PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Czujniki zużycia klocków - doprecyzowanie



cyberchild
27-03-2014, 09:12
Panowie

Przeczytałem chyba wszystkie wątki traktujące w temacie klocków i ich czujników, ale nadal mam wątpliwość.
Chcę się dowiedzieć, czy jest możliwość ustalenia, czy mam w/w bez oglądania samochodu, na pdst. VIN itp.
Auto stoi dość daleko, u blacharza niepotrafiącego mi jednoznacznie powiedzieć, czy są czujniki, a ja chce nabyć komplet tarcz/klocków w necie.

VIN: WF0NXXGBBNXU43470

Z lektury wątków dowiedziałem się że:
- od 99 roku nie montowano czujników
- ale mogą jednak być
- jeśli nie ma check panelu, to nie ma czujników
- ale mimo to mogą być

Z góry dzięki za pomoc w rozwianiu wątpliwości.

Alanos77
27-03-2014, 09:53
Możesz mieć i nie Ford to jedna wielka tajemnica, ja sam zapytam w temacie czujników zurzycia klocków,mam mk1 94r nie mam ani check panel ani trip,a mam dyndające wolne kostki koło amorków przód i nie ma ich gdzie wpiąć ,czy to od czujników?dodam że ABSy są wpięte na 4 koła i działają prawidłowo.
Jak by ktoś ustalał koledze po Vin to ja swój też daje i niech mi sprawdzi,dzięki
VIN: WF0AXXGBBARL60402

damian1903
27-03-2014, 12:14
po nr Vin też nie masz 100% pewności że masz czy nie.Mógł ktoś je dokładać osobiście lub mógł uszkodzić wiązke.

Alanos77
28-03-2014, 14:11
No to w sumie obaj z kolegą cyberchild jesteśmy w czarnej coś tam.

Stasio1948
28-03-2014, 20:29
Jak w Mk2 nie ma checkpanela to nie ma też czujników zużycia klocków.Jeśli jest checkpanel to czujniki są ale jest kilka opcji.
Przy tarczach z tyłu są dwa czujniki zawsze a z przodu może być albo tylko w lewym kole (zawsze).albo w obu przednich kołach.
Przy bębnach z tyłu czujniki są tylko z przodu-analogicznie jeden w kole lewym (zawsze) lub dwa-w kole lewym i prawym.Z tyłu pod kanapą zamiast wiązek do czujników są założone zworki we wtyczkach.

pleban
30-03-2014, 09:30
Jeżeli nie masz check panelu to nie ma nawet sensu kupować klocków z czujnikiem bo i tak nie ma co ci wyświetlić info o kończących się klockach.
Jeżeli masz klocki powinny być z czujnikami.