PDA

Zobacz pełną wersję : [TD MkI] Jak powinien pokazywać wskaźnik temperatury.



mondziek94
22-04-2014, 22:53
witam wszystkich,
mam dylemat szukam i szukam i nic konkretnego nie mogę znaleźć,
Mianowicie chodzi mi o to jak powinien pokazywać wskaźnik temperatury, bo u mnie jest tak że zanim otwoży się termostat jest na literce M,może nawet kawałek za nia,po otwarciu strzałka jest między O a R,a później podczas jazdy utrzymuję się przy literce M,

Powiedzcie mi proszę czy takie wskazania są prawidłowe, czy może coś źle e wskaźnikiem jest nie tak.
Czujnik temperatury wymieniłem.

DjCaro
23-04-2014, 00:18
Po rozgrzaniu silnika wskażnik powinien być mniej więcej w pionie

ratmed24
23-04-2014, 02:05
Wszystko masz ok u mnie po wymianie rok temu czujnika temp(Eps) i termostatu (vernet) po 5-10minutach jazdy stoi twardo okolice litery M czyli prawie pion i w zasadzie przy korkach czy ostrej jezdzie 160/h idzie ciut dalej ale wg mnie jak wszystko sprawne ten silnik cięzko przegrzać bo nie pamietam zeby mi wentylator sie załaczał (2h w korku w upał to chodził wentylator)
ps. Po co wymieniałeś czujnik na wskaźnik?

mondziek94
23-04-2014, 22:17
witam dzisiaj po wieczornej przejażdzce,strzałka,stała na literce A,wydaje mi się jednak że to jak na diesla to trochę za dużo,tylko teraz pytanie czy może ten nowy czujnik coś szwankuję,dodam że kosztował jakieś 20 parę zł,a nazwy jego nie pamiętam,a czujnik ten wymieniłem dlatego że przed wymianą,wskażnik wogulę nie reagował

ratmed24
23-04-2014, 23:17
Czujnik raczej nie szwankuje zapewne EPS kupowałeś bo tyle tej marki kosztuje gdzieś, sprawdź poziom płynu chłodniczego i termostat oraz wentylator czy sprawny, ważne żeby pod czerwone pole nie szedł ale w sumie coś za gorąco ma ten Twój silnik

mondziek94
24-04-2014, 08:18
wentylator się załancza,sprawdzałempo wymianie czujnika,płyn w normiezostał jeszcze termostat,a jeżeli termostat jest sprawny,ewentualnie go wymienie to co jeszcze może byc przyczyną?

ratmed24
24-04-2014, 11:03
hmm no jednak u sporej liczby osób mających 1,8 td wskazówka temp stoi na za 5 dwunasta, ten czujnik co wymieniałeś to czarny? dopytam się jeszcze -jaki masz silnik? -napisane diesel na pokrywie zaworów czy endura de? zakładam, że ten czujnik nie przekłamuje a termostat się nie zacina to zostaje zamulona chłodnica nic więcej mi do głowy nie przychodzi
- sprawdź ten termostat na wszelki wypadek może przycina się i czasem nie otwiera ?
- ile już użytkujesz to auto? do głowy mi przyszedł pomysł, że może masz termostat wsadzony od benzyny, który później się otwiera :P mało to prawdopodobne ale kto wie?
-ostatecznie to może ten czujnik przekłamuje
więcej pomysłów nie mam :D
ps. skoro napisałeś, że wskazówka stała na literze A - to mniej więcej powinno odpowiadać temp 90'C wg mojej wiedzy[COLOR="Silver"]

mondziek94
24-04-2014, 15:21
czujnik wymieniłem koloru żułtego wkręcany kluczem 13,termostat też dzisiaj wymieniłem na nowy,na silniku jest napisane 1.8 td,po zpuszczeniu płynu nie było widac jakiegoś syfu,tagże myślę że chłodnica czysta,może poprzedni właściciel wymieniał zegary wstawił od jakiegoś innego mondeo td i jest inaczej wskażnik wyskalowany,użytkownikiem tego auta jestem od miesiąca,ps po tych wszystkich naprawach dalej strzałka jest między literką M i A,tak jak by było pięć po dwunastej

ratmed24
24-04-2014, 16:14
Czujnik na wskaźnik powinien być taki http://ford.sklep.pl/product-pol-13034-czujnik-temperatury-EPS-czarny.html
ps.popraw dane w profilu bo Twój silnik nie ma 90KM tylko 88 ;)

mondziek94
24-04-2014, 16:54
NO WŁAŚNIE TAKI WYMIENIŁEM,A POWIEC MI CZY POWINIEN BYĆ DOKRĘCO NY DO SAMEGO KOŃCA CZULI AŻ SIĘ GWINT SKĄCZY CZY MOŻE TROCHĘ GWINTU WIDAĆ




Proszę o edycję posta , nie krzyczymy na forum , nie piszemy tylko wielkimi literami.

ratmed24
24-04-2014, 19:40
mam wkręcony do końca - tu fotka mojego silnika jak ściągniesz na dysk i powiększysz fotkę widać dokładnie jak siedzi czujnik
http://www.gg.pl/dysk/D-BVSFmFAaNFDuBVSFmFZwU/silnik1.jpg

DjCaro
25-04-2014, 17:49
U mnie nie jest on wkręcony do końca widać dość sporo gwintu jeszcze ciekawe czy ma to jakiś wpływ na wskazania

mondziek94
25-04-2014, 20:22
ja dzisiaj przy próbie dokręcenie urwałem ten czujnik i nic mi teraz nie pokazuje,muszę całą obudowe termostatu teraz kupić.

ratmed24
25-04-2014, 21:31
Łoo matko :/ to pechowo ale na siłę nie ma co dokręcać niczego w aucie