PDA

Zobacz pełną wersję : [TDCi MKIII] Samodzielna regeneracja wtryskiwaczy.



kuchcikp
18-04-2014, 22:06
Witam, chciałem opisac jak przebiegła regeneracja wtrysków w moim fordzie mondeo MkIII TDCi 115 km. Miałem problemy podczas jazdy a mianowicie przy wiekszym obciazeniu na 5 biegu ok predkosci 150 km/h pojawiała sie sprezynka i auto gasło-oczywiscie padniete wtryski. Postanowiłem sam sie za to zabrac, znajomy mechanik zdemontował mi wtryski poniewaz potrzebny jest specjalny klucz z wycieciem. Nastepnie zakupiłem 4 zaworki przelewowe DELPHI za 1000 zł komplet. Po rozkreceniu wtrysków ( imadło i nasadka 15) postanowiłem umyc je w myjce ultradzwiekowej u pobliskiego złotnika. Podczas składania wszystkie poszczególne czesci zalewałem ropą aby nie odpalac na sucho, nastepnie montaż i odpalenie... Odpalił za drugim razem i chodził ja ciągnik. Oczywiscie mondeo potrzebuje ok 40 minut na samoadaptacje wtrysków i własnie tak było. Z czasem coraz lepiej pracowało i po godzinie praca silnika była juz normalna. Wszysto zakonczyło sie pozytywnie bez zadnego kodowania itp-auto nie gasnie podczas obciazenia poniewaz przegoniłem go 190 km/h po autostradzie i nic, silnik pracuje ciszej i poprawiła sie kultura pracy. Jak widac nie taki wilk straszny-pamiętajcie ze to mechanicy zrobili niebezpieczną otoczke wokół tego tematu bo to drogie rzeczy i przycinają nieludzkie pieniądze a tak naprawde mozna samemu na spokojnie to ogarnac. Jezdze juz miesiac i zero problemów

fundil
18-04-2014, 22:54
Fajnie że Ci się udało, zainwestowałeś 1000PLN a nie sprawdziłeś pompy CR w jakim jest stanie. Oby się nie okazało że za kilka miesięcy będziesz robił pompę i wtryski jeszcze raz.

Boblo
19-04-2014, 00:06
Jak widac nie taki wilk straszny-pamiętajcie ze to mechanicy zrobili niebezpieczną otoczke wokół tego tematu bo to drogie rzeczy i przycinają nieludzkie pieniądze a tak naprawde mozna samemu na spokojnie to ogarnac.
No cóż,..zyczę Ci długiej bezawaryjnej jazdy. Taką samodzielną naprawę wtrysków porównałbym do ślepca, który idzie ulicą, a z obu stron strzelają do siebie gangsterzy i policjanci. Ślepcowi udaje się szczęśliwie dojść do końca ulicy i mówi: przejście tej ulicy było całkiem banalne :)
Nawet nie wiesz ile rzeczy jest w Twoich wtryskach, o których nie dane Ci było się dowiedzieć.
Otoczka o układach wtryskowych w mondeo powstała nie z celowego działania mechaników, lecz dla tego, że większość z nich dotknęła się tematu, którego nie powinna ruszać.

fundil
19-04-2014, 12:33
Jak widac nie taki wilk straszny-pamiętajcie ze to mechanicy zrobili niebezpieczną otoczke wokół tego tematu bo to drogie rzeczy i przycinają nieludzkie pieniądze a tak naprawde mozna samemu na spokojnie to ogarnac.
No cóż,..zyczę Ci długiej bezawaryjnej jazdy. Taką samodzielną naprawę wtrysków porównałbym do ślepca, który idzie ulicą, a z obu stron strzelają do siebie gangsterzy i policjanci. Ślepcowi udaje się szczęśliwie dojść do końca ulicy i mówi: przejście tej ulicy było całkiem banalne :)
Nawet nie wiesz ile rzeczy jest w Twoich wtryskach, o których nie dane Ci było się dowiedzieć.
Otoczka o układach wtryskowych w mondeo powstała nie z celowego działania mechaników, lecz dla tego, że większość z nich dotknęła się tematu, którego nie powinna ruszać.

Może sama naprawa wtrysku nie jest taka trudna, w zasadzie robiąc na nowych częściach niema tu nic co by można było zrobić nie tak. Ale jest jeden problem. Bez sprawdzenia wtrysku na stole możesz narobić w silniku niezłego bigosu. Części zamienne mają jakąś dokładność ale nie zawsze pasują do siebie.

kuchcikp
19-04-2014, 15:38
Pompe zrobiłem zanim zabrałem sie za wtryski, nie jestem samobójcą-regenerowac wtryski wiedzac ze pompa opiłkuje ??? Bez sensu.

