PDA

Zobacz pełną wersję : [TDDi MKIII] brak ładowania na ciepłym silniku i reakcji na gaz POMOCY!!!!



mlodymzks87
07-04-2014, 01:03
Witam wszystkich i proszę o poradę . Samochód zapala idealnie gdy jest zimny. Po odpaleniu nie ma problemu i można przejechać trasę dowolnej długości byle go nie zgasić. Po zgaszeniu gdy silnik jest ciepły auto zapala lecz święci się tylko kontrolka ładowania akumulatora i brak jest reakcji na pedał gazu , silnik popracuje kilkanaście sekund a następnie się wyłączy. tak jest za każdym razem . Aby dało się jechać należny odczekać około 15 do 20 minut gdy auto ostygnie a następnie po odpaleniu silnika jest wszystko O.K. i można znów jechać. Nadmieniam że gdy autem da się jechać chodzi bardzo dobrze , ma odpowiednią moc, w ogóle nie kopci itd. Kontrolka silnika nie świeci, sprawdzono błędy lecz nie ma żadnych,wyczyściłem zawór EGR - nie pomogło , turbina dobrze działa. Czyżby to alternator ale czemu nie ma ładowania cały czas gdyby padł. Gdy ładuje to prąd jest 14,4 v cały czas bez względu na obroty gdy nie ładuje to jest 11,5 v.Podmieniłem również akumulator na nowy lecz nie pomogło. A może coś jest ze wzbudzeniem alternatora może coś nim steruje lub jakiś czujnik temperatury. Z tego co wiem to taka usterka występuje w silnikach TDDI , 90 konnych. Początkowo tj. około roku temu problem ten występował sporadycznie i go lekceważyłem , lecz teraz powyższy problem występuje praktycznie przy każdym uruchomieniu ciepłego silnika. Jeśli jest to możliwe to proszę o pomoc w usunięciu opisanej usterki.

mlodymzks87
07-04-2014, 17:45
Widzę że tylu użytkowników forum a nikt nie zna odpowiedzi?? :(

barbarian15
08-04-2014, 10:18
Bo jest to faktycznie dziwny,niespotykany przypadek.Użytkuję TDDI cztery lata,ale z taką usterką nie miałem do czynienia.

mlodymzks87
09-04-2014, 19:59
znalazłem w necie identyczny problem na 30 stron jest tam wielu właścicieli 90 konnych mondziaków i nikt nie zna odpowiedzi :(

CODY_21
10-04-2014, 05:35
sprawdzałeś tę usterkę w swoim w TDDI ?

BolekLodz
10-04-2014, 08:26
Na początek sprawdź, czy dochodzi napięcie obwodem wzbudzenia w czasie jak nie ma ładowania. Jeśli wszystko ok, to dobrze byłoby skołować drugi taki alternator na podmianę.
Coś mi podpowiada, że to może być coś z mostkiem prostowniczym, ale to tylko przeczucie.

maxx77
12-05-2014, 16:20
mam ten sam problem i powstał on po wymianie alternatora ale rozwiązania jeszcze nie ma

BolekLodz
13-05-2014, 21:48
To albo coś źle podłączone, albo alternator nie jest do końca sprawny.

maxx77
19-05-2014, 11:41
Wróciłem właśnie od elektryka i jest diagnoza i rozwiązanie problemu- uszkodzony jest regulator alternatora, a dokładniej jakiś element w regulatorze ,który jest odpowiedzialny za wysyłanie sygnału do kompa i wysyła zły stąd cały problem. Po odcięciu przewodu, którym to ten sygnał idzie silnik uzdrowiony, ale świeci się lampka od ładowania pomimo, że ładowanie zmierzone jest ok. I teraz ciekawostka regenerowane alternatory dostępne w hurtowniach są robione na chińskich częściach i stwarzają właśnie ten problem, mój był brany z InterCarsu i niestety. Także najlepiej jest zregenerować stary altek jak padnie albo kupić używany oczywiście sprawny.

SwPiotrek
25-07-2015, 19:12
Po odcięciu przewodu, którym to ten sygnał idzie silnik uzdrowiony, ale świeci się lampka od ładowania pomimo, że ładowanie zmierzone jest ok.
Który to przewód? Wiecie może czy da się kupić sam regulator alternatora?

Gitner
25-07-2015, 20:53
Wiecie może czy da się kupić sam regulator alternatora?
Możesz kupić sam regulator, lepiej oryginał, bo zamienniki nie współpracują dobrze z kompami.

tommygo
04-08-2015, 00:35
Witam, to moj pierwszy post, bo niedawno zostalem poki co nieszczesliwym posiadaczem... Ale do rzeczy, moj Monzo - tak zostal ochrzczony, oprocz wyzej opisanego problemu z brakiem reakcji na pedal gazu, swieceniu sie kontrolki ladowania i gasnieciu po odpaleniu cieplego silnika, nie ma w ogole mocy. Problem z moca pojawil sie wczesniej i kiedy stracilem nadzieje na poprawe zaczely jazdy z j.w. Kilku mechanikow w tym rowniez ASO probowali i nic nie wymyslili - najciekawsze, ze komputer nie wyrzuca w ogole zadnych bledow. Wymienione zostaly wszystie filtry, alternator - rowniez odczyty doladowania itd. podczas jazdy sa poprawne, a auto nie jezdzi tylko sie toczy, a cieple nie odpala... Moze macie jakies pomysly? A i mam pytanie czy moja wersja 2.0 Tddi 90km 2001 Ambiente pokazuje spalanie itd, czy tylko temp? Moze komputer padl?

Netoper
04-08-2015, 00:46
Pompka pomocnicza została sprawdzona ?

Poleciało z fona

tompiorko
04-08-2015, 02:11
Pompka pomocnicza została sprawdzona ?



Fruwacz :hehe:...nie ma co sprawdzać bo w 90-ce pomocniczej brak :skromny:

dariuszjelcz
10-08-2015, 22:32
A właśnie alternator...

Jakby ktoś mi 3 lata temu powiedział, że przyczyną moich problemów z odpalaniem na ciepłym silniku jest alternator to bym go wyśmiał...
Mam 2.0 TDDi 115 KM i od trzech lat zmagałem się z tym problemem, ale poprostu go olałem i jeździłem z tym.
w zeszłym tygodniu padł mi alternator, po wymianie na regenerowany z polecanej firmy przez elektryka (do TDDi) problem znikł. Cuda....okazuje się, że nie. Mechanicy a raczej wymieniacze wymienili by mi cały układ wtryskowy z silnikiem włącznie (bo i tak by padł....wg ich tłumaczenia), a winny tylko alternator...

całe życie się człowiek uczy...na swoich błędach.

pzdr

pietr007
06-11-2020, 23:11
U mnie dokładnie to samo. Problem powstał zaraz po tym po tym jak wymieniłem alternator na regenerowany, pewnie na chińskim regulatorze. Tylko wyjechałem z warsztatu już miałem ta awarię. Właśnie regeneruję stary uprzednio wyjęty, na którym padł regulator napięcia. Ważne żeby wymienić na oryginał podobno. Jak tak zrobię dam znać czy zadziałało. ale na chłopski rozum nie może być inaczej bo problem powstał bezpośrednio po wymianie alternatora.