PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Stozek simota short ram problem z praca silnika.



Dud3k
15-03-2014, 21:50
Witam wszystkich forumowiczow ;) z racji tego ze jestem zwolennikiem roznej masci stozkow w aucie a zaczelo sie od hondy ;p stozek zagoscil dzis w moim mondeo silnik 1.8 duratec 125km z lpg. zamontowalem go w prosty sposob czyli wywalenie puszki plus kawalek rurki. Po pierwszym odpaleniu okazalo sie ze auto na wolnych obrotach ledwo co chodzi tzn rzucalo silnikiem ogolem ciezko mu bylo ale tylko na wolnych obr. po ogledzinach docisniecie (czyt. uszczelnienie, opaski itp) rurki od (odmy?) ta doodatkowa rurka na ruurze od dolotu rozwiazala problem co bylo dla mnie dziwne ;p o ale dzis wybrallem sie w trase i brak mocy jakies strzelanie w ogole masakra ;/ po powroocie do serii wszystko wrocilo do normy. Dzis mega wiatr byl czy to moze od tak silnego wiatru za duzo powietrza dostawal (caly czas chodzi tez went. chlodnicy, uszkodzony czuujnik).
czy too reczej chodzi o osloniecie filtra czy raczej cos nie tak gdzies dalej jest ? problem sie pojawia i naa pb i lpg

ps. przepraszam za brak pl znakow i bledy ale pisze z chinskiego fona ;p
pozdrawiam ;)

Remik
15-03-2014, 22:56
Moim zdaniem do mondka a tym bardziej z lpg stożek to nie jest najlepszy pomysł... A powiedz konkretnie dlaczego chcesz go zamontować?

Linarr
15-03-2014, 23:00
https://www.youtube.com/watch?v=Oz6xGv1RU7Y
stożek powinien mieć osłonę termiczną. Odpinałeś aku po montażu stożka?

Dud3k
15-03-2014, 23:08
Montaz tyko ze wzgledu na dzwiek ;) nie wierze w cuda typu 10 koni wiecej ;p tak tez myslalem o tej oslonie, moze cos wykombinuje z kwasoweczki polerowanej ;) nie odpinalem czyli wymagany jest taki zabieg ?

Wysłane z mojego ZTE V970 przy użyciu Tapatalka

Remik
15-03-2014, 23:12
stożek powinien mieć osłonę termiczną
Myślisz że to zdziała cuda? ;) Z aku możesz mieć rację, komputer musi się od nowa nauczyć.

Jacob_
15-03-2014, 23:13
Z tym aku to chodzi chyba o to, zeby pozniej zrobic samoadaptacje ecu, zeby komp sie zgral z tym stozkiem? Hmm...nie wiem, ale tak mi sie wydaje :d

Wytapatalkane z SGS Adv

Linarr
15-03-2014, 23:16
stożek powinien mieć osłonę termiczną
Myślisz że to zdziała cuda? ;) Z aku możesz mieć rację, komputer musi się od nowa nauczyć.

a po co masz intercooler? bo na ciepłym powietrzu by nie jechał (i tak tego nie robi :hehe:) a stożek bez osłony łapie gorące powietrze od silnika

---------- Post added at 23:16 ---------- Previous post was at 23:15 ----------


Z tym aku to chodzi chyba o to, zeby pozniej zrobic samoadaptacje ecu, zeby komp sie zgral z tym stozkiem? Hmm...nie wiem, ale tak mi sie wydaje :d

Wytapatalkane z SGS Adv

można to tak ująć.. na stożku jest inna przepustowość powietrza i komp nauczony serii głupieje ;)

@autor wymienialeś tylko airboxa na stożek tak? reszta dolotu z wszystkimi czujnikami i rurkami jest taka sama?