---------- Post added at 14:38 ---------- Previous post was at 14:34 ----------

I oczywiscie jest pewnie w całej akcji troche szczescia bo wiem ze temat wtrysków jest ciezki ale różnica jest ogromna bo silnik pracuje inaczej i przede wszystkim nie odcina go (sprezynka). Zycze kazdemu takiego finału sprawy, pozdr

CODY_21
19-04-2014, 16:12
Do autora tematu : czy robiłeś próbę przelewową ? Czy po tej próbie zauważyłeś różnicę w temperaturze paliwa w pojemnikach ? dziś zrobiłem ten test i w 38 s przy obrotach 2000 dwa wtryski miały wynik 100 ml . zlewając paliwo zauważyłem ,że te pełne są wyraźnie gorące względem pozostałych .Może one się po prostu zacierają ? Sprężynka jest u mnie już za często - myślałem ,że tandetny filtr paliwa założyłem ale jednak to wtryski .Mam 4 końcówki ale dokupię zaworki i sam się tym zajmę jak znajdę coś w wtryskach to zrobię też pompę .

kuchcikp
19-04-2014, 16:27
Niestety nie badałem temperatury ale próba przelewowa wykazała kolejno 70/75/60/90 wiec zdrowo przekroczone. Filtr proponuje jakiś konkretny BOSCH lub MAN. Jeżeli chodzi o końcówki to z nimi rzadko jest problem, zaworki padają w wiekszosci przypadków. Pamiętaj o nowych podkładkach pod wtryskiwacze bo to dosyc istotne.

CODY_21
19-04-2014, 16:28
gdzie kupiłeś zaworki ? wymieniałeś przewody te metalowe i podkładki miedziane ?

kuchcikp
19-04-2014, 23:00
zaworki tutaj http://www.leja.com.pl/kontakt.php a podkładki tutaj http://allegro.pl/show_item.php?item=4065930547 i to nie sa miedziane-powinny byc stalowe a przewodów nie wymieniałem

GrekuPL
19-04-2014, 23:09
yyy...a gdzie te podkładki mają być? :wow: między całym wtryskiem a głowicą ? :hmm: czy wewnątrz wtrysku ? :hmm: bo trochę z głupiałem :wall:

fundil
20-04-2014, 01:42
zaworki tutaj http://www.leja.com.pl/kontakt.php a podkładki tutaj http://allegro.pl/show_item.php?item=4065930547 i to nie sa miedziane-powinny byc stalowe a przewodów nie wymieniałem

Tak jak piszesz podkładki powinny być metalowe a nie miedziane.

---------- Post added at 00:42 ---------- Previous post was at 00:36 ----------


yyy...a gdzie te podkładki mają być? :wow: między całym wtryskiem a głowicą ? :hmm: czy wewnątrz wtrysku ? :hmm: bo trochę z głupiałem :wall:

Podkładka jest między głowicą a śrubą końcówki rozpylacza.

3938

GrekuPL
20-04-2014, 20:49
Podkładka jest między głowicą a śrubą końcówki rozpylacza.ja takich ciekawostek to tam nie widziałem, ale w sumie nie szukałem też ich w tym miejscu :)

CODY_21
22-04-2014, 23:35
A można tych podkładek użyć ponownie - przez odwrócenie ?
( nie dla kasy - dla weryfikacji informcji od mecha )

Poprawcie mnie jeśli źle myślę - czy zbyt duża ilość paliwa powracająca z wtryskiwacza nie powinna świadczyć ,że po prostu wtryskiwacz tego paliwa nie wtrysnął z powodu .... ( właśnie dlaczego/jakiego )

fundil
23-04-2014, 06:06
A można tych podkładek użyć ponownie - przez odwrócenie ?
( nie dla kasy - dla weryfikacji informcji od mecha )

Tak można. Ale nie odwracamy ich

---------- Post added at 05:06 ---------- Previous post was at 05:05 ----------


Poprawcie mnie jeśli źle myślę - czy zbyt duża ilość paliwa powracająca z wtryskiwacza nie powinna świadczyć ,że po prostu wtryskiwacz tego paliwa nie wtrysnął z powodu .... ( właśnie dlaczego/jakiego )

Powód taki że zaworki przelewowe są do wymiany.

CODY_21
23-04-2014, 08:40
Teraz rozumiem .Zaworki przelewowe . Jaki numer klucza do wykręcenia wtryskiwacza ?

eddek
23-04-2014, 09:28
Ta podkładka z Allegro nie wiadomo jakiej produkcji jest. Jeśli nie jest zrobiona przez Delphi, to ja bym nie ryzykował.

