PDA

Zobacz pełną wersję : Ocena forda mondeo



fastdriver
22-04-2014, 22:23
Witam, znalazlem ostania oferte forda mondeo http://otomoto.pl/ford-mondeo-C32905988.html wszystko jest tam opisane. Byłem go dzisiaj obejrzeć i sie zastanawiam czy brac czy nie . Obejrzalem i wydaje sie dobry sprzedawca takze Jutro zamierzam jechac z nim do jakiejs stacji diagnostycznej (tu mam pytanie, moze zna ktos i poleci jakas stacje w Tarnowskich Górach).Mam jednak pewne obawy co do niego ze koszty eksplatacji moga byc wysokie. Moze mi ktos cos powiedziec

linkgrabber
22-04-2014, 22:25
Mam jednak pewne obawy co do niego ze koszty eksplatacji moga byc wysokie. Moze mi ktos cos powiedziec

za te pieniądze jak jeździ i dobrze wygląda to nie masz czego więcej wymagać

Zadbane mk3 ze wszystkim zrobionym bedzie kosztować wiecej

Jak masz rezerwę kilku tyś na ewentualne naprawy możesz brać

fastdriver
22-04-2014, 22:45
a co moze byc w takim aucie problematyczne, dotychczas jezdzilem benzyniakiem i dzisiaj pierwszy raz dieslem jechalem i czy rzeczywiscie jest taka roznica w sprzegle czy po prostu jest zepsute i nadaje sie do naprawy ?

CoastBasse
23-04-2014, 08:17
W sprzęgle raczej nie ma różnicy PB czy diesel. Ja Ci mogę powiedzieć po posiadaniu tego i tego że dieslem jeździ się całkiem przyjemnie ale tak jak napisał linkgrabber lepiej mieć parę tysi w zapasie np na wtryski które ford po prostu spartolił i zrobiła się z tego niemal rzecz typowo eksploatacyjna. Sam się do tego zabieram:)

slowik
23-04-2014, 10:23
Witam, znalazlem ostania oferte forda mondeo http://otomoto.pl/ford-mondeo-C32905988.html wszystko jest tam opisane. Byłem go dzisiaj obejrzeć i sie zastanawiam czy brac czy nie . Obejrzalem i wydaje sie dobry sprzedawca takze Jutro zamierzam jechac z nim do jakiejs stacji diagnostycznej (tu mam pytanie, moze zna ktos i poleci jakas stacje w Tarnowskich Górach).Mam jednak pewne obawy co do niego ze koszty eksplatacji moga byc wysokie. Moze mi ktos cos powiedziec

Koszty są dość wysokie, jak do tej pory wtryski nie były robione to prawdopodobnie nie długo trzeba będzie się nimi zająć , podobnie jest z dwumasą i turbo też lubi się zasyfić.


W sprzęgle raczej nie ma różnicy PB czy diesel. Ja Ci mogę powiedzieć po posiadaniu tego i tego że dieslem jeździ się całkiem przyjemnie ale tak jak napisał linkgrabber lepiej mieć parę tysi w zapasie np na wtryski które ford po prostu spartolił i zrobiła się z tego niemal rzecz typowo eksploatacyjna. Sam się do tego zabieram:)

Wyczyściłeś turbo i ten błąd co miałeś znikną ? Bo teraz jak napisałeś że będziesz robił wtryski to się trochę przestraszyłem hehe bo przecież mam ten sam błąd na trubo co Ty :D

CoastBasse
23-04-2014, 12:12
Nie nie to nie ma nic wspólnego. Na razie turbo nie ruszałem bo jak tam pogrzebałem, wyczyściłem sterownik, poruszałem cięgnem i problem zniknął:hmm:

slowik
23-04-2014, 12:17
Nie nie to nie ma nic wspólnego. Na razie turbo nie ruszałem bo jak tam pogrzebałem, wyczyściłem sterownik, poruszałem cięgnem i problem zniknął:hmm:

hehe to dobrze :D ja za rozbieranie się nie biorę bo potem nie złożę hehe dzisiaj potraktuję turbo chemią i zobaczę czy problem zniknie :D