam nadzieję że to wszystko, jak znajdę dobrego gazownika (badseed dzięki za linka-popytam) i zagazuję wózek dam znać jak działa.

W międzyczasie oczywiście wszelakie sugestie na temat LPG + automat mile widziane:)

pozdrawiam

Fredee
23-05-2005, 09:24
Witam. MKI ma hydraulicznie regulowane zawory we wszystkich silnikach poza dieslem.
POzdroffki
:bigok: :banan:

pingwin
23-05-2005, 15:14
Co ma piernik do wiatraka.....
Gdzie ma wplyw skrzynia na rodzaj paliwa jakim jest zasilany silnik???


Ma, i to duzo!

Jezeli "fachowcy" od gazu zle sie wepna w sonde lambda (tak ze jej sygnal nie dociera do komputera silnika), to silnik glupieje i caly czas widzi za uboga mieszanke. Po silniku tego nie widac, bo sterowaniem jego zasilaniem zajmuje sie modul instalacji gazowej. Skrzynia caly czas jest sterowana komputerem silnika. Genralnie, odczyt sondy lambda ma duzy wplyw na prace skrzyni (nie wiem czy akurat w mondeo).

Powyzsza teze potwierdzil mechanik, ktoremu zawiozlem dzisiaj mojego automata do naprawy. Sam mowil, ze juz kilka automatow "naprawil" wymieniajac sonde lambda, albo poprawiajac instalacje gazowa (jej elektryke).

Nie twierdze, ze nie da sie II gen podlaczyc prawidlowo, a jedynie to, ze gazownik musi byc swiadom tego, ze nawet pracujac na gazie, komputer silnika nadal potrzebuje sygnalu z sondy lambda. A wlasnie po to, zeby prawidlowo sterowac skrzynia.

Pozdrawiam,
pInGwIn

altoot
23-05-2005, 15:18
Niestety juz tylko jedno MDO :( MkI juz jest u nowego wlasciciela....



No to chyba dobrze, nie?? :metal :metal :metal :metal


Pisz na priv za ile poszedł

Fredee
23-05-2005, 15:51
nie rozumiem jak można źle podpiąć sonde lambda....podpina się równolegle do kabli sondy lambda instalację gazową i tyle. sygnały płynące z sondy idą do komputera silnika i do komputeraz LPG, oba kompy widzą tę samą sondę - przecież one z niej tylko czytają dane.
pozdroffki

koras
23-05-2005, 15:55
Przegląd bydgoskich warsztatów LPG zakończył się u monterów Elpigazu gdzie ojciec wylądował na końcu. Koszt instalacji to około 2200 zł - chyba drogo co? ale mam nadzieję że założą fachowo LPG.
Co do samego Elpigazu - polecacie te instalacje czy lepiej uciekać od tego jak najdalej?

badseed
23-05-2005, 16:07
Elpigaz to firma jakich wiele....jak dobrze zaloza to bedzie smigal OK.
2200 to chyba z butla w mmiejsce kola?
ja do V6 za II gen. placilem 2k ale z wielka butla 65l.

Fredee
23-05-2005, 16:18
a na montaż gazu zgłoś się koniecznie z nowymi świecami i z nowymi kablami WN - będziesz mial święty spokój od początku a i gaz Ci lepiej wyregulują. POzdroffki :bigok:

pingwin
23-05-2005, 16:18
nie rozumiem jak można źle podpiąć sonde lambda....podpina się szeregowo do kabli sondy lambda instalację gazową i tyle. sygnały płynące z sondy idą do komputera silnika i do komputeraz LPG, oba kompy widzą tę samą sondę - przecież one z niej tylko czytają dane.
pozdroffki

Nigdy sam nie podpinalem instalacji gazowej, wiec nie wiem. Mowie to co uslyszalem od madrzejszych i na wlasne oczy widzialem na monitorze komputera diagnostycznego.

Z elektrycznego punktu widzenia, jezeli sygnal przechodzi przez 2 polaczone szeregowo odbiorniki, to odbywa sie na kazdym z nich spadek napiecia, prawda? Jesli spadek napiecia na module LPG jest na tyle duzy, ze spada ponizej jakiegos tam progu tolerancji modulu silnika, to on jej moze po prostu nie widziec.

Kolega, co prawda w Lanosie, ma II gen i mierzyl sobie napiecia/prady na wejsciu do poszczegolnych modulow i stwierdzil to samo - zbyt niski poziom sygnalu za modulem LPG. Objawy mial takie, ze po przelaczeniu na benzyne samochod mu sie mulil, a na gazie bylo super.

Pozdrawiam,
pInGwIn

badseed
23-05-2005, 16:24
Kol. Pingwin nie wiesz nigdy czy ci "madrzejsi od ciebie " sa tak naprawde madrzy bo jest wiele przypadkow gdzie ci "madrzejsi" okazuja sie glabami i nie chca sie do tego przyznac wiec nie mozna sugerowac na podstawie 1 podpowiedzi "madrego"....
pozatym nie ma mozliwosci zeby sygnal na tyle zanikl zeby sprawiac problemy...nigdy nie slyszalem o czyms takim...

wiec dalej bede sie upieral ze "co ma piernik do wiatraka"....

pingwin
23-05-2005, 16:30
Dodam tylko tyle, ze ci madrzejsi to: elektryk z ASO, oraz 2 niezaleznych mechanikow specjalizujacych sie w automatach. Poza tym, sam widzialem na wydruku z kompa "uboga lambde".