Edycja: Od sprzedawcy dowiedziałem się, że to nie są oryginały, tylko włoski zamiennik.

GrekuPL
23-04-2014, 10:14
Jaki numer klucza do wykręcenia wtryskiwacza ?22 ale specjalistyczny potrzebny, może uda Ci się rurowym 22 odkręcić, ale to siły trochę trzeba :hmm: ja mam na stanie 22mm z jonneswaya- jak by co to na PW pisz :bigok:

fundil
23-04-2014, 21:10
Jaki numer klucza do wykręcenia wtryskiwacza ?22 ale specjalistyczny potrzebny, może uda Ci się rurowym 22 odkręcić, ale to siły trochę trzeba :hmm: ja mam na stanie 22mm z jonneswaya- jak by co to na PW pisz :bigok:

21
długi ok 90mm

CODY_21
23-04-2014, 22:26
Koledzy uzgodnijcie zeznania - 21 czy 22 oraz 6 czy 12 kątny

GrekuPL
23-04-2014, 22:59
21
długi ok 90mmnie dam sobie głowy obciąć ale z tego co kojarzę płaskim 22 dokręcałem i 15 płaską "ustawiałem" ... jutro potwierdzę który i do czego :bigok:

fundil
24-04-2014, 05:55
Koledzy uzgodnijcie zeznania - 21 czy 22 oraz 6 czy 12 kątny

Pamiętaj że najlepsze są klusze 6-cio kątne. A co do rozmiaru to na pewno 21mm o długości 90mm.

---------- Post added at 04:55 ---------- Previous post was at 04:51 ----------

Dodam że klucze do wtrysków są 12-to kątne.

eddek
24-04-2014, 09:32
Dokładnie taki:
http://img820.imageshack.us/img820/6685/kluczsb.jpg

GrekuPL
24-04-2014, 13:57
Pamiętaj że najlepsze są klusze 6-cio kątne. A co do rozmiaru to na pewno 21mm o długości 90mm.
:hmm: nie mam jak teraz sprawdzić, bo popatrzyłem na wtryski i ich nie będę odkręcać w celu sprawdzenia, ale jak 21 to 21 ;) co do klucza, do tdci musi być mega wąski, żeby bez odkręcania pokrywy zaworów dało się wykręcić - ja woziłem na warsztaty 22 i mówili, że to im zdaje egzamin :wow:

Dokładnie taki:tego miałem okazję macać i nie przelazł mi przez pokrywę zaworów :wall:

fundil
24-04-2014, 21:32
Dokładnie taki:
http://img820.imageshack.us/img820/6685/kluczsb.jpg


Ja używam zwykłego pełnego 21mm L-90mm. Pasuje do przedliftów i poliftów

CODY_21
27-04-2014, 17:35
Szykuję się do kupienia zaworków wtryskiwaczy ale .... , które są właściwe ( nie tylko po cenie ) chodzi o to ,że jedne są " jasne " inne "czarne" a inne jeszcze jakby "pół na pół " .Pytanie do tego kto miał to w dłoni i opisze .

Zaworki są , jutro wymiana ( nr. zaworka 28239294 - kupione w PEZAL Gdańsk za 264 PLN niby oryginał , rozciąłem stary filtr - magnes nic nie przyciągał ! obejrzałem pod lupą każdy zakamarek harmonijki filtra.) .Pożyczyłem klucz od mecha 22 ! Gorzej z niutonami przy wkręcaniu ( klucz to przeróbka na fajkowy - rozwiercony ,przycięty i dospawana rączka )Jak się uda to zamieszczę fotorelację .

CODY_21
30-04-2014, 20:48
Szykuję się do kupienia zaworków wtryskiwaczy ale .... , które są właściwe ( nie tylko po cenie ) chodzi o to ,że jedne są " jasne " inne "czarne" a inne jeszcze jakby "pół na pół " .Pytanie do tego kto miał to w dłoni i opisze .

Zaworki są , jutro wymiana ( nr. zaworka 28239294 - kupione w PEZAL Gdańsk za 264 PLN niby oryginał , rozciąłem stary filtr - magnes nic nie przyciągał ! obejrzałem pod lupą każdy zakamarek harmonijki filtra.) .Pożyczyłem klucz od mecha 22 ! Gorzej z niutonami przy wkręcaniu ( klucz to przeróbka na fajkowy - rozwiercony ,przycięty i dospawana rączka )Jak się uda to zamieszczę fotorelację .
Klucz na 100 % 21 głęboki na min7,8 cm , długość całkowita 9 cm .

DOKONAŁO SIĘ .
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthread.php/59603-Samodzielna-naprawa-wtryskiwaczy-common-rail/page4