PDA

Zobacz pełną wersję : Uwaga na ten samochód



swietyBB
18-03-2014, 23:42
Witam,
chciałbym ostrzec potencjalnych kupców mojego byłego samochodu, w listopadzie uległ wypadkowi uszkodzony był cały prawy bok razem z przednim zawieszeniem, według rzeczoznawcy z ergo hestii była to szkoda całkowita. Handlarze przy okazji cofnęli licznik o około 40 tyś km.
link do ogłoszenia:

uwaga (otomoto.pl/ford-mondeo-climatronic-pelna-elektryka-C32535790.html)

RalfiX78
19-03-2014, 00:13
Masz foty jak wyglądał po wypadku ?

swietyBB
19-03-2014, 00:25
mam, wrzucę jutro bo w tej chwili w pracy jestem

manio49
19-03-2014, 01:41
Przynajmniej nie robią żenady że bezwypadkowy. A licznik cofnięty do "polskiej" wartości :facepalm:

kruszyna
19-03-2014, 02:01
fajny kolorek swoją drogą :)

swietyBB
19-03-2014, 02:11
fajny kolorek swoją drogą :)

to fakt jak był umyty wyglądał świetnie

Pucek_TM
19-03-2014, 08:48
Nie wiem komu opłącałoby się naprawiać poważne szkody w takich tanich autach. Pewnie uszkodzenia nie były wcale takie ogromne. Do szkody całkowitej nie trzeba wcale dużo. Ja w focusie dostałem całke, a z miejsca stłuczki wróciłem na kołach :) Czekamy na foty. Według mnie jeżeli konstrukcja auta nie była naruszona to nie ma nic złego. Zawieszenie uszkodzone? No cóż częśto i łatwo można uszkodzić zawieszenie.

swietyBB
19-03-2014, 13:29
http://i60.tinypic.com/2ywcp42.jpg

---------- Post added at 13:29 ---------- Previous post was at 13:03 ----------


Nie wiem komu opłącałoby się naprawiać poważne szkody w takich tanich autach. Pewnie uszkodzenia nie były wcale takie ogromne. Do szkody całkowitej nie trzeba wcale dużo. Ja w focusie dostałem całke, a z miejsca stłuczki wróciłem na kołach :) Czekamy na foty. Według mnie jeżeli konstrukcja auta nie była naruszona to nie ma nic złego. Zawieszenie uszkodzone? No cóż częśto i łatwo można uszkodzić zawieszenie.

z racji że jestem z wykształcenia blacharzem samochodowym chociaż w zawodzie nie pracuję od 14 lat to mimo wszystko odrobinę orientuję się w sprawach blacharskich, nie napisałem że banan był z tego samochodu tylko chciałem zwrócić uwagę na to że gdyby ktoś nie znał się za dobrze na samochodach nie chciałbym żeby ktoś się naciął nieświadomie na niego i druga sprawa cofnięty licznik, może niedużo ale jednak jest to oszustwo, no chyba że Tobie to nie przeszkadza więc śmigaj do Gliwic i kup go sobie;) znalazłem jedno zdjęcie a poza tym mogę powiedzieć że dostałem odszkodowanie z ubezpieczalni 12450zł, za 3750 sprzedałem go na aukcji więc jeśli chodzi o naprawę to ktoś kto ma warsztat blach-lak wydał na naprawę do 3500 więc policz sobie ile na nim może zarobić więc sądzę że jest opłacalne,a jeśli chodzi o uszkodzenia których nie widać to:
oba słupki były uszkodzone, z lewej strony tylne drzwi do wymiany przednie od pomalowania bo bardzo delikatne uszkodzenie było, przednia szyba pęknięta oprócz tego samochód wcześniej był z przodu uszkodzony, zauważyłem to przy zakupie, miał pęknięte przednie wzmocnienie przy prawym reflektorze ktoś to kleił ale pękło, podłużnica prawa od góry nie było widać na niej śladów uszkodzeń ale od dołu nie była dokładnie wyprostowana, prawy reflektor uszkodzone miał mocowanie i brakowało w nim silniczka od regulacji, oprócz tego już po zakupie zauważyłem że kombinowane było z instalacją przy fotelu kierowcy, z tego co pamiętam w tej chwili to chyba tyle odnośnie opisu

Pucek_TM
19-03-2014, 16:02
Chyba najgorszy z tego jest cofnięty przebieg, bo sprzedają auta po gorszych dzwonach. Ale cóż. Przygotowany pod polskie wymagania. A jak dawno auto sprzedałeś?

kevin27
19-03-2014, 17:04
off top + info dla potomnych kiedy aukcja będzie nieaktualna:
wątek dotyczy czerwonego mondeo mk3 FL z 2005 roku nr Vin: WF0WXXGBBW5C65821 ; nr rejestracyjny: SB6183K, nr kom do sprzedającego 698660040

Pozdrawiam

swietyBB
19-03-2014, 17:19
sprzedany około 20-tego grudnia

Dziadzia
19-03-2014, 17:41
Siemka a ja go kojarze w BB jak jeszcze cały był . Jakiś spocik by się przydał .

Jakub
19-03-2014, 17:42
Tez go chyba na bielsku widziałem parę razy.

poleciało z autosana H9-11

Pucek_TM
19-03-2014, 18:50
odszkodowanie z ubezpieczalni 12450zł, za 3750 sprzedałem
Jak sobie przypomne ile mi zeszłym roku zapłacili za przód z xenonami to aż krew zalewa.

swietyBB
19-03-2014, 23:59
ja też lekko nie miałem z wypłatą odszkodowania, chcieli mnie orżnąć na 5,5 tysia ale wysłanie papierów i 200zł do kancelarii adwokackiej zrobiło swoje:happy:

---------- Post added at 23:59 ---------- Previous post was at 23:33 ----------


Siemka a ja go kojarze w BB jak jeszcze cały był . Jakiś spocik by się przydał .

Daj znać jeśli coś będzie organizowane, niestety krótko cieszyłem się poprzednim mondkiem i nie miałem okazji integrować się z Wami więc czas nadrobić zaległości