PDA

Zobacz pełną wersję : [MkII] Czarny plyn wspomagania



mymlon
01-10-2006, 22:51
Witam

Moj kolega powiedzial, ze Ford ma takie wspaniale plyny ze nie trzeba ich wymieniac, ale ja gdy zobaczylem plyn wspomagania, ktory byl czarna mazia odrazu go wymieilem, czy to objaw jakiejs choroby mojego mondeo ze ma czarny plyn wspomagania?

fuel111
01-10-2006, 23:10
Jest stary i przepracowany - wymień jak najszybciej, a koledze podziękuj za dobre rady. Ale niech radzi gdzie indziej. :wall: Kolor płynu malinowy i klarowny powinien być

mymlon
01-10-2006, 23:14
tak tez zrobilem, tez to dotyczy sie kolegi, jak mu powiedzialem o plynie chlodzenia, za wym. co 2 lata lub co przebieg odpowiedni, tez byl zbulwersowany, bo Ford daje ponoc dozywotnia gwarancje, ja parchnalem smiechem. Powiedzilem wprost, to sa materialy eksploatacyjne, co trzeba wymieniac, tak jak olej w silniku. Dzieki, szukalem tylko potwierdzenia, bo kolega ma sledzic ten temat

reksio
01-10-2006, 23:19
Prawdziwy fan produktów forda :))
szkoda ze wiedza nieidzie w parze z wiarą :satan:

Mamut
01-10-2006, 23:25
jueśli był czarny to po wymianie pojeździj ze 2-3tyg i potem znów zmień.
Będziesz miał malinkę na dłużej :)
Powodzenia

GrzegorzD
01-10-2006, 23:29
ops! no to muszę wymienić bo mam czarny jak smoła - tylko co się tam leje - marka, symbol?

mymlon
01-10-2006, 23:30
tak zrobie, bo teraz zaczal sie dopiero uklad czyscic. zakupilem literek plynu i tym literkiem nie bylem w satnie wyczyscic ukladu. zastanawialem sie nad wlaniem ropy do ukladu dla przeczysczenia, ale to rzuce w nastepnym temacie

krzys-68
01-10-2006, 23:52
:wall: tam tez masz odpowiedź :wall:

GrzegorzD
01-10-2006, 23:59
A jaki ten płyn kupiłeś?

I może nie na temat ale nie chcę specjalnie nowego wątku zakładać:
Widziałem dzisiaj w tesco książke z seri "sam naprawiam" wkł o mondku taka fioletowa z mkII sedanem na okładce - jest ona warta swej ceny? (kosztowała 48 PLN)

mymlon
02-10-2006, 00:05
na necie kupisz az za 10 zl, ewentualnie mozesz sobie sciagnac z torienta, za free, ale fakt ze ta ksiaka ma duzo do zyczenia, wg mnie jest beznadziejna, wole tu, na tym forum zapytac sie a ktos mi odpowie.

fuel111
02-10-2006, 00:12
tak zrobie, bo teraz zaczal sie dopiero uklad czyscic. zakupilem literek plynu i tym literkiem nie bylem w satnie wyczyscic ukladu. zastanawialem sie nad wlaniem ropy do ukladu dla przeczysczenia, ale to rzuce w nastepnym temacie
Kto Ci takich rzeczy naopowiadał. Jaka ropa nie, Są specjalne oleje do czyszczenia, ale jak wlejesz ATF będzie dobrze, tylko tak jak Mamut pisze po jakimś czasie zmień ponownie.