PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] konserwacja progow i nadkoli



gruniu
21-03-2014, 17:40
jak w temacie
w moim mk2, progi poszly do wymiany, stan ich byl oplakany
progi przy okazji z nadkolami z tylu
lakiernik pokazl mi wnetrze progow, po ich wycieciu i tam tez wszystko pordzewiale

jak zabezpieczyc te elementy w mk3, zeby nie bylo takiego przypadku, lub go opoznic
jaiego srodka uzyc? nawiercic progi i cos wtrysnac do srodka?

Sławomir
21-03-2014, 18:13
Polecam ;http://www.google.pl/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&docid=fE0BwDHPRlkLGM&tbnid=jHMtfubkf-E5CM:&ved=0CAYQjRw&url=http%3A%2F%2Fwww.valvolinepolska.pl%2Fszukaj%2 Ctectyl%2C0.html&ei=3HIsU8i8IaOBywOLl4CgCw&bvm=bv.63316862,d.bGE&psig=AFQjCNEeWHXUGmCflsB7tUd1pdYoNOMsgg&ust=1395508135562763

Tomasz
22-03-2014, 13:20
To co podał Sławomir, ale tylko ten drugi z linku. Tectyl ML (ten biały). Mozna go kłaść nawet na niedużą rdzę powierzchniową, czyli jak zaczęło coś się rude robić to powinno pomóc. Na dodatek preparat ten ma specjalną rurkę (ok. 25-30cm zakończoną dyszą wirującą).

gruniu
24-03-2014, 06:01
sa jakies szczeliny w progach, gdzie mozna wjechac rurka?
czy moze trzeba nawiercac?

Tomasz
24-03-2014, 07:40
W mkIII nie wiem. W mkI na pewno jest wlot i wylot progu zamknięty gumowym kapslem oraz na środkowym słupku jest też taki kapsel. Otwory spustowe są zbyt małe żeby wprowadzić sondę. Po zdjęciu plastików na progach i odsunięciu tapicerki też są otwory przez które można zrobić konserwację. Trzeba tylko pamiętać, że próg oprócz poszycia wewnętrznego i zewnętrznego ma pionową przegrodę w środku. Są w niej prostokątne okienka, przez które trzeba przeprowadzić sondę do konserwacji (tak żeby zakonserwować próg wewnętrzny i zewnętrzny). i na koniec trzeba pamiętać o udrożnieniu otworów odwadniających w progach, bo inaczej szybciej zgniją niż bez konserwacji.

gruniu
22-04-2014, 08:01
na srodkowym slupku jest widoczny korek
ale od spodu nie widze
zamierzam w tym tygodniu popryskac tectyl ml
drzwi tez tym preparatem pryskac od srodka?

Tomasz
22-04-2014, 08:09
Można. Moje drzwi nie miały oznak korozji to dostały tectyla czarnego.On jest trochę gęstszy, z racji tego, że nie musi pchać się przez rurkę.

Mortal_Kombat
22-04-2014, 17:44
ale od spodu nie widze
Za listwą progu powinny być trzy korki od spodu, więc nic nie trzeba wiercić. Drzwi jak najbardziej, jak dodatkowo psiknąłem je od zewnątrz po uszczelnieniu u dołu, ponieważ tam najczęściej pojawia się rdza, minus tego rozwiązania że trochę bród się przylepia do tego, ale dla mnie ważniejsze że chroni od rdzy. Psiknij też maskę i pokrywę bagażnika, plus przydało by się psiknąć podłużnice z przodu i z tyłu.

gruniu
19-06-2014, 18:51
W którym miejscu są te korki? Za listwa od wewnątrz?
Jak ta listwe zdemontowac?

Mortal_Kombat
20-06-2014, 21:12
Chodziło mi o tą listwę z blachy pod podwoziem, pod którą podstawia się lewarek do podnoszenia auta.

gruniu
20-06-2014, 21:41
masz jakies foto?
nie mam kanalu i jak bede jechal do kumpla na kanal, to dobrze wiedziec gdzie pryskac

Mortal_Kombat
22-06-2014, 18:32
Nie mam, bez kanału też je spokojnie zobaczysz, chyba że ktoś wcześniej je czymś zapryskał.

Zebra
25-06-2014, 07:20
Dolacze sie do tematu z pytaniem.
Bede w weekend mial spawana reperaturke lewego tylnego blotnika.
Rozumiem ze tym prepartatem ml bialym koge zabezpieczyc od wewnatrz ale czy valvoline posiada jakis aktywny podklad pod lakier??


Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka

Mortal_Kombat
25-06-2014, 16:50
Rozumiem ze tym prepartatem ml bialym koge zabezpieczyc od wewnatrz ale czy valvoline posiada jakis aktywny podklad pod lakier??
Tectylem ML możesz też psiknać na zewnątrz, zastyga i tworzy elastyczną, trwałą warstwę, na to można dać jeszcze tectyla bodysafe dla pełnej ochrony. Ja u siebie tymi oboma środkami zabezpieczyłem podwozie i dobrze się to trzyma. Z podkładów możesz dać reaktywny Novola (jak na to dasz jeszcze epoksydowy, to będziesz mieć super ochronę przed korozją), Cortanin f lub Fertan. Jak gdzieś masz dużo wżerów to bym bardziej skłaniał się do Cortanina i Fertana.

Tomasz
25-06-2014, 17:01
Tectyl nie nadaje się do malowania, z tego powodu, że nie zastyga do końca i jest tłusty.


Z podkładów możesz dać reaktywnyNależy tylko pamiętać, że na reaktywny nie wolno szpachlować szpachlówką poliestrową, ani malować. Na reaktywny najpierw zwykły podkład a dopiero potem szpachla lub kolorek.

Mortal_Kombat
25-06-2014, 17:46
Tectyl nie nadaje się do malowania, z tego powodu, że nie zastyga do końca i jest tłusty.
Malować nim w żadnym wypadku :). Chodziło mi, żeby go dać na pomalowaną już blachę, konkretnie do nadkola, jako kolejne zabezpieczenie, że nie tylko do profili zamkniętych się nadaje.

Jeszcze wrzucę taki schemat z Novola jak malować

http://i61.tinypic.com/2hpomz4.jpg

Kafar
29-06-2014, 08:31
Podłączę się do tematu.

Mam delikatne oznaki rudej na rantach drzwi. Zapodać czarnego czy białego Tectyla?

Czarny chyba będzie bardziej odpowiedni?

Tomasz
29-06-2014, 08:37
Jak już jest ruda to sam tectyl tego nie zabezpieczy, ale bardziej skuteczny jest biały. Czarny bardziej nadaje się do zabezpieczania śrub i powierzchni nowych.

Kafar
29-06-2014, 09:00
Jak już jest ruda to sam tectyl tego nie zabezpieczy, ale bardziej skuteczny jest biały. Czarny bardziej nadaje się do zabezpieczania śrub i powierzchni nowych.

A biały rozumiem w puszce jest czarny?:)

Tomasz
29-06-2014, 09:27
Tego co używałem w robocie to był przezroczysty.

Kafar
29-06-2014, 10:33
O to nawet dobrze. Dzięki za info, kupuję w takim razie.