Wyglada na to, ze obydwaj zostaniemy przy swoim zdaniu, i niech tak bedzie.

Pozdrawiam,
pInGwIn

Fredee
23-05-2005, 16:37
Chłopaki, ja myślę tak - poczekajmy az Koras założy LPG - jak będzie dobrze to każdy pójdzie na :beer: jak będzie źle (tylko teoretycznie - i tak będzie dobrze) to każdy pójdzie na :beer: .
Co Wy na to?
:beer:

pingwin
23-05-2005, 17:11
Jestem za :) tak czy owak :beer:

Pozdrawiam,
pInGwIn

koras
23-05-2005, 19:10
Na montaż będę musiał jeszcze z tydzeń poczekac więc tak szybko na to :beer: się nie wybierajcie :) , znaleźć gazownika który nie będzie znajdował co raz to nowych powodów żeby zniechęcić mnie do instalacji IIgen to u mnie problem tym bardziej wybrać najlepszego z nich nie będzie łatwo.

Jak na razie to właśnie w Elpigazie może mi założą za 2200 (butla toroidalna).

Za wszelakie rady dzięki. Zgłoszę się po zagazowaniu samochodu.

badseed
23-05-2005, 20:41
Chłopaki, ja myślę tak - poczekajmy az Koras założy LPG - jak będzie dobrze to każdy pójdzie na :beer: jak będzie źle (tylko teoretycznie - i tak będzie dobrze) to każdy pójdzie na :beer: .
Co Wy na to?
:beer:

:beer: jestem za a nawet przeciw bo :beer: :beer: by mozna :)

:beer: :beer: :beer: za instalke Koras-ia :)

:beer: :beer: :beer: :beer: za "madrych" :metal niech nam sluza i sie nie myla :)

HEVA
23-05-2005, 21:03
Na montaż będę musiał jeszcze z tydzeń poczekac więc tak szybko na to :beer: się nie wybierajcie :) , znaleźć gazownika który nie będzie znajdował co raz to nowych powodów żeby zniechęcić mnie do instalacji IIgen to u mnie problem tym bardziej wybrać najlepszego z nich nie będzie łatwo.
Jak na razie to właśnie w Elpigazie może mi założą za 2200 (butla toroidalna).
Za wszelakie rady dzięki. Zgłoszę się po zagazowaniu samochodu.

A gdzie gazujesz maszynę? Dobrzy gazownicy i znający się na sprawie są na Gajowej na Bartodziejach i na Błoniu, chyba ul. Czerwonego Krzyża. U nich nigdy nie ma słów "ale panie.... tam to jest automat i to mogą być problemy...".

koras
24-05-2005, 17:57
Na razie nie wybrałem gazownika, ja jestem tymczasowo w poznaniu a mundek jeździ po bydgoszczy.
Jak się nie mylę ojciec dzwonił na gajową ale rezultatów tej rozmowy nie pamiętam, zajrzę do nich osobiście jak tylko będę w bydzi, dzięki za namiary, jak macie solidnych gazowników dajcie namiary na PW :)

pingwin
24-05-2005, 19:24
Ja montowalem w Swarzedzu na ul. Kurnickiej i jestem zadowolony. Widzialem, ze tam niezle bryczki przyjezdzaja (nowa E-klasa V8 m.in.). Z tym, ze jest do nich dosyc duza kolejka, wiec terminy jakies 2-3 tygodnie. Ale skoro ludzie tak sie tam pchaja, to nie bez powodu.

Jakbys chcial dokladniejsze namiary to daj znac.

Pozdrawiam,
pInGwIn

koras
24-05-2005, 22:02
Hehe jak dobrze pamiętam to coś Tobie się kaszani (no chyba że to nie jest związane z LPG tylko skrzynia wariuje sama z siebie) :)

O Swarzędzkich instalatorach czytałem dużo dobrego (możliwe że to ci sami) ludzie z Niemiec nawet do nich jeżdżą więc coś to znaczy.

Jak możesz to daj dokładne namiary.

pozdrawiam

ps. tak dla pewności, czy słyszeliście żeby komuś roz...ało kolektor przy instalacjio II gen?? ojciec ma jeszcze wątpliwości więc pytam :)

pingwin
24-05-2005, 22:54
Namiary to:

Swarzedz, ul. Kurnicka 18
tel. 651-13-35
kom. 602-869-344

U mnie kaszana byla z komputerem od gazu, ale to nie ich wina i wymienili na gwarancji.

Automat zepsul sie sam z siebie, elektryk z ASO sprawdzal i mowil, ze do instalacji gazu nie mozna sie doczepic.

Zgadza sie, jezdza do nich niemcy.

Pozdrawiam,
pInGwIn