PDA

Zobacz pełną wersję : [All] przenośny system CA do ciężarówki



Jaub_nowe
05-04-2014, 19:19
Witam zainteresowanych.

Nurtuje mnie zagadnienie odnośnie modernizacji CA w ciężarówce. Nie może być to stałe rozwiązanie, co stanowi dość duży problem. Dla tego też poruszam to na forum.

Pracuje w systemie 3/1. Trzy tygodnie spędzam w Ciężarówce, (za każdym razem w innej) która jest strasznie uboga w efekty dźwiękowe. Chciałbym to zmienić. Ze względu na zmiany samochodów montaż i demontaż powinien być mało skomplikowany, tzn ograniczona ilość przewodów do pociągnięcia lub ich brak.

Wpadłem na pomysł i chciałbym go przedyskutować z wami.

- zmiana radia na na przykład alpine
- podłączenie wzmacniacza pod radio
tutaj zaczynają się problemy bo nie mogę sobie pozwolić na ciągnięcie przewodów + - z baterii. Musi być to rozwiązanie dość proste aczkolwiek bardzo skuteczne. Dlatego też pomyślałem o wzmacniaczu sygnału alpine ktp-445.
- głośniki HERTZ ESK 165.5 lub HERTZ HSK 165

Daf którym będę się poruszać posiada głośniki 16 cm które są wbudowane w zabudowę łóżka. Znajdują Się u spodu za fotelami kierowcy i pasażera. Na głośnik przypada około 40L zabudowy. W słupkach są wysoko tonowe po prostu przykręcone. A w drzwiach ? Coś charczącego. Nie chciałbym ingerować w tapicerkę drzwi.
Cena nie gra tutaj jakiejś szczególnej roli. Chciałbym zgrać to aby grało dostatecznie dobrze. Wiem że to ciężkie warunki ze względu na brak odpowiedniego okablowania i ciągłe przenoszenie.

Pytam ponieważ rzadko mam dostęp do internetu jak i dość mało czasu na ogarnięcie tego samemu.

Proszę o jakieś porady i opinie.

Pozdrawiam Kuba

porkis
10-04-2014, 23:05
http://images64.fotosik.pl/868/204129eba2f3fba3med.jpg (http://www.fotosik.pl)

---------- Post added at 22:05 ---------- Previous post was at 22:02 ----------

Może takie cóś :hehe:, na serio coś w podobie musisz obczaić :boshe::boshe:

mbaranek
11-04-2014, 07:49
Pytanie co chcesz osiagnac?

Sale koncertowa w ciezarowce? Jezeli to nie jest jakas w miare nowa ciezarowka to w srodku tez za cicho nie jest (silnik, opony, powietrze). Wg mnie najlepsze rozwiazanie to jakas "stacjonarna" miniwieza lub boombox z zasilaniem 12V. Latwo da sie przeniesc a niektore sprzety graja naprawde fajnie.

Jezeli chcesz podlaczac wzmacniacz nie bezposrednio do akumulatora to bedziesz mial zaklocenia, podlaczenie pod zapalniczke nie wchodzi w gre (no chyba ze w TIRach mozliwe jest wieksze obciazenie pradowe gniazda zapalniczki)

Jaub_nowe
11-04-2014, 15:17
Kolego porkis :-D jest moc. :-D.

---------- Post added at 14:17 ---------- Previous post was at 14:12 ----------


Pytanie co chcesz osiagnac?

Sale koncertowa w ciezarowce? Jezeli to nie jest jakas w miare nowa ciezarowka to w srodku tez za cicho nie jest (silnik, opony, powietrze). Wg mnie najlepsze rozwiazanie to jakas "stacjonarna" miniwieza lub boombox z zasilaniem 12V. Latwo da sie przeniesc a niektore sprzety graja naprawde fajnie.

Jezeli chcesz podlaczac wzmacniacz nie bezposrednio do akumulatora to bedziesz mial zaklocenia, podlaczenie pod zapalniczke nie wchodzi w gre (no chyba ze w TIRach mozliwe jest wieksze obciazenie pradowe gniazda zapalniczki)

Dałeś mi dobrze do myślenia. wiem ze wzmacniacza nie podłącze do gniazdka dla tego sklanialem sie ku wzmacniaczowi sygnalu alpine ktory padalcza sie bezpośrednio pod radio. Dobry przenośny bum box mógłby kosztowac połowę kwoty którą chcialem przeznaczyc a spełni zadanie.
Przemyśle.

Dziekuje za podpowiedzi

dellfurio
11-04-2014, 21:33
Tak jak kolega wyżej napisał. Masz pewnie w ciężarówce przetwornice z 24v na 230v. Ja zainwestowałbym w mini wieżę dobrej firmy z odczepianymi głośnikami. Głośniki ustawiasz sobie w kabinie gdzie chcesz, dźwięk masz super, a i do zwijania masz tylko troszkę.

porkis
11-04-2014, 21:38
Każda robota wymaga nakładów finansowych i czasowych. W twoim przypadku cza ponieść nakłady czasowe co najmniej 2 lub 3 krotne jak w przypadku osobowego auta. Pomyśl i zastanów się czy to jest opłacalne, lub chcesz tak zrobić. Jak podejmiesz decyzję dawaj cynk