PDA

Zobacz pełną wersję : [MkIII] Krzywo kierownica



Azael
20-04-2014, 23:13
Gdzieś na początku zimy zauważyłem , że jak się jedzie prosto kierownica musi być lekko w lewo. Myślałem , że to opony ale po zmianie na letnie jest to samo. Byłem na stacji diagnostycznej i zbieżność jest ok i zawieszenie sztywne. Kiedyś napewno tak nie było, co z tym fantem zrobić i czemu tak się stało ?

robertsq7
21-04-2014, 00:05
Gdzieś na początku zimy zauważyłem , że jak się jedzie prosto kierownica musi być lekko w lewo. Myślałem , że to opony ale po zmianie na letnie jest to samo. Byłem na stacji diagnostycznej i zbieżność jest ok i zawieszenie sztywne. Kiedyś napewno tak nie było, co z tym fantem zrobić i czemu tak się stało ?
Nie jedź kolego na stację diagnostyczną, tylko do dobrego starego mechanika, który zna się na rzeczy i ustawi Ci to w kilka minut na dwa patyki i będzie ok.

Azael
21-04-2014, 12:25
Jak na dwa patyki ? jak mi mechanik ustawi bez sprawdzenia zbieżności? było ustawiane na stacji poprzez zakładane te głowice na każde koła.

Jakoś nie skorzystam z twojej rady , to nie maluch , żeby na patyki ustawiać.

porkis
21-04-2014, 12:32
ustaw jeszcze raz zbieżność

kon146
21-04-2014, 16:20
Coś czuje że auto dostało porządnego strzała, dlatego tak się teraz dzieje i nie wiem czy to ustawisz.

Azael
21-04-2014, 16:25
tak dostała strzała , chyba amora. po co takie bzdety piszesz? 5 lat u mnie i żadnej stłuczki i jak zresztą pisałem , gdybyś przeczytał to przed zimą było ok bo zobaczyłem to dopiero na początku zimy.

Zbieżność ustawiona sprawdzona na dwóch różnych stacjach i mówią , że ok. Więc jak i gdzie ustawić i sprawdzić?

porkis
21-04-2014, 17:02
tak dostała strzała , chyba amora. po co takie bzdety piszesz? 5 lat u mnie i żadnej stłuczki i jak zresztą pisałem , gdybyś przeczytał to przed zimą było ok bo zobaczyłem to dopiero na początku zimy.

Zbieżność ustawiona sprawdzona na dwóch różnych stacjach i mówią , że ok. Więc jak i gdzie ustawić i sprawdzić?

Normalnie, jedziesz na warsztat ustawiasz kierownice prosto i do tego ustawienia kierownicy ustawiają zbieżność

Azael
21-04-2014, 17:13
Pojadę jeszcze raz zobaczymy, tylko poszukam innej stacji.

1olek
21-04-2014, 18:44
Normalnie, jedziesz na warsztat ustawiasz kierownice prosto i do tego ustawienia kierownicy ustawiają zbieżność

dokladnie tak, najpierw kierownica na wprost i jej zablokowanie a potem ustawienie zbierznosci. Tylko powiedz im ze masz krzywo kierownice przy jezdzie na wprost i zeby to skorygowali.

Dodam jeszcze ze musisz miec juz luzy w zawieszeniu/ukladzie kierowniczym, inaczej nie ma mozliwosci zeby sama kierownica sie przestawila, wiec ja bym najpierw sprawdzil i naprawil usterki a potem ustawil zbierznosc dla pewnosci.

Azael
21-04-2014, 21:10
Byłem w dwóch różnych stacjach diagnostycznych , w żadnej nic nie znaleźli.

Wulkan
21-04-2014, 21:47
Byłem w dwóch różnych stacjach diagnostycznych , w żadnej nic nie znaleźli.przełoż opony z prawej na lewą i odwrotnie.

marcinmg1
21-04-2014, 22:52
Jeżeli dałeś z tyłu na przód to tak może być jak kolega mówi, przynajmniej u mnie tak było.

Azael
21-04-2014, 23:44
Ale na zimowych to damo jest i na letnich

djremo
22-04-2014, 00:50
Mam to samo i dałem sobie spokój z szukaniem przyczyny. auto jedzie prosto, nie ściąga, zbierzność robiona kilka razy i efektu brak. było już kilka postów na ten temat i jedyne co mi zostało to ponoć w kolumnie kierownicy można rozłączyć i przestawić

Wulkan
22-04-2014, 16:27
Ale na zimowych to damo jest i na letnichno to nie ma sensu. Amory maja po obu stronach podobne zuzycie?

Zawias sprawdzales, wiec wszystkie sprezyny ok zadna nie peknieta .

Azael
23-04-2014, 11:01
tak jak pisałem już na początku , ale ciągle te samo pytania. Zawias ok , każdy amor ok. Mają różnicę po 2% z przodu na koło i 3 z tyłu.

MarekPrint
23-04-2014, 13:33
Jedź do porządnej firmy na regulację. Mi delikatnie skrzywiła się kierownica po wymianie tulei tylnej belki ( mimo że wahacze były rozkręcane przy zwrotnicach). W jednej stacji minimalnie poprawili , lecz w nadal minimalnie krzywo , w drugiej nawet nie podpięli sprzętu bo stwierdzili że to w granicy błędu. Trzecia stacja znajomego delikatnie poprawiła przód ( tył był dobrze ) i teraz kiera prosto i auto jak po sznurku.

rockybalboa
23-04-2014, 15:17
co ma zużycie amortyzatora do skręconej kierownicy?
skoro wymieniles to pewnie cisnienie w oponach jest w porządku
jezeli w zimie miales to samo i na letnich to samo, to nie kwestia opon.
byc moze w zime uderzyles w cos i nie zanotowales tego faktu?
pojedz do warsztatu zajmujacego sie geometrią gdzie na laserowych głowicach sprawdzą geometrię przedniego i tylnego zawieszenia.
u mnie okazalo sie ze pojazd sciagal dlatego ze kiedys w tylnym zawieszeniu wymieniali elementy i źle skręcili poduszki.
pomiar geometrii pokazał 10mm większy rozstaw kół po lewej stronie.
mozesz jeszcze zrobic rotacje kół jak masz możliwość i opony nie są kierunkowe.

MondeoManiac
23-04-2014, 18:12
ustaw jeszcze raz zbieżność

:up: