PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Chłodnica wody- rożnice



Rocco
03-04-2014, 20:44
Czy do Mondeo mk2 99' 1,8 benzyna będzie pasowała chłodnica wody od Mondka 2,0 lub 1,6 benzyna albo od diesla?
z góry dzięki za odpowiedź bo mam dziurkę, chłodnicy jeszcze nie wyciągałem i nie mam jak porównać.
Kolejne pytanie czy warto kupić używkę ze szrotu czy lepiej zainwestować w nową i może ktoś wie jak się to przedstawia cenowo?

gacznik
03-04-2014, 20:50
Nie wiem jak w dieslu, ale w silnikach benzynowych mk2, chłodnice są takie same, czy to jest zetec 1,6, czy też duratec 2,5 V6.
Co do zakupu, to polecam jednak nową. Kupisz używkę i nie masz pewności, czy za kilka miesięcy nie będzie się z niej lało.

Rocco
03-04-2014, 22:11
chodzi o to że nie leje mi się z chłodnicy tylko maleńką dziurką gdzieś na dole przy złączeniu z gumą po nagrzaniu woda wylatuje pod dużym ciśnieniem i zastanawiam się ciągle czy to pękł plastik w chłodnicy czy może gdzieś w gumie zrobiła się dziurka...

z tego co robiłem rozeznanie to nie warto spawać plastiku chłodnicy bo gwarancji nie ma że wytrzyma - jedyną metodą jest nawiercenie w tej dziurce małym wiertłem i wkręcenie wkręta po dokładnym zalaniu miejsca silikonem.
czy może ktoś z Was próbował coś robić z plastikiem z boku chłodnicy przy połączeniu z gumą na dole?

damian1903
03-04-2014, 22:34
w silnikach benzynowych mk2, chłodnice są takie same, czy to jest zetec 1,6, czy też duratec 2,5 V6.
bzdura,chłodnica od 2.5 ma dodatkowe odpowietrzenie tak samo jak i od diesla,czyli kolega musi szukać chłodnicy od 1.6 1.8 2.0 16V

Rocco
05-04-2014, 23:28
ok nieaktualne - do 1,8 pasuje chlodnica od 2,0 benzyna - dzieki za odpowiedzi - temat do zamkniecia