Dud3k
15-03-2014, 23:20
Przetestuje po week ;) ale dziwi mnie troche ta sytuacja z ta rurka przy filtrze. Jak byla lekko nieszczelna to byl wlasnie ten problem z nierowna praca po uszczelnieniu problemu nie bylo ale powrocil na trasie przy mega wietrznej pogodzie

Wysłane z mojego ZTE V970 przy użyciu Tapatalka

---------- Post added at 22:20 ---------- Previous post was at 22:17 ----------


Przetestuje po week ;) ale dziwi mnie troche ta sytuacja z ta rurka przy filtrze. Jak byla lekko nieszczelna to byl wlasnie ten problem z nierowna praca po uszczelnieniu problemu nie bylo ale powrocil na trasie przy mega wietrznej pogodzie

Wysłane z mojego ZTE V970 przy użyciu Tapatalka


Edit: tak reszta zostala seria tylko sam stozek dolozony na ori rury


Wysłane z mojego ZTE V970 przy użyciu Tapatalka

Remik
15-03-2014, 23:41
(i tak tego nie robi )
Rozpisz to jaśniej...

http://i1.wowy.pl/c3921bb786c82b0b558d8683550ff3d9f19599f0/moj-samochod-gif-gif




Po pierwszym odpaleniu okazalo sie ze auto na wolnych obrotach ledwo co chodzi

a stożek bez osłony łapie gorące powietrze od silnika
Wybacz ale wysokich temperatur o tej porze jeszcze nie mamy...

Linarr
16-03-2014, 11:48
w dieslu może nie, ale jak ja otworze maskę to czuć te gorące powietrze więc nie powiesz mi że w filtr wpada powietrze o takiej temp jak na zewnątrz

---------- Post added at 11:48 ---------- Previous post was at 11:47 ----------


Rozpisz to jaśniej...
tddi demonem prędkości nie jest :p

Remik
16-03-2014, 17:35
Dud3k (http://mondeoklubpolska.pl/member.php/31006-Dud3k), jak nadal będziesz walczył ze stożkiem to cyknij fotkę jak to mniej więcej zamontowałeś.

ratmed24
17-03-2014, 11:24
założyłeś stożek i przepływomierz wariuje a dodatkowo gaz masz to nie dziwne, że padaka się zrobiła a miało być lepiej, z tym powietrzem ciepłym to tez bankowo jest lipa bez separacji stożka, ale daj fotkę jak to zmontowałeś żeby było jasne to i jak, układ dolotu powietrza -masz chwytak powietrza a potem rura do obudowy filtra -jak obudowę wywaliłeś czy samą górę i wsadziłeś tam stożek to jak ma dobrze auto chodzić i nic dziwnego, że strzela na gazie. Wg mnie jak nie masz wiedzy (to nie obraza a ni zarzut ) to będzie tylko gorzej, alternatywą jest filtr K&N lub pipercross zamiast ori filtra, ale w zasadzie to powiedz jaki był cel tej modyfikacji? mając gaz ja bym odpuścił stożek.

Linarr
17-03-2014, 12:47
akurat gaz to tu nie ma nic do gadania

chodzi o to czy komp benzynowy ogarnie inną ilość zasysanego powietrza. Ale punkt pierwszy to reset ecu

---------- Post added at 12:47 ---------- Previous post was at 12:46 ----------

co do gazu to wymagana jest potem korekta map

Dud3k
17-03-2014, 23:03
Cyknę fotkę dopiero w następnym tygodniu bo póki co żona jeździ do pracy i nie chce żeby coś jej się w trasie popieprzyło. Montaż jak już pisałem wywaliłem tylko ori puszkę dołożyłem 20 cm rurki i na to stożek. Cel montażu stożka tylko i wyłącznie walory dzwiękowe. Co do braku wiedzy, przez moje ręce przeszło już kilka aut. Między innymi dwie Hondy (civic, accord) faktem jest ze tam są silniki jeszcze prostej konstrukcji (czyt. aparat zapłonowy) tam nie trzeba było robić reseta ecu itp. wystarczył sam dolot i chodziło jak należy. myślałem że z mondeo będzie tak samo ale jednak sie troszkę przeliczyłem a no i w japońcu nie było róznicy czy gaz czy pb w dodatku żadnej korekty gazu nie robiłem. To byla pierwsza próba zrobię kolejną jak się uda ogarnąc to dam znać narazie troche czasu brakuje żeby się do tego przybrać :)

