PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] kontrolka check engine



fazax
12-04-2014, 08:51
Witam serdecznie!
mam krótkie pytanko- nosze sie z zamiarem zakupu Mondeo mk3 2.0 TDCI 130km 2006r oglądałem to autko i wszystko wydaje sie ok z wyjątkiem kontrolki silnika która gaśnie dopiero po odpaleniu silnika - czy to jest ok? nie powinna gasnac wcześniej wraz z kontrolka świec?
I jeszcze druga sprawa przy okazji: nie ma ksiazki serwisowej tylko jakies wydruki niemieckie z 3 lat z datami i przebiegiem z cala masą testów (chyba) na końcu każdej linii tekstu 3 pola i niektore odhaczone "ptaszkiem" co to jest czy to gwarantuje oryginalność przebiegu?
Z góry dzięki za odpowiedź!

CoastBasse
12-04-2014, 09:00
czy to gwarantuje oryginalność przebiegu?


Nic tego nie gwarantuje, nawet książka serwisowa. A co do kontrolki to ona tak ma działać :)

fazax
12-04-2014, 11:32
Źle zadałem pytanie. Chodzi mi o to czym są te kartki (czyt. wydruki) ? przebieg obecny to 128000kmm i silnik naprawdę ładnie pracuje.
I przy okazji klima zadziałała po ok 3 min dopiero kiedy ruszyłem autem z kopyta...

rajman
12-04-2014, 12:33
128000km

:D

coz, ja kupilem swojego jak mial 110 rok temu. przebiegiem to sie nie sugeruj. jak Ci naprawde zalezy i sprzedajcy nie ma nic do ukrycia to dobra diagnostyka komputerowa i ew chocby proba przelewowa da Ci jakis obraz. Upewnij sie tez jak dwumasa, objawy jej uszkodzenia do wyczytania na forum.

Te kartki nic nikomu nie powiedza. jakies fotki masz ?

slowik
13-04-2014, 15:36
Źle zadałem pytanie. Chodzi mi o to czym są te kartki (czyt. wydruki) ? przebieg obecny to 128000kmm i silnik naprawdę ładnie pracuje.
I przy okazji klima zadziałała po ok 3 min dopiero kiedy ruszyłem autem z kopyta...

To coś nie tak z tą klimą , podjedz nim do jakiegoś dobrego mechanika i zrób gruntowny przegląd to w miarę będziesz zorientowany czy brać czy nie :) ... a do każdych papierów bądź sceptycznie nastwiony bo różne wałku ludzie robią :) Dasz link do ogłoszenia ?

Iro72
13-04-2014, 18:47
8 lat samochód i 110 tyś km?!
Ja bym to przemnożył razy dwa, a może nawet trzy.
Chyba że dziadek nim do kościoła jeździł.
Sprawdź opony z którego są roku i jak zużyte.
Młode opony i częściowo zużyte świadczą o tym ile rocznie jeździł samochód.

slowik
13-04-2014, 21:22
8 lat samochód i 110 tyś km?!
Ja bym to przemnożył razy dwa, a może nawet trzy.
Chyba że dziadek nim do kościoła jeździł.
Sprawdź opony z którego są roku i jak zużyte.
Młode opony i częściowo zużyte świadczą o tym ile rocznie jeździł samochód.

Powiem Ci że to możliwe ..ja od maja zeszłego roku do tej chwili zrobiłem 14 tyś km :D