PDA

Zobacz pełną wersję : [TDDi MKIII] Dziwny pojedyńczy stuk



RobertZ
18-04-2014, 22:49
Witam Państwa.
Od kilku tygodni jak skręcam w prawo lub w lewo tak jakby coś przeskoczy pod pedałami (półośka, skrzynia), występuje tak jakby jeden stuk. W dodatku przekręciła mi się troszkę kierownica w lewo (a zbieżność ustawiałem miesiąc temu). Jak przyspieszam i puszcze kierownice to też ściąga lekko w lewo.
Miał może ktoś takie akcje z Mondeo mk3?
Z tego co wyczytałem na forach to półośka do wymiany.

---------- Post added at 22:49 ---------- Previous post was at 22:42 ----------

Teraz jeszcze mam podejrzenia, że to łożysko Mcpersona.
Jest to możliwe?

kon146
19-04-2014, 08:10
A nie odkrecila Ci się śruba od przekładni kierowniczej? Ja tak miałem w mk2 po niechlujnej wymianie sprzęgła.

szakalolsztyn
19-04-2014, 08:41
chłopak ja miałem na podobnie juz gdzieś to pisałem tu na forum u mnie pękł przegub od strony kierowcy wypadła 1 kulka i tam latała w gumie jak wpadła zle to wiadomo przeskakuje

RobertZ
23-04-2014, 23:10
A jak mogę sprawdzić czy przegub jest cały? Stacja kontroli pojazdów?

A o którą śrubę od przekładni kierowniczej chodzi? Dodam, że od długiego okresu czasu posiadam luz na kierownicy. Czy to może mieć jakiś związek?

barbarian15
24-04-2014, 09:30
Teraz jeszcze mam podejrzenia, że to łożysko Mcpersona.
Jest to możliwe?

u mnie było tak jak piszesz.Pęknięty górny,ostatni zwój sprężyny i rozwalone łożysko.

RobertZ
24-04-2014, 12:00
A jeśli chodzi o wymianę tego łożyska to jest to drogi interes?
Powiedz mi jeszcze czy sprężynę też muszę wymienić w takim razie?


Teraz jeszcze mam podejrzenia, że to łożysko Mcpersona.
Jest to możliwe?

u mnie było tak jak piszesz.Pęknięty górny,ostatni zwój sprężyny i rozwalone łożysko.

barbarian15
24-04-2014, 15:01
Jak rozmontujesz,zobaczysz w jakim jest stanie.Sprężyny zaleca się wymieniać obydwie.

kon146
24-04-2014, 16:08
U mnie wyskoczyła ta główna śruba co steruje całą przekładnią.. Po prostu niechlujnie wszystko zamontowali. Stukało, stukało od czasu do czasu aż w końcu pod domem zablokowało mi kierownice i okazało się że wypadła śruba, na szczęście jej nie zgubiłem i jako tako przykręciliśmy pod domem, a potem na kanale. Zobacz czy przy gwałtownym skręcie nie zablokuje Ci kierownicy