PDA

Zobacz pełną wersję : Okresowo sie muli



Hilar
22-05-2005, 16:18
Mam delikatny problem.Czasami moje mondeo sie przymula.Wygłada to tak ze jade sobie spokojnie nagle wciskam gaz do dechy no i niby auto przyśpiesza ale to nie jest to co powinno być!Trzymam ten gaz cały czas
no i po pewnym czasie{tak ok 4tyś obr/min}auto jakby sie odblokowuje.
Dzieje sie tak tylko od czasu do czasu.Nie wiem czy ma to jakieś zanaczenie ale wydaje mi sie ze cześciej dzieje sie tak z włączoną klimą.
Czytałem coś o przepływomierzu ale nie wiem jak on nawet wygląda i
jak sie do niego dobrać.Prosze o jakieś rady.

leszcz
22-05-2005, 16:33
Witaj
Przepływomierz: otwórz klape silnika po prawej masz filtr powietrza od niego idzie taka rurka duża na niej jest przepływomierz >odkręć go i zrób mu dobrze :)
pozdrawiam Tomek
ps uwazaj rób to delikatnie bo uszkodzony do wyiany a nowy 450 zł

DOMIn-mondeo95
22-05-2005, 16:54
Tez mi sie tak wydaje ze to przeplywomierz.
Musisz odkrecic wyczyscic i moze pomoze poszukaj wczesniej bylo to juz opisane.
Podobno dobrze jest czyscic spirytusem i pedzelkiem az dwa malutkie druciki beda sie blyszczec :satan:


[/img]

fordziak76
23-05-2005, 13:42
Cześć , albo benzyną ekstrakcyjną , spiryt szybko się utlenia
Pozdrowienia :beer: :beer:

Diabel
23-05-2005, 15:00
Tez tak mam z tym muleniem ale tylko przy włączonej klimie silnik dostaje większe obciążenie przy dołączaniu sprężarki. Wątpię ,że to wina przepływomierza..

Henryk
23-05-2005, 23:23
Mam delikatny problem.Czasami moje mondeo sie przymula.Wygłada to tak ze jade sobie spokojnie nagle wciskam gaz do dechy no i niby auto przyśpiesza ale to nie jest to co powinno być!Trzymam ten gaz cały czas
no i po pewnym czasie{tak ok 4tyś obr/min}auto jakby sie odblokowuje.
Dzieje sie tak tylko od czasu do czasu.Nie wiem czy ma to jakieś zanaczenie ale wydaje mi sie ze cześciej dzieje sie tak z włączoną klimą.
Czytałem coś o przepływomierzu ale nie wiem jak on nawet wygląda i
jak sie do niego dobrać.Prosze o jakieś rady.



Zerknij czy to przypadkiem nie to samo co było u mnie a mianowicie "przetwornik różnicy ciśnień" odpowiedzialny posrednio za sterowanie zaworem EGR(recyrkulacja spalin).Kod 327 przy samodiagnostyce.Po jego wymianie nie to auto.

HEVA
23-05-2005, 23:49
Zerknij czy to przypadkiem nie to samo co było u mnie a mianowicie "przetwornik różnicy ciśnień" odpowiedzialny posrednio za sterowanie zaworem EGR(recyrkulacja spalin).Kod 327 przy samodiagnostyce.Po jego wymianie nie to auto.

Opisz jeszcze cóż to takiego, jak się wymienia i jakie są kosztam. Sam jestem ciekaw.

Henryk
24-05-2005, 01:05
więc jest to taka kostka w obudowie aluminiowej znajdująca się na ścianie grodziowej komory silnika.Dochodza do niej 2 wężyki i kostka elektryczna.Urządzenie to mierzy różnicę ciśnień w układzie recyrkulacji spalin i na jej podstawie steruje elektrozaworem wpuszczając mniej lub wiecej spalin do kolektora ssącego,celem uzyskania jak najmniejszej zawartości tlenków azotu w spalinach.Wiadomo ze jak zamiast powietrza dodamy spalin do kolektora ssącego to musi go przymulić na chwilę.A jeszcze jeżeli odbywa sie to w sposób nie kontrolowany tak jak dawniej u mnie to ja mu gaz a on się zastanawia.

Henryk
24-05-2005, 01:12
O tu fajny artykulik na ten temat wprawdzie na przykładzie innego auta ale zawsze coś http://nubira.autokacik.pl/lektury/egr/egr.html
Zasada działania EGR jest bardzo podobna we wszystkich autach z wielopunktowym wtryskiem.
W moim przypadku uleczenie auta z tej przypadłosci kosztowało 50zł ( tyle kosztował przetwornik uzywany ale sprawny).Zdiagnozowany przy pomocy słynnej LEDy kod 327 ( znikł po wymianie przetwornika oczywiscie).Wymiana banalna...dwa wkręty ,wtyczka i 2 wężyki( uwaga różne średnice...nie pomylić)