PDA

Zobacz pełną wersję : Mk1 dużo duuuuuuuuuużo pytań



szwagier
30-09-2006, 23:56
witam wszystkich. mam mondeo (pierwszy Ford) Mk1 2,5L V6 (z instalacją LPG) 1996r dopiero od tygodnia i jestem pod wielkim wrażeniem tego auta. niestety mam niewiele pojęcia o tej marce, a jak wiadomo w każdym świeżo kupionym używanym samochodzie coś "siedzi". zanim odważyłem się napisać własny temat przejżałem forum(wiele się dowiedziałem ale nie wszystko). będę wdzięczny za każdą odpowiedź jak też za wszystkie sugestie z eksploatacji na które nie wpadłem. oto lista zagadnień:


1- "buja" na obrotach - silnik pracuje równo zarówno na benz jak i na LPG do czasu aż włączę klimę. wtedy się zaczyna. na 1-szym stopniu nadmuchu buja ale da się wytrzymać ale przy max silnik potrafi zgasnąć. przy rozgrzanym silniku jakby było trochę lepiej ale też gaśnie(podobnie na benz i LPG)
(znajomy ma Mk2 ten sm silnik i podobną jazde tylko troche lepiej)


2-central- przy kupnie sprzedający zapewniał mnie że wystarczy zmienić baterie. nie działa. próbowałem działać według instrukcji z Waszego forum (programowanie) i nic, nie zpala się żadna dioda. przy zamykaniu z klucza mruga kierunkami ale nie jestem do końca pewny czy faktycznie uzbraja alarm. czy to musi skończyć się serwisem?


3 - instrukcje- mam problem ze znalezieniem literatury do mojej wersji. wszystko co znalazłem na temat Mk1 było z silnikami do 2,0 poj. natomiast motory 2,5 V6 są opisywane dopiero w wersji Mk2. moZe ktoś zna wydawnictwo lub na to sposób. wszystko co mam to orginalna książka niestety po niemiecku, a z językami u mnie nie najlepiej. dobrze że PODSTAWOWE dane znalazłem na Forum.

WIELKIE DZIĘKI ZA KAŻDĄ POMOC :pad: :pad: :pad: :pad:

rc23
01-10-2006, 00:22
ad1 włącznik ciśnieniowy na przewodzie klimy(nie wiem gdzie to ale poczekaj na tych co mają V)
ad2 nie wiem
ad 3 te silniki nie różnią się aż tak bardzo
ps. witaj :bigok:

Mamut
01-10-2006, 00:34
od2 otwórz okna,
zamknij drzwi ilotem, po 2min wsadz rękę do auta i pomachaj - powinien zawyć alarm
jeśli nie to jest zwalony:-(

Marq
01-10-2006, 09:28
Witaj na forum. :bigok: Pogratulować zakupu. :brawo:

Ad 2. Jak mruga kierunkami, niekoniecznie musi uzbrajać alarm, w MK1 z tego rocznika, mruganie kierunkami podczas zamykania (zdaje się że dwukrotne mruganie) oznaczało załączenie podwójnego ryglowania.



... po 2min wsadz rękę do auta i pomachaj...

Hmm, Grzesiek ale czy to przypadkiem, nie dotyczy tylko aut, wyposażonych w czujkę ruchu?

waldemarz
01-10-2006, 09:37
od2 otwórz okna,
zamknij drzwi ilotem, po 2min wsadz rękę do auta i pomachaj - powinien zawyć alarm
jeśli nie to jest zwalony:-(
Tak jak napisał Marq, tak to mozna sprawdzic tylko wtedy gdy sa czujki ruchu.

Uzbrojenie (wlaczenie) oryginalnego alarmu w mondeo odbywa sie tylko przy zamykaniu drzwi z kluczyka(nie z pilta). Zamykajac drzwi nalezy przekrecic kluczyk do oporu. Usiadz w srodku, niech ktos cie zamknie i po uzbrojeniu alarmu otworz drzwi od wewnatrz i wtedy bedziesz wiedzial dziala czy nie.

Mamut
01-10-2006, 11:02
a to przepraszam, byłem pewien że też masz czujniki ruchu

BS
01-10-2006, 11:13
wyjmij schowek i tam za schowkiem masz centralkę zamka- przeczytaj symbole na niej umieszczone bo wcale nie musisz mieć alarmu tylko zwykł zamek z podwójnym ryglowaniem (zamknij drzwi z otwartą szybą i sprawdź czy po zamknięciu można otworzyć drzwi od środka- jeżeli nie to masz po prostu podwójne ryglowanie...

stefanx9999
01-10-2006, 15:29
ad.1. Wyczytalem gdzies, ze kiepski stan klimy (malo czynnika chlodzacego, zabrudzona chlodnica wew. i zew. itp.) tez moze powodowac spore spadki mocy silnika w momentach zadzialania sprezarki. Nie powinno to powodowac 'gasniecia' pojazdu - ale, ze dopiero sprzet kupiles - warto to sprawdzic (zwlaszcza, ze taka 'lewa' klima potrafi sporo paliwka wyciagnac).

ateem
01-10-2006, 17:14
ad 1. tak jak bylo mowione - dzial klimatyzacja i tam haslo v6. duzo postow jest na ten temat.

ad 2. u mnie tez miga kierunkami 2 razy i slychac glos ryglowania. alarmu nie ma.

ad 3. 2,5 v6 z mkI i mkII niewiele sie roznia, inne jest sterowanie zmienna geometria dolotu (w mkI podcisnienie, w mkII chyba silniczek), troche inaczej ulozona jest linka od pedalu gazu, wtyczki w osprzecie typu silniczek krokowy, czujnik polozenia przepustnicy, elektrozawor egr, itp. aha, roznia sie tez napisem na plastiku przy korku wlewu oleju ;)

szwagier
01-10-2006, 21:30
serdeczne dzięki moi WYBAWCY. jeśli Mondeo są tak solidne jak to FORUM to mogę spać spokojnie. na temat klimy będę musiał jeszcze trochę pogrzebać, na temat alarmu to chyba go faktycznie nie ma (z programowaniem centrale po wymianie baterii jeszcze powalczę), a co do instrukcji to chyba nie będzie mi potrzebna bo widzę że z Wami nie zginę. jeszcze raz wielkie DZIĘKI :banan: :) :banan: