PDA

Zobacz pełną wersję : [TDDi MKIII] olej i filtr. jaki wybrać?



Tomekbc
19-03-2014, 19:00
witam!
Panowie, w moim Mondziaku nadszedł czas na wymianę oleju i filtra.
Niestety nie wiem jaki olej był lany wcześniej ;/ nie mam żadnej informacji na ten temat.
Czytałem że OLEJ FORMUŁA F 5w30 do 2.0tddi ale nie wiem czy przy przebiegu 271tyś mogę zalać full syntetic nie wiedząc co było lane wcześniej ?

ghostu
19-03-2014, 19:09
witam!
Panowie, w moim Mondziaku nadszedł czas na wymianę oleju i filtra.
Niestety nie wiem jaki olej był lany wcześniej ;/ nie mam żadnej informacji na ten temat.
Czytałem że OLEJ FORMUŁA F 5w30 do 2.0tddi ale nie wiem czy przy przebiegu 271tyś mogę zalać full syntetic nie wiedząc co było lane wcześniej ?
Mam 244 tysie nalatane i cały czas na Formuła F 5W30.Filtr/wkład zawsze ori od Łukawskiego.
Nie wiesz co było wcześniej ? Nie szkodzi.Spuść stary olej do końca.Wstaw nowy wkład filtra i zalej Formułą.Przejedz się z 5km i spuść z powrotem olej,ale bez wyjmowania wkładu filtra.Tu chodzi o przepłukanie silnika w sposób dla niego bezpieczny.Zalej na nowo Formułe świeżą i lataj.Wiem...to koszt,bo ten olej nie jest tani,ale takie płukanki już nie raz robiłem i w moich autach i klientów.Nic się nie dzieje za wyjątkiem lżejszej kieszeni,ale to jednorazowy wydatek.

falcoln
19-03-2014, 19:09
full syntetic
a od kiedy formula F to pełen syntetyk? :hmm:

Tomekbc
19-03-2014, 19:16
no Formuła F to full syntetic, Formuła E był semi? czyż nie?

falcoln
19-03-2014, 20:11
Formula F to synthetic technology, a to nie jest full ;P mało który olej to prawdziwy syntetyk