ratmed24
17-03-2014, 23:13
A tu w mk3 więcej elektroniki i czujników i auto wariuje, dobrze kolega linarr radzi logiczne te porady, ale jak ma to dobrze chodzić to separacja stożka potrzebna -będzie mulił w upały przy emeryckiej jeździe w korkach

zajec
18-03-2014, 06:47
masz "podtlenek LPG", więc (w zależności od instalacji) możesz mieć problemy z jazdą na LPG, gdy odseparujesz filtr od ciepłego powietrza - zimne powietrze dostarczone do mieszanki spowodować może znaczne rozrzedzenie mieszanki, a to przesunie ją mocno w stronę ubogiej...
Dlatego też (nagminnie przy instalacji II gen.) gazownicy ściągają wszelkie rury doprowadzające zimne powietrze spoza komory silnika...
Co nie zmienia faktu, że na 90% założenie stożka przyniesie stratę mocy zamiast przyrost. A żeby się przekonać, musiałbyś odwiedzić hamownię, a później na strojenie :) sam reset ECU guzik da, bo zmiany są za duże...
Podmianka normalnej puchy na stożek była już wielokrotnie przerabiana i niemalże zawsze zmiany "na lepsze" były placebo, a hamownia brutalnie weryfikowała rzeczywistość...

steell
19-03-2014, 19:28
Wygląda na to, ze trzeba odpiąć klemę, potem pojeździć trochę na benzynie, bez przełączania na gaz. Jak silnik się ustabilizuje to można jechać do gaziarza by zestroił podtlenek. Dopiero wtedy auto powinno zachowywać się normalnie. Przed latem dobrze by było tak jak koledzy radzili zrobić osłonę termiczną i doprowadzenie powietrza.

MiKi
19-03-2014, 21:07
No i dlatego do Mondeo lepsza opcja od stożka jest sportowa wkładka :)
Ja też do swojego chcialem zamontować stożek opcji montażu mialem dwie [komora silnika i nadkole], duzo problemow z odseparowaniem cieplego powietrza poźniej jak juz na to znalazlem knifa na forum lub internecie to okazalo sie ze za malo miejsca[opcja druga] a nie ma co dawać małego stożka bo auto sie zamuli wiec przemyslalem sprawe na spokojnie i kupilem wkładke K&N za bodajże 350 pln i śmiga super z czym mam pewność ze silnik na tym nie cierpi i nie ma żadnego problemu :)

Fenix9009
03-04-2014, 22:29
Polecam fachowa literaturę np. Wajand - Tłokowe silniki spalinowe a w niej opisane jest iż możemy zmienić charkterystykę silnika zmieniając długość układu dolotowego. A wiec nie polecam ingerowania w dolot bez dokonania prawidłowych obliczeń ( tam chyba nawet jest wzór )

Dud3k
07-04-2014, 19:03
Sprawa sie wyjaśniła. W week wywalałem klapki z kolektora ssącego bo już było je słychać i przy składaniu już wszystkiego założyłem spowrotem stożek osłonięty, zrobiłem samoadaptacje ale to nic nie dało więc powrot do serii i tak już zostaje :)

Locos
07-04-2014, 23:48
będąc przy temacie innych filtrów pozwolę się zapytać co sądzicie o wkładkach o standardowych wymiarach z firm np k&n simota czy pipercross? Nie chodzi mi tu o podnoszenie mocy w moim klekocie (tddi 115km 2001r) Chciałbym się dowiedzieć czy nie mają złego wpływu na pracę silnika? Może coś sapnie? o Ile w klekocie jest to możliwe :)

steell
31-05-2014, 21:05
Ja niedawno do swojego grzechotnika założyłem wkładkę firmy Simona jak narazie nie widzę negatywnych objawów

Wysłane z mojego GT-S5660 za pomocą Tapatalk 2